DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Egipski chrześcijanin spędzi pięć lat w więzieniu. Opisywał los współwyznawców

Egipski chrześcijanin spędzi pięć lat w więzieniu. Opisywał los współwyznawców
fot. raichinger / sxc.hu

Mohamed Hegazy, 32-letni muzułmanin, który w 1998 r. przeszedł na chrześcijaństwo, został aresztowany i skazany na pięć lat więzienia. Dlaczego? Był dziennikarzem i dokumentował dyskryminację wyznawców Chrystusa w Egipcie.


Mohamed Hegazy przeszedł na chrześcijaństwo, bo – jak twierdził – jest to religia miłości. Po nawróceniu mężczyzna chciał dopełnić formalności zmieniając dokument tożsamości. W Egipcie dowody osobiste zawierają także informację o wyznawanej religii.

 

Hegazy chciał oficjalnie wychowywać swoje dzieci w chrześcijaństwie, chrześcijanką była także jego małżonka. Mężczyzna chciał zmienić imię i nazwisko na Bishoy Armia Bulos, ale sędzia odrzucił jego wniosek w styczniu 2009 roku. Jak podkreślił, konwertyta musi wychowywać dzieci po islamsku, bo tak nakazuje prawo.

 

Wyznawca Chrystusa postanowił jednak, że wiara jest dla niego ważniejsza. Jego małżonka wraz z dziećmi wyjechała do Niemiec, gdzie egipskie prawo ich już nie dosięgnie. Bishoy zaś postanowił zaangażować się jako dziennikarz w sprawy chrześcijan w Egipcie. Dokumentował ich losy i prześladowania, za co został aresztowany w grudniu 2013 roku. Konwertyta z islamu został skazany na pięć lat więzienia. Sędzia uzasadniając wyrok stwierdził, że mężczyzna… nawoływał do „sekciarstwa, bo opisywał egipskich chrześcijan jako ofiary dyskryminacji”. Adwokat mężczyzny ujawnił, że w więzieniu wielokrotnie poddawano go torturom.

 

Teraz Bishoy Armia Bulos rozpoczął strajk głodowy. Jego ojciec, wciąż muzułmanin, oświadczył w prasie, że „zabije go własnymi rękami”. – Widziałem, co zadeklarowałeś w gazetach. Powiedziałeś, że chcesz mnie zabić, przelać moją krew publicznie. Ale ja Cię bardzo kocham, bo jesteś moim tatą, a Jezus nauczył mnie miłości. Dobrowolnie zaakceptowałem Chrystusa, nikt mnie do tego nie zmusił. Nieważne co zrobisz. Do taty i mamy mówię: Jezus umarł, by mnie zbawić – odpowiedział.FLC


DATA: 2014-12-12 11:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziwne, że mu głowy nie obcięli.
ponad 4 lata temu / NJ
 
A co na to Amnesty , Helsińska Fundacja i inne prawoczłowiecze organizacje?Ciszaaa bo chodzi o chrześcijanina.
ponad 4 lata temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.