DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Ekologia, fiskalizm, ideologia gender… O czym debatować będą w nowym roku globaliści?

Ekologia, fiskalizm, ideologia gender… O czym debatować będą w nowym roku globaliści?
Fot. ColiN00b/Pixabay

W 2019 roku odbędzie się wiele międzynarodowych szczytów, które zajmą się przede wszystkim kwestiami redystrybucji dochodów i ochrony planety. Z każdym rokiem liczba tego typu konferencji rośnie wraz z postępującą globalizacją. Jednak, o ile dawniej koncentrowano się na kwestiach bezpieczeństwa i wymiany handlowej, o tyle obecnie decyduje się o marksistowskim wspólnym „modelu dobrobytu” dla całego świata.

 

W dniach od 28 do 31 maja br. w Genewie odbędzie się trzecie spotkanie organizowane przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny i jego partnerów. Po raz pierwszy szczyt zorganizowano w 2017 r. Biorą w nim udział politycy, liderzy nauki, przemysłu i organizacji pozarządowych. To platforma ONZ do wprowadzania globalnych rozwiązań sztucznej inteligencji, które z jednej strony mają ułatwić życie ludzi, z drugiej pozwolić na skuteczniejszą ich kontrolę.

 

Globaliści wiążą ogromne nadzieje z rozwojem technologii sztucznej inteligencji, mającej zrewolucjonizować wszystkie kategorie interakcji międzyludzkich: społeczne, kulturowe, gospodarcze czy nawet geopolityczne. Innowacje w tej dziedzinie mają wyznaczyć nowe standardy, zarówno na poziomie krajowym, jak i globalnym.

 

Miesiąc później, w dniach od 28 do 29 czerwca odbędzie się szczyt najbardziej uprzemysłowionych państw G20 w Osace. Japonia po raz pierwszy będzie gościć liderów grupy. Premier Japonii Shinzo Abe chce, aby spotkanie skupiło się na „zmianach klimatycznych” i szerszych wyzwaniach środowiskowych dla „zrównoważonego rozwoju”. Jego priorytetami są: spowolnienie utraty różnorodności biologicznej, zanieczyszczenie środowiska morskiego, zmniejszenie ryzyka klęsk żywiołowych i stworzenie gospodarki o obiegu zamkniętym. Abe będzie także naciskał na zagranicznych partnerów, aby poczynić kolejne kroki w zakresie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, które będzie tematem październikowego spotkania ministrów zdrowia grupy G20.

 

W dniach od 9 do 18 lipca w Nowym Jorku trwać będzie Forum Polityczne Wysokiego Szczebla ds. Zrównoważonego Rozwoju, gdzie mają być uaktualnione cele oenzetowskiego programu „zrównoważonego rozwoju” (SDGs), zatwierdzone w drodze „konsensusu” przed czterema laty (Agenda 2030). Uczestnicy Forum ocenią postępy wszystkich państw w zakresie jego realizacji. Agenda wymaga m.in. zarówno nowej formy redystrybucji dochodów (większy fiskalizm), jak i swobody zabijania dzieci poczętych czy upowszechnienia sodomii (prawa reprodukcyjne, seksualne, ideologia gender itp.).

 

Jak na razie zdecydowana większość państw realizuje jedynie część z 17 celów i 169 bardziej szczegółowych zadań, koncentrując się na fiskalizmie oraz ideologii gender i wspieraniu tzw. aborcji.

 

22 lipca w Brukseli spotkają się liderzy państw NATO. W kwietniu br. przypada siedemdziesiąta rocznica podpisania Traktatu Północnoatlantyckiego w Waszyngtonie. Szczyty NATO w ciągu ostatnich dwóch lat były burzliwe. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald J. Trump wielokrotnie oskarżał sojuszników o brak zaangażowania w rozwijanie własnych sił obronnych i liczenie jedynie na Amerykę, która ponosi zbyt duże koszty ochrony członków paktu. W przeciwieństwie do byłych prezydentów, obecny szef Białego Domu poważnie podważył wiarygodność gwarancji bezpieczeństwa USA. Mimo to sojusz utrzymuje się, częściowo dzięki kontynuacji kremlowskich prowokacji, w tym interwencji Rosji na Ukrainie oraz cyberatakom. Trump konsekwentnie domaga się od sojuszników zwiększenia swoich budżetów obronnych.

 

W Biarritz od 24 do 26 sierpnia zaplanowano szczyt G7. Podczas spotkania nad Zatoką Biskajską prezydent Francji, który będzie organizatorem konferencji, ma przekonywać partnerów siedmiu najbogatszych państw świata do podwojenia wysiłków na rzecz realizacji Paryskiego Porozumienia Klimatycznego, promowania tzw. równości płci i zwiększenia datków na oenzetowskie agendy, zwłaszcza te, które zajmują się walką z AIDS , gruźlicą, malarią itp. Prezydent Emmanuel Macron dąży do rozszerzenia współpracy państw G7 z Chinami w sprawie klimatu i handlu, z Indiami w sprawach cyfrowych, z Afryką w sprawach młodzieży.

 

W dniach od 17 do 30 listopada w Nowym Jorku potrwa sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Od września sekretarz ONZ António Guterres będzie przewodniczył innym wydarzeniom na wysokim szczeblu. Jednym z nich będzie szczyt klimatyczny i dialog wysokiego szczebla na temat finansowania rozwoju, mający na celu zmobilizowanie zasobów publicznych państw i prywatnych w celu spełnienia siedemnastu celów „zrównoważonego rozwoju”.

 

Na początku listopada odbędzie się tradycyjnie szczyt ASEAN i państw Azji Wschodniej w Bangkoku. W tym drugim uczestniczyć będą dodatkowo Chiny, Stany Zjednoczone, Japonia, Korea Południowa, Australia, Rosja, Indie i Nowa Zelandia. Wszystkie oczy będą zwrócone na Stany Zjednoczone i Chiny w związku z rosnącymi napięciami w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Od 11 do 13 listopada w stolicy Francji potrwa Paris Peace Forum, którego celem jest promowanie nowych pomysłów i „innowacyjnych projektów na rzecz bardziej skutecznej wielostronnej współpracy”. Prace Forum wszczęto w 2018 roku z inicjatywy prezydenta Macrona, który gościł w Paryżu wielu światowych przywódców, zebranych dla upamiętnienia setnej rocznicy zawieszenia broni w 1918 roku.

 

W połowie listopada w Chile odbędzie się UNFCCC COP 25. Prawdopodobnie ostatni ważny szczyt 2019 roku. Państwa – strony Konwencji Ramowej ONZ w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) mają wypracować rozwiązania, których nie osiągnięto w Katowicach.

 

Tegoroczne spotkanie pierwotnie miało się odbyć w Brazylii, jednak prezydent-elekt Jair Bolsonaro zmusił rząd do rezygnacji z organizacji konferencji. Tym samym COP25 odbędzie się w Chile, a w jego organizacji pomoże Kostaryka.

 

W rozmowach światowych przywódców za najważniejsze uznano kwestie ekologiczne, które wymagają większego opodatkowania obywateli i zwiększenia roli państw w redystrybucji bogactwa.

 

 

Źródło: cfr.org.

AS

 

 

 


DATA: 2019-01-02 18:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co to znaczy "globaliści"? Jakiej są narodowości i jakie swoje plany realizują na reszcie liczby ludności świata o której mówił prof Erlich? Czy nie nadszedł czas skończyć z nowomową : faszyści, globaliści, nieznani sprawcy......??
6 miesięcy temu / Nikas
 
Rdz 11, 1-9 11 1 Cała ta kraina mówiła wtedy jednym językiem, posługując się jednakowymi wyrazami. 2 Gdy jej mieszkańcy przywędrowali ze Wschodu, znaleźli równinę w kraju Szinear i tam się osiedlili. 3 Mówili więc jeden do drugiego: "Do dzieła! Wyrabiajmy cegły i wypalajmy je". Używali więc cegieł jako budulca, a smoły jako zaprawy. 4 Potem rzekli: "Do dzieła! Zbudujmy sobie miasto i wieżę, której szczyt sięgałby nieba, abyśmy zapewnili sobie imię i nie rozproszyli się po całym kraju". 5 Zstąpił wtedy PAN, aby zobaczyć to miasto i wieżę, którą ludzie zbudowali. 6 Rzekł więc PAN: "Są oni jednym ludem i mówią wszyscy jednym językiem. A jest to dopiero początek ich działania. Odtąd będą oni mogli wykonać wszystko, cokolwiek zamierzą. 7 Zejdźmy tam co prędzej i pomieszajmy ich język, tak by jeden nie rozumiał drugiego". 8 Rozproszył ich więc stamtąd PAN po całym tym kraju. Zaprzestali wtedy budować to miasto. 9 Dlatego też dano mu nazwę Babel, gdyż tam pomieszał PAN język mi
6 miesięcy temu / banita
 
@xyz. Czyli trzeba czekać na to z nadzieją i radością :)
6 miesięcy temu / fensys
 
Niech sie sami opodatkuja,a najlepiej popelnia zbiorowe samobojstwo,wreszcie pozostałym bedzie zylo sie lepiej.
6 miesięcy temu / likwidator
 
"NWO nadciąga pełną parą, niestety." A jeśli tak, to Ostrzeżenie, 3 dni ciemności i Paruzja tuż tuż...
6 miesięcy temu / xyz
 
... i czy może jest to wstęp do ?ohydy spustoszenia? o której mówi prorok Daniel ?.
6 miesięcy temu / fensys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.