DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie mów fałszywego świadectwa. AL nie likwiduje VI przykazania. To niektóre jej interpretacje (niestety, popierane przez obecnego papieża) pozwalają na traktowanie łamania VI przykazania za grzech lekki. Nikt też nie wprowadza "przykazania o ekologii". O środowisko trzeba dbać dla dobra człowieka, a nie dla dobra środowiska. Jeśli nie chcesz być we wspólnocie Jednego Świętego Powszechnego Apostolskiego Kościoła Pana Jezusa, nikt cię nie zmusza. Ekskomunika za dbanie o środowisko dla dobra człowieka? Przez kogo i na jakiej podstawie? Uważaj byś sam na siebie nie wykrakał ekskomuniki latae sententiae :)
ponad 2 lata temu / do Zorro
 
Likwidując VI przykazanie przez wprowadzenie AL -umozliwia sie pojawienie w jego miejsce, neomarksistowskiego przykazania o ekologii. Każdy kto bierze udział choćby w biernym popieraniu herezji w KK staje się ipso facto i latae sententie exkomunikowany. Dziś wydaje się, że nawet modlitwa o wspólnotę z Franciszkiem, pośrednio obraża Boga i zbliża nas do wykluczenia z KK
ponad 2 lata temu / Zorrro
 
A co jest złego w takim kanonie jakby powstał? "Każdy chrześcijanin, świadomy, że stworzenie jest wspólnym domem, ma poważny obowiązek nie tylko nie niszczyć, ale także ulepszać, czy to poprzez normalne zachowanie, czy też przez specjalne inicjatywy, środowisko naturalne, w którym każda osoba została powołana do życia?.
ponad 2 lata temu / Teresa
 
@ Romek, Józef, Nasa: 100% racji! Ja również odnoszę wrażenie, że ekologizm przemyca do oficjalnej Kościoła elementy panteizmu czyli swoistego neopogaństwa.
ponad 2 lata temu / Karol
 
obecny kodeks kanoniczny juz walczy o SPRAWIEDLIWOSC SPOŁECZNĄ .a jaki ustruj był i jst sprawiedliwoscią społeczna to myślę ze sporo ludzi jeszcze pamięta
ponad 2 lata temu / gren
 
To jest o tyle niebezpieczne, że prawo kościelne obowiązuje mocą dekretu, nie musząc być oparte na prawie naturalnym (np. "wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 12 lat w piątki, w których nie ma święta"). Tak oto można narzucić wiernym pod przymusem posłuszeństwa Kościołowi określone postawy ekologiczne a nawet ideologiczne (np. zakaz krytykowania globalnego ocieplenia). To jest wielka próba dla tradycjonalistów, aby nie zbuntowali się przeciwko Kościołowi, gdyż występowanie przeciwko posłuszeństwu jest grzechem. A obrona prawa naturalnego przed wadliwym prawem Kościelnym może mieć wiele stopni i odcieni. Ktoś, kto porywa się przeciw prawu kościelnemu musi mieć naprawdę mocny argument oparty w prawie naturalnym (w tych punktach, gdzie będzie rażąca sprzeczność), a większości wypadków będzie nim niestety jedynie prywatny osąd danego tradycjonalisty. Zaiste szatańska pokusa powstała z szatańskiej prowokacji.
ponad 2 lata temu / aaa
 
Alez to juz jest.... Czyncie sobie Ziemie poddana... nie trzeba ksiedza aby wiedziec ze wladza zobowiazuje do troski.
ponad 2 lata temu / wrona
 
Gdyby taki tekst był zaproponowany w normalnych czasach, mógłby stanowić piękne ubogacenie nauki Kościoła, ale dzisiaj zapowiedź jakichkolwiek zmian powoduje uzasadnione obawy i nieufność. Poza tym proponowany przepis jest niejasny, nie wiadomo z niego co tak naprawdę katolik ma robić a czego unikać. Autor jest prawnikiem?
ponad 2 lata temu / Piotr
 
Moja Formuła Rozwoju to 3E,a więc zbliżenia do siebie punktów widzenia : EKOLOGICZNEGO,EKONOMICZNEGO i ETYCZNEGO Inicjatywa ze wszech miar zasługuje na realizację.Wychodzi na przeciw już podejmującym działalność tym kapłanom,którzy dobrze rozumieją boskie prawo stworzenia i natury.
ponad 2 lata temu / M.S.Kazimierzak
 
Taki kanon nie jest z prawa rzymskiego, bo można pod to wszystko podciągnąć. Kilkoro dzieci w rodzinie mogą nazwać postawą przeciw zrównoważonemu rozwojowi.
ponad 2 lata temu / tyut
 
Tylko jak takie paragrafy miałyby być egzekwowane?
ponad 2 lata temu / Reselka
 
Widoczny nacisk na ekologię i ochronę środowiska to plus pontyfikatu Franciszka. Papież uwrażliwia nas ekologicznie i zwraca uwagę na te problemy. Szkoda, że nasza klasa polityczna jest ekologicznymi matołami i pozwalają bezkarnie zwozić przestępcom śmieci z całego świata do Polski. Rząd i opozycja na korepetycje do Ojca świętego.
ponad 2 lata temu / Michu.
 
Zaraz wyjdzie z tego panteizm w kodeksie, który potępiony został przez błogosławionego Piusa IX. Małe kroczki...
ponad 2 lata temu / Nasa
 
Kardynał chce, żebyśmy czcili bałwany zamiast Boga? Niech Bóg sprawi, aby papież nie powstrzymywał się dłużej ze skorzystaniem z nieomylności dla naprawienia błędów własnych i cudzych.
ponad 2 lata temu / Józef
 
Kościół schodzi na manowce.
ponad 2 lata temu / Romek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.