DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Egipt: zakonnice zaatakowane przez tłum

Egipt: zakonnice zaatakowane przez tłum

Nauczycielki szkoły w miejscowości Abu Al-Reesh, w prowincji Aswan (Górny Egipt), zostały zaatakowane przez tłum 1,5 tys. muzułmanów. Jedna z sióstr jest hospitalizowana.


Muzułmanie uwięzili siostry w budynku i grozili im spaleniem żywcem. Jedna z kobiet przeszła poważną traumę i jest hospitalizowana. Wydarzenie odbyło się na oczach uczniów. Dzieci są przerażone. "Siostry także", powiedziała dyrektorka szkoły, Magdy Melad. "Trudno mi oddać ich stan. To straszne, co się stało" - donosi serwis Open Doors. 
 
Tłum muzułmanów okrążył budynki kościelne i przez osiem godzin próbował się do nich wedrzeć skandując islamskie hasła. Domagał się zniszczenia wszelkiej chrześcijańskiej własności na ziemi islamu. Uzbrojony w noże, kije i miecze uznał, że czas się pozbyć chrześcijan z tego terenu. Przy okazji, tłum dokonał spustoszeń w szkole, dewastacji mienia i grabieży sprzętu.
 
Wezwana policja początkowo nie reagowała. Na miejsce w którym skupił się półtorej tysięczny tłum przybyło początkowo... trzech funkcjonariuszy. 
 
Po długich i żmudnych negocjacjach, przy obecności coraz większej ilości policji, pracownikom szkoły udało się wyprowadzić z budynku trzy siostry. Kiedy siostry zakonne przebijały się przez tłum, krzyczano: "świnie" i "niewierne". Siostry ucierpiały również fizycznie. Zostały pobite, mają rany i siniaki.
 
 Dr Tomasz Michał Korczyński z organizacji Open Doors powiedział, że "niewiarygodne jest to, że lokalni muzułmanie, bo przecież nie możemy już mówić tylko o fanatykach islamskich, co jest najłatwiejszym wytłumaczeniem, jeśli szuka się winnych pogromów, dokonali bestialskiego ataku na osoby konsekrowane, do tego bezbronne, na kobiety, na oczach dzieci. Zaatakowali osoby, które pomagają temu ubogiemu narodowi analfabetów, bowiem, aż 34% populacji tego kraju, to analfabeci, według danych Banku Światowego".  
 
Mimo iż do zdarzenia doszło 4 marca, informacja dotarła do Europy dopiero teraz. Skąd zmowa milczenia i blokada informacyjna w światowych mediach? Czy takie wydarzenie jest mniej godne opowiedzenia Europejczykom, niż te, które docierają do nas z codziennie z całego świata? 


Źródło: Open Doors Polska
 

DATA: 2012-03-19 14:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.