DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Ekologia? Nie zawsze i nie wszędzie! Niemcy budują nową elektrownię węglową

Ekologia? Nie zawsze i nie wszędzie! Niemcy budują nową elektrownię węglową
Źródło: pixabay.com

Pomimo licznych ekologicznych deklaracji, Niemcy dalej stawiają na węgiel. „Opalana węglem kamiennym elektrownia Datteln IV w Zagłębiu Ruhry, jedyna budowana obecnie w Niemczech siłownia tego rodzaju, zostanie częściowo przyłączona do sieci w pierwszym kwartale 2020 roku” – poinformował główny inwestor przedsięwzięcia, spółka energetyczna Uniper.

 

Co ciekawe utworzona w tej sprawie przez niemiecki rząd komisja węglowa zaleciła, by nie rezygnować z uruchamiania „już zbudowanych, ale jeszcze niewprowadzonych do eksploatacji elektrowni”. Komisja nakazała również, aby podejmować z ich właścicielami rozmowy na ten temat. Dyrektywa komisji odnosi się w praktyce tylko do Datteln IV.

 

Z wiadomości, którą Uniper umieścił w witrynie jawności niemieckiej giełdy prądu elektrycznego EEX, wynika, że „pierwsze przedsięwzięcia synchronizujące nową elektrownię z siecią przesyłową zaplanowano na styczeń”. Jak oświadczył rzecznik koncernu, pełne uruchomienie obiektu spodziewane jest latem – o czym już wcześniej informował branżowy serwis Energate Messenger.

 

Elektrownia Datteln IV ma mieć moc około 1100 megawatów. Jej budowa rozpoczęła się w 2007 roku i miała się zakończyć jeszcze w roku 2011, ale udaremniły to powodowane usterkami przestoje.

 

Źródło: tvp.info

TK


DATA: 2019-11-02 10:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Manipulacja. Jest to jedyna budowana w Niemczech elektrownia, ktróej budowa rozpoczęła się już 2007 roku, więc jeszcze przed ekoboomem... Jestem zwolennikiem rzetelnej i pełnej informacji. A takiej tutaj nie ma...
4 miesiące temu / Marek
 
sam fałsz uni europejsko niemieckiej ,czy jest sens w to się bawić ?
4 miesiące temu / andrzej boria
 
Pakiet klimatyczny który podpisała polska i płaci za niego to dofinansowanie niemieckiej elektrowni węglowej.
4 miesiące temu / gość
 
Tak. Identycznie było z kornikiem drukarzem. Najgorsze, że polscy specjaliści tłumaczyli różnicę w sytuacji polskich lasów i niemieckich, różnicę, której nie było.
4 miesiące temu / L @grimm
 
Biurokraci unijni działają na zasadzie co wolno wojewodzie to nie tobie smr.. A polski rząd kładzie uszy po sobie. Gdyby byli odważniejsi to prof. Jan Szyszko żył by dzisiaj, a Puszcza Białowieska nie uległa by degradacji.
4 miesiące temu / grimm
 
w temacie tzw ekologów - Wczesną wiosną 2011 roku konsorcjum Nord Stream zostało sponsorem Fundacji Ochrony Przyrody Niemieckiego Bałtyku. Założyły ją m.in. niemieckie organizacje ekologiczne WWF Deutschland, BUND "Przyjaciele Ziemi" i NABU Związek na rzecz Ochrony Przyrody i Bioróżnorodności. Jej prezesem został szef WWF Deutschland Jochen Lamp, a jego zastępczynią - szefowa organizacji "Przyjaciele Ziemi" Corinna Cwielag.
4 miesiące temu / andrew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.