Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Efekt wirusa: Komunia Św. na rękę, ponowne zamykanie kościołów. Raport PCh24TV


Odtwórz w YouTube
 

Kościół żyje dzięki Eucharystii, a godne przyjmowanie Sakramentu Ołtarza jest źródłem niezmierzonych łask. Po Soborze Watykańskim II zatracono jednak poczucie świętości. Ta sytuacja wymaga pilnej naprawy. Nie jest to łatwe w dobie koronawirusa, który - jak w Chinach - ponownie zamyka kościoły. Jacek Ożóg zaprasza na Raport PCh24TV.


DATA: 2020-07-21 12:02:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Kwestia Eucharystyczna na pewno wymaga wnikliwego ponownego zbadania.Może powołać nowy Kongres Eucharystyczny. Myślę że ponownie potrzeba odczytać słowa Jezusa z Ewangelii z pierwszej Eucharystii tam jest odpowiedz.Kościół nie zawsze jest nieomylny i co do Eucharystii nie ogłosił Ex Katedra.To odpowiedzialni na przestrzeni dziejów widzieli tak te sprawy i tak je mamy dzisiaj - że problem od czasów pierwszej Eucharystii jest nadal otwarty .
5 miesięcy temu / FM58
 
"Zatracono poczucie świętości". Tak, to jest okropne. Ale co to oznacza? Zmniejszono lub nawet zliwidowano cześć dl Pana Boga. Kto zatracił to poczucie i dlaczego? To odgórnie zmuszono kapłanów do sprawowania nowego rytu, a nas wiernych do uczestniczenia w nim. Ryt ten sam w sobie osłabia cześć dla Pana Boga, to nawet w zewnętrznych gestach widać a one mają pomagać duszy i to wiedzieli Ojcowie Kościoła. Taka diagnoza domaga się lekarstwa, ale który z proboszczów i biskupów posłuchał polecenia Bendykta XVI, by w każdej parafii wierni mieli dostęp do Mszy Wzsechczasów i by z tą Mszą zapoznawać młode pokolenie? Dlaczego teraz dziwimy się, że młodzież opuszcza kościoły, a może i przestaje wierzyć?
5 miesięcy temu / Marek
 
Dzisiaj Chiny jutro kolej na nas
5 miesięcy temu / Jan
 
To Ty masz problem, jeżeli nie potrafisz zawalczyć o Komunię świętą do ust. Przeczytaj artykuł ZE ZROZUMIENIEM. Nikt nie może Cię zmusić do Komunii świętej na rękę. A jeżeli to robi, możesz złożyć skargę, nawet do Watykanu. Zależy kto dla Ciebie ważniejszy proboszcz, biskup czy Pan Jezus.
5 miesięcy temu / Do @Karina
 
Spokojnie! Robić swoje!
5 miesięcy temu / Paweł K.
 
@Poznanianka ,,Codziennie dochodzi do profanacji w poznańskich i nie tylko parafiach - i to NIKOGO nie interesuje i nie trwoży..." No oczywiście, bo to tylko CIEBIE trwoży i interesuje. Oj, poznanianko, poznanianko, pycha to brzydki grzech.
5 miesięcy temu / mario
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 121 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.