DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

„Efekt Kleru”? Podpalony kościół, słowna napaść na duchownego

„Efekt Kleru”? Podpalony kościół, słowna napaść na duchownego
Fot. Policja Lublin

Czy napastliwie antykościelny film, na który zachęcona wszechobecną reklamą publiczność, mówiąc kolokwialnie „wali drzwiami i oknami”, może przyczynić się do wzrostu napaści na obiekty kultu i przedstawicieli duchowieństwa? Pytanie retoryczne. Chcielibyśmy się mylić, ale trudno być zdziwionym jeśli następne tygodnie przyniosą kolejne nasilenie antykatolickiej agresji.

 

Poniedziałkowe media donoszą o rekordzie otwarcia, jaki miał zanotować zjadliwy film Wojciecha Smarzowskiego. Głośną ekranizację wieloletniej publicystyki urbanowego „Nie” oraz akt IV Departamentu komunistycznego MSW, zaledwie w ciągu pierwszego weekendu wyświetlania, w całym kraju obejrzało ponoć niemal milion widzów.

 

Być może tylko przez zbieg okoliczności (to wersja optymistyczna) w tym samym czasie doszło do co najmniej dwóch incydentów, które potraktować powinniśmy jako sygnały ostrzegawcze.

 

Jak czytamy na internetowej stronie „Dziennika Wschodniego”, w miniony piątek po południu młody mężczyzna oblał benzyną i podpalił dwoje drzwi kościoła w Opolu Lubelskim. Dzięki nagraniu monitoringu policja szybko ujęła sprawcę, który przyznał się do swego czynu, choć nie potrafił go wytłumaczyć. Złożył też wyjaśnienia. Za uszkodzenie mienia 31-letniemu mieszkańcowi miasta grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Z kolei witryna katolickiego pisarza i publicysty Stanisława Krajskiego informuje o werbalnej, rynsztokowej napaści na księdza Tomasza Jochemczyka, na co dzień posługującego we Włoszech. Do zdarzenia doszło w sobotę.

 

„(…) Ksiądz Tomasz Jochemczyk wyszedł z domu rodziców w Chełmie Śląskim. Był w sutannie. Dosłownie kilkanaście metrów od domu zaatakowała go grupa młodych ludzi (mieszkających w sąsiednich domach). Krzyczeli używając pod adresem Księdza najbardziej wulgarnych słów. Krzyczeli też: „Ty pedale, zboku, pedofilu, idziesz je…. dzieci?” – czytamy.

 

W okresie PRL tego rodzaju napaści były z reguły bezpośrednim dziełem IV Departamentu MSW, zajmującego się operacyjną walką z Kościołem, będącym wówczas bastionem społecznego oporu wobec reżimu komunistycznego. Obecnie, w tak zwanej wolnej Polsce, obserwujemy efekty wieloletniego propagandowego „prania mózgów” i permanentnej antykościelnej nagonki, która w ostatnim czasie uległa kolejnemu nasileniu.

 

 

Źródła: dziennikwschodni.pl, kukonfederacjibarskiej.wordpress.com

RoM

 

 


DATA: 2018-10-02 07:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest Dialog międzyreligijny. Otwarty dialog.
ponad 1 rok temu / tak
 
Religia katolicką ulegnie zagładzie,a uczynią to siły polityczne.Biblia opisuje to tak,bestia,to siły polityczne,a prostytutka, która ją dosiada,to system religijny.A jej upadek będzie wielki,i jest nieunikniony.
ponad 1 rok temu / Koko
 
Film filmem- pozbierane rozne sytuacje i wlozone w jeden film. Cos innego mi przyszlo do glowy... Czy sadzicie, ze obecnie daloby sie kogokolwiek nawrocic na wiare katolicka??? Czy nawracalibyscie na taki Kosciol Katolicki???
ponad 1 rok temu / Anakonda
 
Ja ide na JONNY english czy cós takiego, a to to szkoda kasy.
ponad 1 rok temu / Karol
 
@mirka: Według twojej logiki o drugiej wojnie światowej mogą wypowiadać się tylko osoby które ją przeżyły.
ponad 1 rok temu / Rafał
 
To nie film tylko próżności księży. Brak szacunku dla bliźniego. A film pokazuje niektóre jaskrawe przypadki demoralizacji niektórych hierarchów kościelnych. Dlaczego nie słuchają głosu ks. Tischnera oraz ks. Pieronka.
ponad 1 rok temu / Mieczysław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.