DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Edukacja seksualna to nie przymus. Ordo Iuris przypomina jak chronić dzieci

Edukacja seksualna to nie przymus. Ordo Iuris przypomina jak chronić dzieci
Dr Tymoteusz Zych. Fot You Tube / wPolsce.pl

Nowy rok szkolny zbliża się coraz większymi krokami. Wraz z nim, w stołecznych szkołach, wprowadzona ma być edukacja seksualna, odwołująca się do standardów WHO. Ordo Iuris przypomina, że tego rodzaju zajęcia nie są obowiązkowe i rodzice mogą chronić swoje dzieci.

 

Instytut Ordo Iuris wciąż oczekuje odpowiedzi od władz Warszawy, jak będzie wyglądała edukacja seksualna w stołecznych szkołach. Ratusz unika bowiem odpowiedzi. Wiadomo, że zajęcia zostały przewidziane w warszawskiej karcie LGBT. Z zapowiedzi wynika, że przygotowywany program ma odwoływać się do standardów WHO. Tyle, że wciąż nie wiadomo kto ów program pisze. Po tym jak wskazywane przez ratusz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych Niewykluczone zaprzeczyło, że realizuje projekt, można przypuszczać, że odpowiedzialne za niego są środowiska LGBT.

 

Ordo Iuris przypomniało, że rodzice nie są w żaden sposób zobligowani do tego, żeby zapisywać swoje dzieci na zajęcia edukacji seksualnej. – Rodzice mogą przekazać dyrektorowi szkoły oświadczenia wychowawcze – są one do ściągnięcia ze strony internetowej Instytutu Ordo Iuris. Oświadczenia te przypominają o konstytucyjnych i ustawowych prawach, które każdemu rodzicowi przysługują i przypominają o tym, że na każde dodatkowe zajęcia, które są prowadzone są w szkole, na każde zajęcia i nie wiążą się z realizacją podstawy programowej, szkoła powinna uzyskać indywidualną zgodę rodziców – powiedział dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris goszczący w Radiu Maryja.

 

Oświadczenie wychowawcze jest dostępne TUTAJ.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Czytaj także:
DATA: 2019-08-10 07:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nikt nigdy tak nie namieszał w głowach ludziom jak PIS ,nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale 99% prostych ludzi myśli ze popierając PIS popiera Kościół ,ze PIS jest partia prawicowa ,no i jest dobry bo "daje"
ponad 1 rok temu / @ Q
 
Narazie nie obowiazkowe!
ponad 1 rok temu / nina
 
Na razie są to zajęcia dodatkowe i jeszcze można wyrazić sprzeciw. Obawiam się, że dominacja PiS nie będzie wieczna i kiedyś, ktoś może chcieć wprowadzić taki obowiązek. Problemem jest to, że monopol programowy w edukacji państwowej jest powszechnie akceptowany.
ponad 1 rok temu / Q
 
Teraz zobaczycie ze juz niedługo w szkołach pojawi sie nowy problem. A mianowicie trzeba bedzie na czas przerwy zamykać na klucz toalety i wpuszczać dzieci pojedynczo bo inaczej beda uprawia Sodomę i gomore. To samo dotyczy przebieralni na zajęcia wychowania fizycznego. Tam rownież trzeba bedzie wprowadzić kontrole bo inaczej bedzie tragedia.
ponad 1 rok temu / Pisiorek
 
Prezydent Warszawy był na spotkaniu grupy bildenberg. Pewnie został zaczipowany i oddał cześć bestii. Wiec teraz czyni wszystko co mu każą. Założenia grupy na nadchodzący rok będziemy mieli realizowane w Warszawie.
ponad 1 rok temu / Rocky
 
polityka prorodzinna powinna wyglądać zupełnie inaczej niż teraz, najpierw zdefiniuję pojecie "samotna matka" dla mnie to jedynie wdowa,pomaganie osobom które maja trudno z powodu skutków swojej rozwiązłości nie powinno się aż tak pomagać ,prędzej dałabym podwyżkę żonatemu facetowi to byłoby promowanie rodziny a nie pomoc tym w wolnych związkach ,napisałam że to trudno zrealizować bo nad tym wszystkim wisi obraz dziecka i hasło "bo co dziecko winne" i trudno temu zaprzeczyć
ponad 1 rok temu / do AndrzejBR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.