DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Egipskie władze ostrzegają wyznawców Chrystusa – ryzyko zamachu terrorystycznego jest wysokie

Egipskie władze ostrzegają wyznawców Chrystusa – ryzyko zamachu terrorystycznego jest wysokie

Ministerstwo spraw wewnętrznych Egiptu zaleca chrześcijanom unikanie udziału w grupowych nabożeństwach. Powodem jest bardzo wysokie ryzyko zamachu terrorystycznego.


Kościoły i klasztory w Egipcie mają zostać objęte szczególnymi środkami bezpieczeństwa wprowadzanymi przez rząd. Ryzyko zamachu terrorystycznego jest bardzo wysokie i egipskie ministerstwo spraw wewnętrznych zaleca chrześcijanom unikanie uczestnictwa w publicznych i zbiorowych aktach religijnych.

 

Według MSW wyznawcy Chrystusa powinni ograniczyć udział w Mszach i nabożeństwach oraz całkowicie zrezygnować z innych form manifestowania wiary. Szef resortu Magdi Abdel Ghaffar mówił o tym na spotkaniu z przedstawicielami egipskich sił bezpieczeństwa tych prowincji kraju, w których najczęściej dochodzi do ataków na ludność cywilną.

 

Ghaffar poinformował, że rząd będzie blisko współpracował z lokalnymi wspólnotami wiernych i urzędami kościelnymi celem wprowadzenia możliwie najskuteczniejszych środków bezpieczeństwa.

 

Pod koniec maja islamscy ekstremiści zaatakowali trzy pojazdy, którymi przemieszczali się koptyjscy pielgrzymki. W wyniku ostrzału zabito 26 osób i raniono drugie tyle. Wcześniej, w Niedzielę Palmową, wyznawcy Allaha pozbawili życia ponad 40 osób, dokonując zamachów w dwóch koptyjskich kościołach. W grudniu ubiegłego roku doszło do ataku w katedrze, wskutek którego życie straciło niemal 30 chrześcijan. Pomimo deklaracji władz egipskich, w tym prezydenta Abd al-Fatah as-Sisiego, nie udało się jak dotąd skutecznie zapewnić wyznawcom Chrystusa bezpieczeństwa.

 

 

Źródła: kath.net, pch24.pl

Pach
DATA: 2017-06-14 08:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.