DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

„Edukacja” seksualna bez zgody rodziców? Sąd unieważnił deklarację gminy Istebna w sprawie ideologii LGBT

„Edukacja” seksualna bez zgody rodziców? Sąd unieważnił deklarację gminy Istebna w sprawie ideologii LGBT
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Ulrike Mai)

„Oceniam orzeczenie jako przekraczające ustawowe granice kognicji sądów administracyjnych” – napisał na Twitterze prezes Instytutu Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski komentując decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach w sprawie deklaracji gminy Istebna o ideologii LGBT.


„WSA w Gliwicach stwierdził nieważność deklaracji gm. Istebna w sprawie ideologii LGBT (skarga RPO)” – poinformował mecenas Kwaśniewski zauważając, że „wbrew brzmieniu deklaracji, sąd uznał, że zakazuje ona edukacji seksualnej”.


„Sąd wskazał, że szkoła może przekazywać dzieciom informacje o seksualności bez względu na rodziców” – brzmi podana do publicznej wiadomości przez prezesa Ordo Iuris porażająca informacja.

 


„Oceniam orzeczenie jako przekraczające ustawowe granice kognicji sądów administracyjnych. W szczególności warto przypomnieć orzeczenie WSA w Krakowie, który jednoznacznie odrzucił skargę RPO pouczając Rzecznika o wolności wyrażania opinii i ocen zjawisk społecznych przez samorząd” – przypomniał Jerzy Kwaśniewski.


„Sprawa powinna zostać poddana ocenie NSA. To nie tylko kwestia wolności samorządu jako demokratycznego wyraziciela ocen kwestii społecznych, tym razem to też kwestia ataku na konstytucyjne prawa rodziców” – stwierdził prezes Instytutu Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 


Źródło: Twitter
MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-14 16:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I trafiła kosa ordo iuris na kamień polski sąd administracyjny , coś mi się wydaje że ta obecna władza nie jest taka pro chrześcijańska na jaką się kreuje.
25 dni temu / Janek
 
Dla informacji gliwickiego sądu: rodzic może sprzeciwić się udziałowi dziecka-ucznia w lekcjach wychowania do życia w rodzinie. Jak widać, wbrew opinii WSA, szkoła niewiele może bez zgody rodziców. Może w Gliwicach edukacja seksualna będzie prowadzona na lekcjach matematyki albo wuefu? Polecam także zapoznać się z art. 48 Konstytucji RP dot. praw rodziców. Sądy w Gliwicach powinny zostać gruntownie zreformowane a potwierdzi to większość ich petentów. Brawa dla Gminy Istebna za odwagę!
23 dni temu / Gliwiczanka
 
Jak mawia pewien Redaktor: jedną z możliwości jest zmiana paradygmatu.
23 dni temu / Kasandra
 
Zamiast liści...
24 dni temu / Kasandra
 
Czyli obowiązkowa indoktrynacja dzieci zeby wiedzieli na kogo w przyszłości na jakich ludzi o jakich poglądach mają głosować
24 dni temu / qwe
 
@Janku, ta nasza obecna władza nie ma wpływu na decyzje sądów. Przypominam, zmiany w sądownictwie zostały zablokowane przez wyrok sędziów TK z 11 maja 2007, potwierdzony orzeczeniem TK z 2 kwietnia 2015 r. w tym czasie na czele TK stał Rzepliński! zabraniający dokonywania lustracji gremiów prawniczych w Polsce!
24 dni temu / Stefan Jr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.