Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

„Ekologia - nauka czy ideologia?”. Odpowiadają ks. prof. Guz, prof. Ryba, prof. Skrzydlewski


Odtwórz w YouTube
 

–My nie jesteśmy jak mówią niektórzy ideolodzy braćmi i siostrami zwierząt. My jesteśmy ich panami w dobrym tego słowa znaczeniu, to znaczy w sensie naukowym i chrześcijańskim – podkreśliłks. prof. dr hab. Tadeusz Guz. Człowiek jest bowiem istotą najdoskonalszą w widzialnym kosmosie. Rolą zwierząt jest niesienie człowiekowi radości, ale także służenie za pokarm, odzienie i obuwie. Nie oznacza to jednak jakoby dopuszczalne było ich maltretowanie czy wyładowywanie na nich swojej złości. 

 

Zachęcamy do oglądnięcia całej konferencji naukowej „Ekologia - nauka czy ideologia?”, zorganizowanej przez lubelski odział KIK.

Program konferencji: 

Otwarcie konferencji - prof. Mieczysław Ryba (KIK), prof. Grzegorz Grzywaczewski (WFOŚiGW)

 

O istotnej różnicy między człowiekiem i zwierzęciem – ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz (KUL) 

 

Ekologia – czy poważna nauka stała się ofiarą własnego sukcesu? - prof. dr hab. Piotr Tryjanowski (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)

 

Dlaczego potrzebujemy ekologii jako nauki. - dr hab. Ignacy Kitowski, prof. PWSZ Chełm (PWSZ Chełm)

 

Człowiek: gospodarz przyrody czy dziecko natury? – dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. PWSZ Chełm (PWSZ Chełm)


DATA: 2021-01-12 15:59:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Witam Ksiądz profesor Guz w 11:10 minucie mówi o duszy zwierząt. To zwierzęta mają duszę? Bardzo proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam
20 dni temu / IP
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 129 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.