DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Egipt: atak na autobus z grupą Koptów. 23 osoby zginęły, a 25 zostało rannych

Egipt: atak na autobus z grupą Koptów. 23 osoby zginęły, a 25 zostało rannych
fot. Tinou Bao / lic. Creative Commons Attribution 2.0 Generic, via wikimedia commons

Nieznani sprawcy dokonali ataku na autobus z grupą Koptów. Do zdarzenia doszło w egipskiej prowincji Al-Minja. 23 osoby zginęły, a 25 zostało rannych.

 

Na razie miejscowe służby nie podają szczegółowych informacji na temat okoliczności ataku. Wiadomo jedynie, że w zaatakowanym autobusie podróżowali Koptowie. 23 z nich zginęło, a 25 odniosło rany.

 

Nie jest tajemnicą, że Koptowie, którzy stanowią ok. 10 proc. egipskiej ludności, są od lat dyskryminowani. W ostatnim zaś czasie są celem islamskich ekstremistów.

 

Należy przypomnieć, że do dokonanego w grudniu 2016 roku zamachu na koptyjski kościół w Kairze, w którym zginęło blisko 30 osób, przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2017-05-26 14:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W zamachu zginęły wszystkie dzieci poza 3, czy teraz Trump zbombarduje Egipt i tamtejsze wojsko?
ponad 3 lata temu / ???
 
"W ostatnim zaś czasie są celem (Koptowie)islamskich ekstremistów." Po pierwsze nie Koptowie są celem, a chrześcijanie i wszyscy niemuzułmanie, a po drugie nie ma czegośc takiego, jak "islamscy ekstermiści", albowiem muzułmanie i ich islam sami w sobie są organizacją faszystowską, zbrodniczą, systemem polityczno-społecznym z islamską państwowością, w znacznym stopniu zanalfabetyzowaną, której przywódcy "duchowni" za przykładem zbrodniarza i pedofila mahometa chcą narzucić swoją dominację na całym świecie. To jest wojna cywilizacji.
ponad 3 lata temu / odszkodowania
 
@kolo: islam jest religią, gdyż odwołuje się do kwestii nadprzyrodzonych - demona Allacha. Jest to oczywiście religia fałszywa, odmiana religii satanistycznej. A skoro tak, to islam nie jest ateizmem!
ponad 3 lata temu / r
 
@kolo, nie do końca każdy się z Tobą zgodzi, że "Tylko religia katolicka jest doskonała i pozbawiona błędów." - na pewno jednak każdy musi się zgodzić, że nas Katolików odróżnia od muzułmanów brak w obecnych czasach nakazu mordowania "niewiernych", co niestety u muzułmanów czy to u tzw. radykalnych, czy u tych miękkich jest powinnością "religijną" i zaszczytem.
ponad 3 lata temu / odszkodowania
 
Islam nie jest religią, ten pogański ateizm musi być piętnowany przez Watykan. Tylko religia katolicka jest doskonała i pozbawiona błędów.
ponad 3 lata temu / kolo
 
Jak walczyć z tchórzami, którzy z ukrycia atakują bezbronnych? Jak? Internować wszystkich radykałów - duchownych, imamów i wszelkiej maści aktywistów, wydalając ich z Europy dużymi grupami (najlepiej na bezludną wyspę, zapewniając tylko podstawowe środki do życia). Za każdy zamach kolejny transport zesłańców... Życie bez telefonów, internetu i jakiegokolwiek kontaktu ze światem. Ktoś może się oburzyć, że to odpowiedzialność zbiorowa, która przypomina represje nazistów... Ale zaraz, zaraz - przecież oni zostaliby tylko odseparowani od społeczeństwa, którego tak bardzo nienawidzą. Nie byliby zesłani za zbrodnię innych, lecz za skutki WINY WŁASNEJ - za słowo pełne nienawiści, które ma znacznie większą siłę rażenia od karabinu.
ponad 3 lata temu / Ślązak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.