DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Ekolodzy chcą, aby Unia Europejska podniosła ceny mięsa. Wszystko w trosce o klimat i środowisko

Ekolodzy chcą, aby Unia Europejska podniosła ceny mięsa. Wszystko w trosce o klimat i środowisko
fot.jannbr/sxc.hu

Do Parlamentu Europejskiego trafi projekt podwyższenia cen mięsa w całej Unii Europejskiej. Według autorów jest on niezbędny w walce o „czysty klimat i środowisko”, a jego głównym założeniem jest obciążenie hodowców bydła i rolników kosztami związanymi z emisją dwutlenku węgla przez zwierzęta.

 

Debata w tej sprawie odbędzie się 5 lutego w Brukseli. Jej głównym punktem będzie omówienie propozycji „sprawiedliwego ustalania cen mięsa”, czyli w praktyce wprowadzenia tzw. „opłaty środowiskowej” (ang. sustainability charge). „Mówi o niej raport przygotowany przez Koalicję TAPP, w skład, której wchodzą wiodące organizacje zdrowotne i ekologiczne” – informuje „Rzeczpospolita”. Uzyskane w ten sposób pieniądze (ok. 32 mln euro rocznie) mają zostać w dużej mierze wykorzystane w pomoc rolnikom w transformacji rolniczej, o której czytamy w założeniach programowych zrównoważonego rozwoju.

 

Nadszedł czas, abyśmy podjęli zdecydowane działania w zakresie polityki dotyczącej wpływu białka zwierzęcego na środowisko, którego cena jest sztucznie utrzymywana na zbyt niskim poziomie przez zdecydowanie zbyt długi czas. Mamy tu rozwiązanie, które jest sprawiedliwe dla rolników i wspiera przejście na system żywności oparty w większym stopniu na roślinach, którego tak pilnie potrzebujemy, jeśli poważnie myślimy o łagodzeniu zmian klimatu – mówi Philip Mansbridge, dyrektor ProVeg International w Wielkiej Brytanii, jednego z członków Koalicji TAPP.

 

Raport przedstawia skalę możliwych oszczędności w zakresie ochrony środowiska. „Uczciwe ceny mięsa” w Europie mogą doprowadzić do zmniejszenia emisji CO2 nawet o 120 milionów ton rocznie. Odpowiada to całkowitej emisji CO2 z czterech państw członkowskich UE: Irlandii, Danii, Słowacji i Estonii, oraz prawie 3 proc. wszystkich emisji gazów cieplarnianych w UE.

 

Źródło: money.pl

TK


DATA: 2020-02-01 19:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wychodźmy z tej UE jak najszybciej pierwsze to likwidacja psów i kotów , potem reszty zwierząt a na końcu kanibalizm Moze wszyscy panowie w całych i wszystkich rządach niech najpierw dostają minimalna krajową i zaczną żyć jak szary człowiek .
7 miesięcy temu / Lok
 
Coraz więcej ludzi zdaje sobie z tego sprawę, a ci, którzy sieją tę propagandę, wiedzą to od początku. Rzecz wymyślona chyba z pół wieku temu, jak nie wcześniej. Pamiętasz histerię na punkcie dziury ozonowej? Coś nie pykło, więc teraz ocieplenie klimatu, któremu winien człowiek. Uzasadniają swoją tezę, że Ziemia ma raka, a tym rakiem jest człowiek. Przy okazji niektórzy nieźle zarobią, a pozostałych zubożą. Biedakami lepiej się rządzi. Wszystko układa się w spójną całość.
7 miesięcy temu / @Eden
 
@ Wernyhora W Polsce Ludowej chwalono się, jak z roku na rok wzrasta spożycie mięsa. Przypuszczam, że w ZSRR było podobnie. Zmniejszenie konsumpcji w trosce o klimat i środowisko to wynalazek zachodniej Europy.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Te bzdury klimatyczne to naturalny cykl naszej planety. To tylko powód, aby bill wypuścił takie korony...
7 miesięcy temu / eden
 
@Michu, oszczedzalem w slowach, gdyz najgorsze swinie ryja nawet poza chlewem wlasnym. W/w to nawet wlasciwa swinia sie obrazi czy tez dziki tak dzielnie zwalczane w imie eko.
7 miesięcy temu / Jara
 
@Jara mamy wielu dużo gorszych europosłów i to z Polski. Cimoszewicz, , Miller , Thun, Lewandowski, Biedroń etc. To śmieszne, ale i straszne. Jeżeli ktoś mądry inaczej uczyniłbym z tej świnki europosła, jak Kaligula mianował konia senatorem...to nie szkodziłoba Polsce tak jak w/w osoby. Targowicy Ci u nas dostatek.
7 miesięcy temu / Michu.
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.