DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

„Ekolodzy” doniosą na własną Ojczyznę! Czy euro-kary wobec Polski poprawią jakość powietrza?

„Ekolodzy” doniosą na własną Ojczyznę! Czy euro-kary wobec Polski poprawią jakość powietrza?
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.Lukasz Dejnarowicz/FORUM

Po chwilowej utracie impetu „organizacje miejskie” wracają do gry i to od razu z dużą mocą. Wszystko za sprawą fatalnego i szkodliwego powietrza w Polsce. Donos na własną Ojczyznę w sprawie smogu do Komisji Europejskiej szykują środowiska ekologiczne i miejskie - informuje serwis rmf24.pl w oparciu o relacje swojego reportera Grzegorza Kwolka.

 

Kiepskie powietrze w Polsce nie jest tajemnicą, a osoby chcące zimą aktywnie spędzać czas poza domem uznawać należy raczej za szalonych, niż rozważnych. Nikt nie ma wątpliwości, że sytuacja powinna ulec zmianie, gdyż wieloletnie wdychanie szkodliwych substancji nie pozostanie obojętne dla stanu zdrowia w przyszłości. Mimo tego trwająca od kilku tygodni medialna nagonka sprawia wrażenie zorganizowanej akcji wymierzonej w Polskę. Biorą w niej udział również media zagraniczne. Dlaczego rozpoczęła się właśnie teraz? O co może toczyć się gra?

 

Pewien trop w sprawie daje serwis internetowy stacji radiowej RMF. Czytamy w nim, że ClientEarth oraz Miasto Jest Nasze chcą złożyć skargę dotyczącą „wieloletnich zaniedbań i przerzucania się odpowiedzialnością przez samorządy i administrację centralną”.

 

Główne zastrzeżenia dotyczą benzo[a]pirenu. Jego stężenie w Polsce jest najwyższe w UE (normy przekroczone na 90 proc. powierzchni Rzeczpospolitej). Podobnie źle sytuacja wygląda z rakotwórczym i mutagennym benzo[a]pirenem (norma przekroczona wszędzie). Jak podaje Polski Alarm Smogowy, często normy są przekraczane nawet o 1000 proc.

 

Na piątek ekolodzy zapowiadają przedstawienie analizy dotyczącej ostatnich działań rządu w sprawie smogu. Ich zdaniem eliminacja tzw. paliw stałych ograniczy problem bardzo nieznacznie, gdyż wyeliminuje tylko 6 proc. najbardziej szkodliwych substancji opałowych.

 

Planowany pozew o benzo[a]pirene będzie kolejną sprawą toczoną przeciw Polsce. Trybunał Sprawiedliwości zajmuje się już pozwem Komisji Europejskiej dotyczącym innej „części składowej smogu” - pyłów PM10. Polsce grożą kary finansowe. Wątpliwym jest, by ich nałożenie poprawiło jakość powietrza nad Wisłą. Niejasnym pozostaje natomiast, dlaczego problem „wieloletnich zaniedbań” doczekał się tak radykalnej reakcji właśnie teraz, a nie na przykład za rządów PO-PSL.

 


Źródło: rmf24.pl

MWł
  


DATA: 2017-02-10 10:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wolnościowiec wszystko nie reguluje wolny rynek armia i policja są domeną państwa są aparatem przymusu strzegącego porządku prawnego Państwa.Liberalizm gospodarczy czyli dotyczy gospodarki a nie wojska i policji.Proponujesz utopię .Nigdy w historii nie było systemów politycznych gdzie była prywatna armia i policja chyba tylko magnateria polska miała prywatne wojska.W Polsce dawniej to Król tworzył wojsko .Musi zachowany ład i porządek a nie "KAŻDY SOBIE RZEPKĘ SKROBIE" Prywatne mogą być Agencje Ochrony Firmy Sklepy Przychodnie Szpitale mogą być dobrowolne ubezpieczenia .Ja jestem Monarchistą dlatego wolę ład i porządek a nie bałagan.
ponad 3 lata temu / T9omasz
 
@Tomasz: Temat prywatnych armii już raczej poruszaliśmy i nie mam w nim nic do dodania. Może to utopia, ale też szansa na wyzwolenie się z socjalizmu. Nie może być tak, że w wolnym państwie istnieje grupa uprzywilejowanych ludzi mających zagwarantowane utrzymanie na państwowym garnuszku podczas gdy inni uczciwie konkurują ze sobą na wolnym rynku. Tym bardziej, że wojsko pochłania pieniądze publiczne, a nie prowadzi żadnej działalności minimalizującej koszty - jest bezproduktywne. Dziękuję za przypomnienie kolorów używanych w liturgii - zawsze się przyda nie tylko mnie. Jednakże należy pamiętać, że owe kolory nie wychodzą poza świątynie (z wyjątkiem procesji) i raczej te barwy przez to kojarzą się w przestrzeni publicznej politycznie. Zwłaszcza dziś, w czasach brutalnego spychania Kościoła z działalności społecznej i przy zamykaniu go w świątyniach.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Wolnościowiec wolność ma swoje granice.Prywatne armie to utopia prywatne mogą być Agencje Ochrony,Banki,Szpitale ,Przychodnie.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Wolnościowiec czerwony kolor to jest kolorem w liturgii męczeństwa zielony to nadzieja kolor w formie zwyczajnej Rytu Rzymskiego okres per annum czyli w ciągu roku w Formie Nadzwyczajnej Rytu Rzymskiego okres po zesłaniu ducha Świętego i okres po Objawieniu Pańskim .
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Wolnościowiec to jest nierealna utopia .
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
@Tomasz: A od czego są taksówki dla tych, którzy nie posiadają własnego środka transportu? Można też ze znajomymi się wybierać - co za problem. Napisałeś, że komunikacja miejska nie jest spadkiem po komunie - OK, zatem wyrażę się inaczej? Od kiedy funkcjonuje takie rozwiązanie? Odpowiem: od (w zależności od miejscowości) mniej więcej II poł. XIX w., kiedy to powstała ideologia komunistyczna. Przypadek? Raczej nie. Tak jak z tym czerwonym światłem. Bez komunikacji miejskiej, bez buspasów, torowisk tramwajowych i sygnalizacji świetlnej korków nie będzie żadnych. Bo co będzie zatrzymywać samochody? Nic.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.