2 stycznia 2019

Ekologia, fiskalizm, ideologia gender… O czym debatować będą w nowym roku globaliści?

(Fot. ColiN00b/Pixabay)

W 2019 roku odbędzie się wiele międzynarodowych szczytów, które zajmą się przede wszystkim kwestiami redystrybucji dochodów i ochrony planety. Z każdym rokiem liczba tego typu konferencji rośnie wraz z postępującą globalizacją. Jednak, o ile dawniej koncentrowano się na kwestiach bezpieczeństwa i wymiany handlowej, o tyle obecnie decyduje się o marksistowskim wspólnym „modelu dobrobytu” dla całego świata.

 

W dniach od 28 do 31 maja br. w Genewie odbędzie się trzecie spotkanie organizowane przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny i jego partnerów. Po raz pierwszy szczyt zorganizowano w 2017 r. Biorą w nim udział politycy, liderzy nauki, przemysłu i organizacji pozarządowych. To platforma ONZ do wprowadzania globalnych rozwiązań sztucznej inteligencji, które z jednej strony mają ułatwić życie ludzi, z drugiej pozwolić na skuteczniejszą ich kontrolę.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Globaliści wiążą ogromne nadzieje z rozwojem technologii sztucznej inteligencji, mającej zrewolucjonizować wszystkie kategorie interakcji międzyludzkich: społeczne, kulturowe, gospodarcze czy nawet geopolityczne. Innowacje w tej dziedzinie mają wyznaczyć nowe standardy, zarówno na poziomie krajowym, jak i globalnym.

 

Miesiąc później, w dniach od 28 do 29 czerwca odbędzie się szczyt najbardziej uprzemysłowionych państw G20 w Osace. Japonia po raz pierwszy będzie gościć liderów grupy. Premier Japonii Shinzo Abe chce, aby spotkanie skupiło się na „zmianach klimatycznych” i szerszych wyzwaniach środowiskowych dla „zrównoważonego rozwoju”. Jego priorytetami są: spowolnienie utraty różnorodności biologicznej, zanieczyszczenie środowiska morskiego, zmniejszenie ryzyka klęsk żywiołowych i stworzenie gospodarki o obiegu zamkniętym. Abe będzie także naciskał na zagranicznych partnerów, aby poczynić kolejne kroki w zakresie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, które będzie tematem październikowego spotkania ministrów zdrowia grupy G20.

 

W dniach od 9 do 18 lipca w Nowym Jorku trwać będzie Forum Polityczne Wysokiego Szczebla ds. Zrównoważonego Rozwoju, gdzie mają być uaktualnione cele oenzetowskiego programu „zrównoważonego rozwoju” (SDGs), zatwierdzone w drodze „konsensusu” przed czterema laty (Agenda 2030). Uczestnicy Forum ocenią postępy wszystkich państw w zakresie jego realizacji. Agenda wymaga m.in. zarówno nowej formy redystrybucji dochodów (większy fiskalizm), jak i swobody zabijania dzieci poczętych czy upowszechnienia sodomii (prawa reprodukcyjne, seksualne, ideologia gender itp.).

 

Jak na razie zdecydowana większość państw realizuje jedynie część z 17 celów i 169 bardziej szczegółowych zadań, koncentrując się na fiskalizmie oraz ideologii gender i wspieraniu tzw. aborcji.

 

22 lipca w Brukseli spotkają się liderzy państw NATO. W kwietniu br. przypada siedemdziesiąta rocznica podpisania Traktatu Północnoatlantyckiego w Waszyngtonie. Szczyty NATO w ciągu ostatnich dwóch lat były burzliwe. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald J. Trump wielokrotnie oskarżał sojuszników o brak zaangażowania w rozwijanie własnych sił obronnych i liczenie jedynie na Amerykę, która ponosi zbyt duże koszty ochrony członków paktu. W przeciwieństwie do byłych prezydentów, obecny szef Białego Domu poważnie podważył wiarygodność gwarancji bezpieczeństwa USA. Mimo to sojusz utrzymuje się, częściowo dzięki kontynuacji kremlowskich prowokacji, w tym interwencji Rosji na Ukrainie oraz cyberatakom. Trump konsekwentnie domaga się od sojuszników zwiększenia swoich budżetów obronnych.

 

W Biarritz od 24 do 26 sierpnia zaplanowano szczyt G7. Podczas spotkania nad Zatoką Biskajską prezydent Francji, który będzie organizatorem konferencji, ma przekonywać partnerów siedmiu najbogatszych państw świata do podwojenia wysiłków na rzecz realizacji Paryskiego Porozumienia Klimatycznego, promowania tzw. równości płci i zwiększenia datków na oenzetowskie agendy, zwłaszcza te, które zajmują się walką z AIDS , gruźlicą, malarią itp. Prezydent Emmanuel Macron dąży do rozszerzenia współpracy państw G7 z Chinami w sprawie klimatu i handlu, z Indiami w sprawach cyfrowych, z Afryką w sprawach młodzieży.

 

W dniach od 17 do 30 listopada w Nowym Jorku potrwa sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Od września sekretarz ONZ António Guterres będzie przewodniczył innym wydarzeniom na wysokim szczeblu. Jednym z nich będzie szczyt klimatyczny i dialog wysokiego szczebla na temat finansowania rozwoju, mający na celu zmobilizowanie zasobów publicznych państw i prywatnych w celu spełnienia siedemnastu celów „zrównoważonego rozwoju”.

 

Na początku listopada odbędzie się tradycyjnie szczyt ASEAN i państw Azji Wschodniej w Bangkoku. W tym drugim uczestniczyć będą dodatkowo Chiny, Stany Zjednoczone, Japonia, Korea Południowa, Australia, Rosja, Indie i Nowa Zelandia. Wszystkie oczy będą zwrócone na Stany Zjednoczone i Chiny w związku z rosnącymi napięciami w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Od 11 do 13 listopada w stolicy Francji potrwa Paris Peace Forum, którego celem jest promowanie nowych pomysłów i „innowacyjnych projektów na rzecz bardziej skutecznej wielostronnej współpracy”. Prace Forum wszczęto w 2018 roku z inicjatywy prezydenta Macrona, który gościł w Paryżu wielu światowych przywódców, zebranych dla upamiętnienia setnej rocznicy zawieszenia broni w 1918 roku.

 

W połowie listopada w Chile odbędzie się UNFCCC COP 25. Prawdopodobnie ostatni ważny szczyt 2019 roku. Państwa – strony Konwencji Ramowej ONZ w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) mają wypracować rozwiązania, których nie osiągnięto w Katowicach.

 

Tegoroczne spotkanie pierwotnie miało się odbyć w Brazylii, jednak prezydent-elekt Jair Bolsonaro zmusił rząd do rezygnacji z organizacji konferencji. Tym samym COP25 odbędzie się w Chile, a w jego organizacji pomoże Kostaryka.

 

W rozmowach światowych przywódców za najważniejsze uznano kwestie ekologiczne, które wymagają większego opodatkowania obywateli i zwiększenia roli państw w redystrybucji bogactwa.

 

 

Źródło: cfr.org.

AS

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 160 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram