DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Wolnościowiec wszystko nie reguluje wolny rynek armia i policja są domeną państwa są aparatem przymusu strzegącego porządku prawnego Państwa.Liberalizm gospodarczy czyli dotyczy gospodarki a nie wojska i policji.Proponujesz utopię .Nigdy w historii nie było systemów politycznych gdzie była prywatna armia i policja chyba tylko magnateria polska miała prywatne wojska.W Polsce dawniej to Król tworzył wojsko .Musi zachowany ład i porządek a nie "KAŻDY SOBIE RZEPKĘ SKROBIE" Prywatne mogą być Agencje Ochrony Firmy Sklepy Przychodnie Szpitale mogą być dobrowolne ubezpieczenia .Ja jestem Monarchistą dlatego wolę ład i porządek a nie bałagan.
ponad 3 lata temu / T9omasz
 
@Tomasz: Temat prywatnych armii już raczej poruszaliśmy i nie mam w nim nic do dodania. Może to utopia, ale też szansa na wyzwolenie się z socjalizmu. Nie może być tak, że w wolnym państwie istnieje grupa uprzywilejowanych ludzi mających zagwarantowane utrzymanie na państwowym garnuszku podczas gdy inni uczciwie konkurują ze sobą na wolnym rynku. Tym bardziej, że wojsko pochłania pieniądze publiczne, a nie prowadzi żadnej działalności minimalizującej koszty - jest bezproduktywne. Dziękuję za przypomnienie kolorów używanych w liturgii - zawsze się przyda nie tylko mnie. Jednakże należy pamiętać, że owe kolory nie wychodzą poza świątynie (z wyjątkiem procesji) i raczej te barwy przez to kojarzą się w przestrzeni publicznej politycznie. Zwłaszcza dziś, w czasach brutalnego spychania Kościoła z działalności społecznej i przy zamykaniu go w świątyniach.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Wolnościowiec wolność ma swoje granice.Prywatne armie to utopia prywatne mogą być Agencje Ochrony,Banki,Szpitale ,Przychodnie.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Wolnościowiec czerwony kolor to jest kolorem w liturgii męczeństwa zielony to nadzieja kolor w formie zwyczajnej Rytu Rzymskiego okres per annum czyli w ciągu roku w Formie Nadzwyczajnej Rytu Rzymskiego okres po zesłaniu ducha Świętego i okres po Objawieniu Pańskim .
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Wolnościowiec to jest nierealna utopia .
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
@Tomasz: A od czego są taksówki dla tych, którzy nie posiadają własnego środka transportu? Można też ze znajomymi się wybierać - co za problem. Napisałeś, że komunikacja miejska nie jest spadkiem po komunie - OK, zatem wyrażę się inaczej? Od kiedy funkcjonuje takie rozwiązanie? Odpowiem: od (w zależności od miejscowości) mniej więcej II poł. XIX w., kiedy to powstała ideologia komunistyczna. Przypadek? Raczej nie. Tak jak z tym czerwonym światłem. Bez komunikacji miejskiej, bez buspasów, torowisk tramwajowych i sygnalizacji świetlnej korków nie będzie żadnych. Bo co będzie zatrzymywać samochody? Nic.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Wolnościowiec nie każdy jeździ samochodem twoja wypowiedź chybiona,Zamij się stomerem.Proponujesz utopię przecież nie które firmy komunikacyjne są w rękach prywatnych.Sprywatyzować komunikację miejską.Wcale nie tory powodują korki a nadmiar samochodów które więcej trują od autobusów i busów .W cale komunikacja nie spadkiem po komunie tramwaje jeździły w okresie międzywojennym m in w Warszawie Poznaniu.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
@Tomasz: Komunikacja miejska to spadek po socjalizmie i walka z prywatną własnością - każdy powinien móc jeździć własnym samochodem, a właśnie te bestie, czyli autobusy, należy usunąć z dróg. Mnóstwo spalin one emitują, z kolei tramwaje zabierają potencjalne pasy ulicy, bo gdyby nie było torów, to byłoby miejsce na rozładowanie korków. Zlikwidować komunikację miejską, buspasy i inne utrudnienia dla kierowców włącznie ze świetlną sygnalizacją. Jakie światło zatrzymuje samochody? Czerwone. I wszystko jasne! Precz z drogową komuną!
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Stomer "LEWACY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ BÓJ TO JEST WASZ OSTATNI ODCHODZICIE NA ŚMIETNIK HISTORII WRAZ Z WASZYM GURU MARKSEM.Ręce precz od węgla kamiennego który jest tańszy od gazu.Smog to CO produkt spalin samochodowych a CO 2 występuje naturalnie w przyrodzie.Na kominy założyć filtry.CO 2 jest niezbędny do procesu asymilacji.Ograniczyć liczbę samochodów niech ludzie udający się do pracy korzystają z komunikacji miejskiej pociągów.To tlenek węgla jest przyczyną chorób dróg odechowych.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Mam wrażenie, że cała ta nagonka ma doprowadzić tylko do zmniejszenia użycia węgla kamiennego. Wydaje mi się, że większym problemem są korki, o których trochę za mało się mówi. Przykład lokalny radni wyrażają zgodę na budowę wielkiej galerii handlowej, obok innej dużej galerii, pomiędzy ważnymi z punktu widzenia ruchu rondami w największej dzielnicy osiedlowej miasta (sic!)...i mamy alarmy spowodowane głupimi decyzjami polityków.
ponad 3 lata temu / P
 
@Stormer: Bajka o smogu (wawelskim i nie tylko) to lewacka propaganda mająca na celu likwidację wolności osobistej mieszkańców, którzy powinni móc palić czym chcą, ale zakazuje im się tego, żeby kupowali węgiel. A że kopalnie są państwowe, to i państwo chętnie karze ludzi. Światowa lewica antykapitalistyczna chce również bankructwa prywatnych fabryk, które zostaną pozbawione energii. Dzięki temu łatwiej będzie można wywołać rewolucję socjalistyczną i zadać śmiertelny cios światowemu systemowi kapitalistycznemu, co doprowadzi do czerwonego reżimu opanowującego cały świat. Musimy zrozumieć, że nie ma czegoś takiego jak smog - to jedynie cena za techniczny postęp, że jest nieco więcej dymów. I tyle. Nikt nie pada na ulicach wbrew twierdzeniom niedoszłych rewolucjonistów. A te całe lewicowe "organizacje miejskie" powinny zostać zdelegalizowane. To agentura marksizmu, która indoktrynuje ludzi na swoich spotkaniach wpajając im nienawiść do władz i do prawicy.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
@Stormer: Twoi poprzednicy w wierze zrobili z naszego kraju jeden wielki śmietnik poprzez inwestycje w przemysł ciężki na potrzeby zbrojeniowe ZSSR, utrącają wszystkie sensowne pomysły by Polska była krajem do życia w różnych aspektach. Ich następcy i Twoi bohaterowie robili co mogli by nowoczesność - jeśli już -dotyczyła tylko ich. Zacznij bić się w piersi ale najpierw własne.
ponad 3 lata temu / ma
 
Skoro ojczyzna truje swoje dzieci, a minister zdrowia tejże ojczyzny obwieszcza, że smog jest bezpieczny, to dobrze że ktoś chce coś z tym zrobić.
ponad 3 lata temu / lekarz
 
Mają rację. Dosyć chorób i zgonów przez kopcicieli. W końcu to właśnie ochrona życia, o które przecież wszyscy walczą. Gdzie są prawnicy Ordo Iuris? Banda hipokrytów.
ponad 3 lata temu / Stormer
 
Zdelegalizować takie organizacje i odciąć je od finansowania publicznego. A takowe wciąż dostają. "Dobra zmiana" tego nie rusza, bo ideologicznie popiera takich oszołomów. Wszak sam niedoszły premier a obecny minister Gliński publikował nawet w Zielonych Brygadach, Ryszard Terlecki był hippisem i chłopakiem Kory Jackowskiej, a prezydent Duda to UWolstwo. Choć nie tak jak członek lewackiego skrzydła Unii Wolności, wspomniany już Gliński
ponad 3 lata temu / Skanderbeg
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.