DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nareszcie
4 miesiące temu / Ja
 
To nawet nie początek końca. Egocentryzm, konsumpcjonizm, hedonizm...Bawmy się! A On patrzy i płacze, widząc, co robią Jego dzieci. Czasy ostateczne! Po co nam taki świat. A w Warszawie sąd oddaje dzieci matce, która zakochała się w innej kobiecie w trakcie przeobrażania się w mężczyznę. Zło staje się coraz szybsze, coraz bardziej bezwzględne, głośniejsze. Szkoda świata, szkoda dobrych ludzi.
4 miesiące temu / decorum
 
@doBeata: "I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo".
4 miesiące temu / sp
 
Z tego wynika, że po rozwodzie nie warto żyć samotnie lecz wchodzić w nowe związki, bo teraz Kościół wyciąga rękę do cudzołożników.
4 miesiące temu / wniosek
 
ale ten współmałżonek może mieć już nowa rodzinę i nowe dzieci i to ich własnie zaprasza Kościół
4 miesiące temu / do Beata
 
To kryzys powszechny. Nie chcę generalizować, ale większość młodych traktuje sakrament małżeństwa jak zakup pralki na raty. Prawie każdy z nas ma w swoim otoczeniu ludzi rozwiedzionych. Nie chidzi o to by ich potępiać, źle oceniać, ale przy najmniej nie pochwalać i afirmować.
4 miesiące temu / PrPr
 
Biskup Rzymu długo nie kazał czekać na osobiste owoce prowadzące do zagłady kościoła katolickiego.
4 miesiące temu / kolo
 
@T.Powszechny je - Skąd to wiesz? Przecież naweet Chrystus nie wie, kiedy przyjdzie dzień Pański, tylko Ojciec. Jakieś Oczyszczenie pokroju II wojny światowej może i przyjdzie, ale od razu Antychryst?
4 miesiące temu / aaa
 
Po owocach ich poznacie. Jakie owoce wydaje pontyfikat obecnego Papieża?
4 miesiące temu / Gość
 
Niby skąd to ZDZIWIENIE ? "Bóg kocha nas takimi jakimi jesteśmy!". Więcej Miłosierdzia i EMPATII! Przecież to NOWE NAUCZANIE Papieża Franciszka i NOWE DUSZPASTERSTWO ? FORMALNIE wszystko jest LEGALNE. Nas to też OBOWIĄZUJE. Dziś jak nas uczą MAMY KIEROWAĆ SIĘ SERCEM i UCZUCIAMI a nie rozumem i jakimiś "tradycyjnymi" ograniczeniami . Ostatnio nawet w R.M> był wykład n.t. serca i dopowiedzenie od wyedukowanej słuchaczki o nowych ODKRYCIACH BADACZY / psychologów o wyższości "serduszka nad rozumem"" Mają uszy do słuchania a nie słyszą , mają oczy do patrzenia a nie widzą ..." Wykłady ze zmian wynikających z ?Amoris laetitia" już były w R.M i to kilka lat temu. Tradycyjni wierni zostali POUCZENI i PRZYWOŁANI do PORZADKU.
4 miesiące temu / iskierka
 
@ niepewna - co też Pani insynuuje! Gdzie kto napisał, że osoba porzucona nie może przystępować do sakramentów? Wręcz przeciwnie: taka nieszczęśliwa osoba, jak najczęściej przystępująca do sakramentów, może wyprosić u Pana Boga nawrócenie swojego współmałżonka i jego powrót do rodziny! Są liczne tego przykłady, współczesne i w historii.
4 miesiące temu / Beata
 
To ci biskupi! Może tak katechizm im posłać? Tylko koniecznie jego wydanie sprzed Soboru!
4 miesiące temu / Zbigniew
 
Antychryst coraz bliżej. Dzień sądu też
4 miesiące temu / T.Powszechny je
 
każdy przypadek jest inny ,według was ,porzucona osoba która ktoś zdradził i rozwiódł się z nią ,mało że ma być do końca życia samotna to jeszcze pozbawiona sakramentu? bo tak wynika z tego co piszecie
4 miesiące temu / niepewna
 
Kłamstwo rodzi kłamstwo, a głupota głupotę. Herezja herezję. Grzech i błędy się rozprzestrzeniają... i urastają...
4 miesiące temu / DNA
 
Mnóstwo duchownych osiąga godności, do których zwyczajnie nie dorośli. Ten bp Marangoni jest tego doskonałym przykładem. Rodzi się pytanie, jakie to ukryte sprężyny, może lawendowo-masońskie, popychają kariery takich księży? Nie powinni tacy osiągać nawet stanowiska proboszcza, bo w przeciwnym razie będzie z ich posługi więcej szkody, niż pożytku!
4 miesiące temu / Karol
 
?Procesy bardzo pożądane i inicjowane przez Bergoglio zaczynają przynosić owoce? - oczywiście, że zaczynają, w końcu po to zostały zainicjowane. Tyle, że są to owoce zatrute. Ale ?po owocach ich poznacie?, i Bogu dzięki, że nic już nie będzie ukryte, i wszystko wyjdzie na światło dzienne, i będziemy wiedzieli, kto jest wilkiem, a kto pasterzem. Kto ma uszy, niechaj słucha, co mają do powiedzenia następcy apostołów, a co następcy apostatów, i za kim podążać.
4 miesiące temu / pga
 
"Znakiem wielkiego dobrodziejstwa jest to, iż grzesznicy nie są pozostawieni w spokoju przez długi czas, ale że zaraz dosięga ich kara. Nie uważał bowiem Pan, że z nami trzeba postępować tak samo, jak z innymi narodami, co do których pozostaje cierpliwy i nie karze ich tak długo, aż wypełnią miarę grzechów. Nie chciał bowiem karać nas na końcu, dopiero wtedy, gdyby nasze grzechy przebrały miarę. A więc nigdy nie cofa On od nas swojego miłosierdzia; choć wychowuje przez prześladowania, to jednak nie opuszcza swojego ludu" 2 Mch 6,13-16.
4 miesiące temu / Nick
 
konkubinat, kohabitacja no ciekawe:D
4 miesiące temu / szpulas11
 
@ sp każden wypić lubi:D
4 miesiące temu / szpulas11
 
Niema czegoś takiego, jak unieważnienie związku, poza oszustwem. Jezus odpowiedział wyraźnie Faryzeuszom, że u Boga niema rozwodów. Na stwierdzenie że Mojżesz kazał dawać żonom list rozwodowy, odpowiedział że "przez zatwardziałość serc waszych wam dał, ale wcześniej tak nie było" cytat z pamięci. A nie, że skoro Mojżesz tak wam powiedział to zgoda, niech tak będzie? Zostawił ich ze swoją pierwszą odpowiedzią. Czyli odpowiedź jest jednoznaczna. U Boga niema rozwodów. Ślub kościelny jest związkiem kobiety, mężczyzny i Boga a właściwie trzech osób boskich, ponieważ Bóg wchodzi w ten związek. Zatem człowiek niech nie rozłącza co złączył Bóg.
4 miesiące temu / ot co
 
Odparli Mu: ?Czemu więc Mojżesz polecił dać jej list rozwodowy i odprawić ją??4 8 Odpowiedział im: ?Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było. 9 A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu5 - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo?. Rozwód to mojżeszowa patologia - jak widać. Z wyjątkiem - też jak widać.
4 miesiące temu / Jot
 
?Towarzyszyć, rozeznawać i integrować? - w czym? Towarzyszyć w grzechu, rozeznawać czy mają w grzechu frajdę i integrować - najlepiej seks grupowy - jak integrować to na całego!
4 miesiące temu / Jot
 
@taki tam :D siła Kościoła winna tkwić w krzyżu, jako mieczu:D i ladze biskupa, by walić w czerep.
4 miesiące temu / szpulas11
 
Po co cokolwiek rozeznawać? Jak wolno jednym żyć w niesakramentalnym związku i przyjmować sakramenty, to i wszystkim. A jeśli jednak niektórym nie wolno, to komu i na podstawie czego? Po prostu, seks jakikolwiek przestał dla nich być grzechem i tyle. To samo przecież postulują Niemcy.
4 miesiące temu / Ireneusz
 
Najświętszy Sakrament to nie zabawka. Nie czyńcie tego błędu i nie próbujcie Go przyjmować będąc świadomymi swojego trwania w grzechu śmiertelnym. Jezus cierpi wówczas ponownie śmierć w waszym ciele. Naprawdę chcecie usłuszeć w swoim wnętrzu krzyk Umierającego? Jak można sądzić, że to przyniesie dobre owoce?!
4 miesiące temu / sp
 
Cyt. ,,Specjalny list pasterski..". Jezu, chroń Swój Kościół Matkę od takich pasterzy.Ratuj nas KRÓLU!
4 miesiące temu / Maria
 
siła Kościoła tkwi w tradycji i sakramentach które są dla wielu którzy się sami wykluczyli Nieosiągalne Podażając za trendami nowoczesności kładziemy na szali 2000 lat Chrystusa, nauki doktorów Kościoła i świetych Wykształceni teolodzy rzucją perły między wieprze Kto im dał nominacje biskupie?
4 miesiące temu / taki tam
 
ci duchowni sami na siebie sprowadzają karę, ale jak to mówili starożytni Rzymianie:" Chcącemu nie dzieje się krzywda"
4 miesiące temu / Samanta
 
Nauka katolicka zawsze głosiła, że kto rozwodzi się i zawiera ponowny związek cywilny popełnia grzech ciężki. Usprawiedliwienie drugich związków nie zaczęło się od amoris laetitia, ale ponad 30 lat wcześniej od familiaris consortio gdyż JUŻ WÓWCZAS dopuszczono rozwodników w drugich, bigamicznych związkach do Komunii świętej pod pewnymi warunkami, ale bez warunku zerwania drugiego związku. Naturalną koleją rzeczy jest, że raz poczynione odstępstwo od zasady pociąga za sobą kolejne odstępstwa i tym kolejnym odstępstwem jest AL i faktyczna likwidacja VI przykazania - do czego doszło już w wielu krajach.
4 miesiące temu / tradycja
 
włoscy książęta wychodzą na jaw!
4 miesiące temu / errata
 
Odnosząc się do krytyków, zaznaczył: ?Oczywiście należy unikać wrażenia, że w Kościele wszystko się zmienia....WRAŻENIA? Błuhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah...10 przykazań Bożych: Przykazanie 6. Nie cudzołóż. Nauka Chrystusa jest NIEZMIENNA.
4 miesiące temu / Airam
 
Cyt."procesy bardzo pożądane i inicjowane przez Bergoglio zaczynają przynosić owoce" Szanowna Redakcjo obawiam sie ze do tlumaczenia wkradl sie blad nie ma slowa zgnile lub przegnile, ani wzmanki ostrzegajacej ze takim biskupom nie wolno nawet duszy od zelazka powierzac.
4 miesiące temu / Nick
 
ot głupki , daliby trocha dutkówi mieliby rozwody ,, jak się patrzy,,
4 miesiące temu / szpulas11
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.