DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Efekt spotkania z rektorem: profesor Nalaskowski wraca na uczelnię

Efekt spotkania z rektorem: profesor Nalaskowski wraca na uczelnię

Fala społecznego oburzenia po zawieszeniu na rodzimej uczelni autora felietonu o lobby LGBT – profesora Aleksandra Nalaskowskiego, przyniosła pozytywny rezultat. Spotkanie rektora toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z samym zainteresowanym zaowocowało cofnięciem decyzji o zawieszeniu naukowca. Uczelnia zapowiada kontynuowanie postępowania wyjaśniającego. 

 

O decyzji rektora prof. dr hab. Andrzeja Tretyna poinformowała uczelnia. W komunikacie czytamy:

„(…) Rozmowa koncentrowała się na kwestiach dotyczących dobra Uniwersytetu i jego pracowników. Prof. dr hab. Aleksander Nalaskowski wyraził poparcie dla odwołania, złożonego przez swojego pełnomocnika, od decyzji z dnia 11 września 2019 roku o zawieszeniu w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące.

 

Rektor podjął decyzję o uwzględnieniu odwołania, jednocześnie polecając prof. Nalaskowskiemu większą roztropność w formułowaniu swoich tekstów publicystycznych.

 

Postępowanie wyjaśniające w sprawie będzie kontynuowane.”.

 

Zawieszenie profesora Nalaskowskiego za ostrą krytykę lobby LGBT, sformułowaną w felietonie zamieszczonym na łamach tygodnika „wSieci”, wywołało falę społecznego oburzenia. Było tez tematem wielu publikacji w mediach. Zainicjowany przez Centrum Życia i Rodziny protest w obronie naukowca poparło blisko 33 tysiące osób.

 

Kampanię w obronie prof. Aleksandra Nalaskowskiego CZiR rozpoczelo 12 września. Na stronie internetowej wwww.muremzaprofesorem.pl został opublikowany apel o natychmiastowe przywrócenie naukowcowi pełni praw, tj. umożliwienie prowadzenia działalności dydaktycznej oraz badań. List otwarty skierowano także do całego świata akademickiego w Polsce, wzywając do zachowania wolności debaty, stosowania jednakowych standardów wobec wszystkich członków społeczności uniwersyteckiej, a także nieulegania naciskom ideologicznym środowisk LGBTQ w prowadzonych badaniach naukowych.

 

Już w pierwszej dobie od uruchomienia akcji „Murem za profesorem Nalaskowskim”, apel poparło ponad 10 tysięcy osób. W ciągu kilku dni informacja o akcji dotarła do ponad 150 tysięcy użytkowników mediów społecznościowych. Po 5 dniach od uruchomienia zebrano ponad 32 tysiące  podpisów, a liczba osób popierających prof. Nalaskowskiego zwiększała się z każdą godziną. Pod wpływem kampanii „Murem za Profesorem” 18 września 2019 r. rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. dr hab. Andrzej Tretyn wycofał decyzję o zawieszeniu prof. dr hab. Aleksandra Nalaskowskiego.

 

Wiceprezes Centrum Życia i Rodziny Kazimierz Przeszowski skomentował tę decyzję: – To wspaniała wiadomość! Siła oporu społecznego jest wielka. W ciągu kilku dni solidarność z prof. dr. hab. Aleksandrem Nalaskowskim zamanifestowało przeszło 32 tysiące osób, dołączając do apelu na www.muremzaprofesorem.pl. Dla porównania, pod petycją organizacji LGBTQ, atakującą Profesora, przez trzy tygodnie z trudem zgromadzono trzy tysiące podpisów, czyli dziesięciokrotnie mniej – podsumowuje Kazimierz Przeszowski. – To najlepiej obrazuje poglądy Polaków w tej sprawie. I właśnie w obronie tej atakowanej większości występujemy jako Centrum Życia i Rodziny – dodał.

 

 

 

 

Źródło: umk.pl, muremzaprofesorem.pl, Centrum Życia i Rodziny.

RoM

 

 


DATA: 2019-09-19 07:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W 100% jestem za natychmiastowym przywroceniem Pana Profesora do pracy
9 miesięcy temu / Barbars
 
Chwała Panu!
9 miesięcy temu / PrPr
 
Panu Profesorowi Nalaskowskiemu podziękowanie,szacunek i uznanie.Mam nadzieję i głęboką wiarę że jest Pan wyrazicielem poglądów większości prawdziwych Polaków.Szczęść Boże!
9 miesięcy temu / siostra vel Sio
 
Deo gratias! @gość: otóż to! Za to nie brakuje chętnych do gaszenia pożaru benzyną, czyli "roświetlenia" panujących ciemności przy pomocy hordy "tęczowych latarników"...
9 miesięcy temu / Marcin
 
Wiecej takich profesorow bo tracimy mlodziez, szkoda ze takich latarni swiecacych w ciemnosciach nas ogarnijacych jest tak malo.
9 miesięcy temu / gosc
 
No cóż, rektor chcąc zachować "twarz", poinformował o cofnięciu decyzji o zawieszeniu w prawach nauczyciela akademickiego profesora Aleksandra Nalaskowskiego, zarazem komunikując, że postępowanie wyjaśniające będzie kontynuowane. Nie wiem co tu wyjaśniać, jeśli wszystko jest jasne. Bez akcji społecznej w obronie profesora A. Nalaskowskiego i niespotykanym odzewie społecznym w sprawie zawieszenia nauczyciela akademickiego za to, że ma odwagę nazywać sprawy po imieniu, odwołanie profesora od decyzji zawieszającej byłoby zapewne odrzucone. Widocznie rektor sam się nie spodziewał, że jego decyzja może wywołać takie reperkusje i się wycofał. Myślę, że profesor A. Nalaskowski nadal będzie ogłaszał swe teksty publicystyczne w zgodzie ze swoim sumieniem i prawdą, a napomnienie rektorskie wzywające do większej "roztropności" w publikowanych tekstach publicystycznych, nie spowoduje stosowania autocenzury u Autora artykułów i felietonów.
9 miesięcy temu / Druh Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.