DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Edward Pentin obnaża manipulacje wokół ubiegłorocznego synodu

Edward Pentin obnaża manipulacje wokół ubiegłorocznego synodu
fot. REUTERS / FORUM

Amerykański watykanista Ewdard Pentin opublikował nową książkę pt. „Fałszowanie watykańskiego synodu?” (ang. The Rigging of a Vatican Synod?), poświęconą próbom manipulowania wypowiedziami ojców synodalnych przez progresywnych hierarchów.

 

Podtytuł książki Pentina brzmi: „Śledztwo w sprawie domniemanej manipulacji nadzwyczajnego synodu na temat rodziny”. Jak pisze Mathias von Gersdorff, autor „szczegółowo pokazuje, jak Sekretariat Synodu, kierowany przez kardynała Lorenzo Baldisseriego, próbował przeforsować własną progresywną agendę w takich klasycznych gorących tematach jak homoseksualizm, Komunia dla rozwodników w nowych związkach, konkubinaty itd.”.

 

„Przede wszystkim w redakcji dziennych sprawozdań próbowano nadać relacjom takie znaczenie, którego nie było ani w wystąpieniach [ojców synodalnych] ani w grupach roboczych. Z tego powodu doszło do częściowo poważnych sporów podczas synodu” – pisze dalej von Gersdorff.

 

Pentin zwraca też bardzo wiele uwagi na „smutną rolę niemieckiej delegacji podczas nadzwyczajnego synodu”. Delegacja ta miała „próbować siłą narzucić Kościołowi powszechnemu swoje chore poglądy na temat małżeństwa i seksualności” – wyjaśnia von Gersdorff. Wskazuje, że „szczytowym punktem niemieckiej arogancji” była wypowiedź kardynała Waltera Kaspera, który sugerował, że ojcowie synodalni z Afryki nie powinni w ogóle zabierać głosu. Wypowiedź tę, której kard. Kasper później się wypierał, zarejestrował właśnie Edward Pentin.

 

W ocenie autora książki należy bardzo uważnie obserwować tegoroczny synod. Pentin, jak pisze von Gersdorff powołując się na wywiad udzielony portalowi „Life Site News”, „liczy się z dalszymi, choć subtelnymi próbami manipulacji ze strony tych, którzy chcą rozmiękczyć naukę o małżeństwie i rodzinie”. Amerykanin podkreśla, że obserwatorzy synodu muszą pozostać niezwykle uważni i nie mogą być naiwni.

 

źródło: kath.net

pach

 DATA: 2015-09-19 19:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oczywiście że była manipulacja na synodzie dokonywana przez liberalnych biskupów niemieckich. Teraz zapowiada się to samo; widać jak przygotowują się Niemcy, widać kogo na ojców synodalnych powołał osobiście papież Franciszek... Ale takie działanie liberałów to nic nowego.To samo tylko w większej skali, odbywało się 50 lat temu na Soborze Watykańskim II. Historia się powtarza, a progresiści, będą dopuszczać się wszelkich sposobów, by niszczyć Kościół od środka. Już im się to częściowo udało.
ponad 5 lat temu / rst
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.