DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

Ekologiści przypomnieli o sobie happeningiem na dachu ministerstwa

Ekologiści przypomnieli o sobie happeningiem na dachu ministerstwa
Zdjęcie archiwalne. Fot. A. Hulimka / Forum

Zarzuty naruszenia miru domowego usłyszeć mają – według jeszcze nieoficjalnych informacji – aktywiści lewicowej organizacji Greenpeace, zatrzymani podczas akcji propagandowej na gmachu Ministerstwa Środowiska.

 

„Policja sprowadziła 15 aktywistów Greenpeace protestujących w poniedziałek na gmachu Ministerstwa Środowiska w Warszawie. Działacze rozwiesili olbrzymi baner z napisem Stop dewastacji! Czas na ochronę oraz wizerunkiem, który ma przedstawiać szefa resortu Michała Wosia wycinającego drzewo. Zostali zatrzymani” – czytamy na portalu niezalezna.pl.

 

Oficjalnym powodem akcji miał być postulat objęcia prawną ochroną ogółu starych lasów na terenie całego kraju. Ekologiści znani ze spektakularnych blokad i happeningów zarzucają szefowi resortu środowiska, iż „nie zajmuje się ochroną przyrody tylko realizuje rabunkową politykę szefów koncernu Lasy Państwowe”.

 

W ramach merytorycznej kontry minister Woś przytoczył w mediach społecznościowych dane, z których wynika, że ostatnia dekada przyniosła w Polsce bardzo znaczny przyrost powierzchni starodrzewów. Leśnicy nie wycinają w ogóle drzew na obszarze o łącznej powierzchni ponad pół miliona hektarów. To znacznie więcej niż wynosi łączny areał wszystkich parków narodowych.

 

woś

 

Policjanci zatrzymali 15 ekologistów, którzy – według nieoficjalnych jeszcze doniesień portalu niezalezna.pl, mają usłyszeć zarzuty naruszenia miru domowego, za co grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie jej aż do roku.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2020-08-03 19:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Istnieje niekiedy prewencyjna potrzeba dokonania sanitarnej wycinki drzew by ochronić zdrową substancje przyrodniczą,jak to miało miejsce za śp. prof.Szyszki którego wówczas "zaszczuto"; histeryczne larum tych niby-ekologów maiło wsparcie Brukseli - proszę jechać do puszczy dziś i sprawdzić jakiego ogromnego spustoszenia dokonał kornik.
1 miesiąc temu / t
 
A gdzie byli jak szambo warszawskie wylewało się do Wisły?!
1 miesiąc temu / Józef
 
Pytam się gdzie była ochrona publicznego było nie było rządowego bo ministerialnego budynku? Nie powinna owa ochrona interweniować włącznie z zastrzeleniem prowodyrów? Kilka trupów prowokatorów i mamy w polskim bantustanie pokój i prawo przestrzegane. Kto za ochronę odpowiada tego rodzaju obiektów? Minister i komendanci służb powinni być już na zbity pysk wywalenie na asfalt. Od około 15 lat była takich numerków kilkadziesiąt! I nic. Żadnej odpowiedzialności służb instytucji i urzędów odpowiedzialnych za prawo i bezpieczeństwo. Kierownictwa tych służb powinny z urzędu być postawione przed prokuratury i sądu do ukarania. Tak byłoby w państwie poważnym lecz nie w Polsce.
1 miesiąc temu / Borosopel
 
Nie tnijcie starych drzew- jak pod Berlinem by uruchomić nową kopalnię
1 miesiąc temu / Ironia
 
co to za Panstwo gdzie mozna sobie skakac po dachach ministerstw?
1 miesiąc temu / olek
 
Areszt i kara finansowa
1 miesiąc temu / IRE
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.