DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Egipt: Amerykanie odnowią koptyjskie świątynie. Stawiają jednak oburzający warunek…

Egipt: Amerykanie odnowią koptyjskie świątynie. Stawiają jednak oburzający warunek…
REUTERS / FORUM

Władze w Kairze i egipscy chrześcijanie są oburzeni, że USA domagają się posiadania całkowitej kontroli nad odnawianymi w Egipcie świątyń chrześcijańskich. Do amerykańskiego Kongresu trafił już projekt ustawy, na mocy której sekretarz stanu będzie miał nieograniczone prawo do kontroli procesu odbudowy chrześcijańskich świątyń.

 

 Dotyczy to przede wszystkim koptyjskich kościołów zniszczonych lub poważnie uszkodzonych przez dżihadystów po 2013 roku. Media podają liczbę 84 takich świątyń. Egipcjanie chcą korzystać jedynie z rodzimych środków i miejscowej siły roboczej. Zdaniem przedstawicieli Kościoła koptyjskiego, Egipt stać na odnowienie nie tylko świątyń, ale także wszystkich zniszczonych budowli należących do tamtejszych wspólnot chrześcijańskich.

 

W oświadczeniu Kościoła koptyjskiego czytamy m.in. „Prezydent As-Sissi obiecał,  że damy radę. Wierzymy mu, że dotrzyma słowa. Przykładem niech będzie odnawiany kościół Al-Butrosija, który uległ zniszczeniu po ataku terrorystycznym z 11 grudnia 2016 r. W jego odbudowie uczestniczą  inżynierowie z  Egipskich Sił Zbrojnych.

 

Niezadowolenie z amerykańskich planów wyrazili także egipscy katolicy i protestanci.  – Gdzie byli Amerykanie 14 i 15 sierpnia 2013 r., kiedy to Bractwo Muzułmańskie paliło i niszczyło nasze świątynie? Dzisiejsze zachowanie Waszyngtonu jest dla nas kompletnie niezrozumiałe  i nieuzasadnione - w takim tonie do obecnej sytuacji odnosi się katolicki ksiądz, Rafiq Greish.

 

Z kolei koptyjski intelektualista, będący autorytetem dla kairskich chrześcijan, Kamal Zaher uważa, że USA przede wszystkim powinny zaprzestać finansowania ugrupowań terrorystycznych działających w Egipcie, zamiast „romansować” z ich liderami!

 

 

Źródło: „AsiaNews”

ChS


DATA: 2017-01-08 16:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie wiedzą kto rozpętał te wojny. Wiedzą że to USA zawdzięczają śmierć i zniszczenie. Taka propozycja ze strony USA jest po prostu zwyczajnie BEZCZELNA! Lepiej niech zabierają się do swojego satanistycznego domu!
ponad 3 lata temu / kat
 
Daje pieniądze, więc chce wiedzieć na co idą- norma. Nie pasuje- nie bierzcie.
ponad 3 lata temu / sad
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.