DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Edukacja seksualna? Uwaga na podszepty szatana

Edukacja seksualna? Uwaga na podszepty szatana
Źródło: pixabay.com

Diabeł prowadzi odwieczną kampanię przeciwko dziewictwu i celibatowi. Natarcie wroga Boskiego Porządku jest coraz silniejsze również w Polsce, o czym świadczy chociażby kampania SEXED.PL.

 

Namawianie do rozwiązłości seksualnej podawane jest młodym ludziom opakowane w sposób „racjonalny, profesjonalny i z dystansem” przez ludzi świata mediów i kultury. Cel? Stworzenie wrażenia, że rozwiązłość seksualna jest już na tyle oczywista, naturalna i „normalna”, że każdy może lub nawet powinien ją praktykować. Ważne tylko, by wiedział jak.   

 

„Ostateczna bitwa pomiędzy Panem Bogiem a królestwem Szatana dotyczyć będzie małżeństwa i rodziny. Proszę się nie obawiać, ponieważ każdy kto działa na rzecz świętości małżeństwa i rodziny będzie znajdował się w stanie walki, będzie walczył z przeciwnościami każdego dnia, ponieważ jest to decydujący problem”, przestrzegała Wizjonerka z Fatimy – Siostra Łucja.

 

Czy katolicka „ciemnota” nieustannie broniąca czystości przedmałżeńskiej i celibatu kapłanów jest tak naprawdę zacofana? Czy  może konkurować z mainstreamowymi poglądami celebrytów, aktorów oraz ludzi tzw. „kultury”? Wszystko rozchodzi się o kwestię „wiary”. Jednak jeśli wierzę, że Bóg jest miłosierny i że mogę zostać zbawiona, to muszę również wierzyć, że na skutek podszeptów Szatana mogę zostać potępiona. Gdzie tkwi problem? Otóż podszepty Szatana nie są już wcale podszeptami, ale raczej ryczeniem przez megafon „przeciwstawiaj się prawom Bożym, bo większość już tak robi, szczególnie w kwestii seksu”.

 

Nad przyczynami nienawiści Szatana do uświęconego dziewictwa oraz celibatu kapłańskiego zastanawia się Peter Kwasniewski na stronie portalu LifeSiteNews. Zdaniem autora Lucyfer nienawidzi takiego charyzmatu oraz sposobu życia, ponieważ jest on przeciwstawny do pychy, która spowodowała jego upadek, wieczną utratę błogosławieństwa, a w konsekwencji potępienie. „Diabeł pragnął otrzymać błogosławieństwo jako nagrodę za własną naturalną doskonałość, a nie jako czysty dar łaski, na który nie zasługuje żadna istota. Chciał być pierworodnym synem, któremu niższe stworzenia składają hołd – być może chciał być nawet pośrednikiem pomiędzy rasą ludzką, a jej Stwórcą”, pisze Kwasniewski.

 

Jednakże Bóg objawił, że On sam zawrze przyjaźń z racjonalnymi zwierzętami, tak bardzo niższymi od aniołów, że udzieli im błogosławieństwa, że Jego Słowo zostanie ucieleśnione, a świat stanowiący ucieleśnienie Woli Boga wychowa ludzką rasę, poprzez cierpienie i umieranie dla niej – Lucyfer nie mógł tego tolerować. Wtedy właśnie w swojej dumie, jak zauważa autor, powiedział: „Non serviam” wobec Pana Boga oraz Jego planu. Odrzucił nadprzyrodzoność na korzyść natury.

 

Dlatego właśnie, zdaniem Kwasniewskiego, mężczyzna lub kobieta wybierający dziewictwo lub celibat dla Królestwa Bożego, postępują przeciwnie do tego, co zrobił Lucyfer. Wybierają nadprzyrodzoność i odrzucają tym samym naturę. Dziewica lub celibatariusz dobrowolnie zrzekają się tego, co najbardziej naturalne dla człowieka, czyli życie w partnerstwie z osobą odmiennej płci, a także czerpanie z tej wspólnoty przyjaźni oraz płodności, będącej celem każdego człowieka.

 

Tak jak nie ma nic bardziej naturalnego dla człowieka niż małżeństwo, pisze Kwasniewski, tak nic silniej nie świadczy o ofiarowaniu się Bogu, jak zrzeczenie się współżycia z drugim człowiekiem właśnie dla Stwórcy. Życie dziewicy lub celibatariusza jest więc całopalną ofiarą na wzór Jezusa Chrystusa, Baranka Bożego. Tak jak Słowo Boże stało się Ciałem dla naszego dobra, tak konsekrowane dusze czynią z własnego ciała żyjący wyraz całkowitej zgody i poddania się Bogu. Jak zauważa autor, dziewictwo lub celibat są znakiem odkupieńczej miłości Pana Boga i całkowitą antytezę postawy Lucyfera.

 

Tak jak święci modlą się nieustannie i wzniecają modlitwy u innych, tak diabeł jest kłamcą i ojcem kłamstwa (J 8, 44), który nieustannie mataczy i przyczynia się do tego samego u swoich ofiar. Dlatego właśnie przekonuje ludzi do myślenia, że celibat lub dziewictwo jest zaprzeczeniem małżeństwa, że ci, którzy promują ten wyższy stan i wzywają do niego, rzucają oszczerstwa na porządek stworzenia, dobroć natury oraz piękno miłości małżeńskiej. „Czasami przedstawia się on nam, jako obrońca tych spraw, ale tylko w sposób zniekształcony, tak jak Luter”, podkreśla Kwasniewski.

 

Diabeł dąży do rozmycia lub porzucenia całkowitego poświęcenia kapłanów i zakonników wobec Pana Boga i Jego ludu. Wtedy właśnie, zdaniem autora, będzie władny wzmocnić i pomnożyć swój piekielny bunt przeciwko Łasce, na korzyść nagiej natury, którą nazywa własną. Z kolei rzesze jego naśladowców podążają za nim do pustki oraz frustracji ogołoconej natury. Głównym kłamstwem, które zdaniem Kwasniewskiego, rozpowszechnia Szatan jest przeświadczenie, że mężczyzna nie może być spełniony bez seksu, seksualnego doświadczenia oraz ekspresji, że ludzie pozostają zubożeni i okaleczeni jeśli nie mogą cieszyć się obecnością innej kobiety lub mężczyzny.

 

Kwasniewski zwraca uwagę jak subtelna jest strategia Szatana. Ostateczne zubożenie człowieka jest życiem bez Boga, bez wiedzy i pragnienia wiecznej komunii z Nim w Niebie. Z uwagi na to, że zarówno kapłaństwo, jak i życie zakonne cechują się bezpośrednim nakazem głoszenia prymatu Królestwa Niebieskiego, dla dobra ludzkości kluczowym pozostaje, aby kapłani i zakonnicy byli jednoznacznymi znakami naszego ostatecznego przeznaczenia w Niebie, jak uczy nasz Pan – nie ma tam małżeństwa ani daru w małżeństwie. Jedynym zupełnym małżeństwem w Niebie jest doskonałe zjednoczenie Chrystusa i Jego Kościoła.

 

Małżeństwo Chrystusa i Kościoła objawia się dwoma szczególnymi znakami na ziemi: sakramentem małżeństwa i sakramentem Eucharystii. Szatan nieustannie atakuje oba z nich, podkreśla autor. Diabelska ofensywa na małżeństwo objawia się poprzez deprecjonowanie dóbr z niego wypływających: potomstwo (poprzez antykoncepcję i aborcję), wierność (poprzez cudzołóstwo i spowszednienie zdrady) i sakrament (poprzez rozwód i praktyki duszpasterskie, które przyzwalają na rozwód).

 

Atak na Eucharystię Świętą, będącą przecież cielesną obecnością Zbawiciela zdolną zaspokoić nasz głód miłości w tym życiu, przejawia się poprzez wrogość wobec Świętej Liturgii, a także kuszenie ludzi, by uczynili ją antropocentrycznym, horyzontalnym samokształceniem, które osłabia jej znaczenie, nawet jeśli sakrament jest wciąż realizowany.

 

Współczesna wojna przeciwko małżeństwu, jest przede wszystkim przeciwstawieniem się zjednoczeniu Kościoła i Chrystusa, co stanowi „próżny, ale szalony wysiłek, by wymazać z umysłów ludzi pamięć o tym chwalebnym zjednoczeniu, które zostało skonsumowane na Krzyżu”, podsumowuje Kwasniewski.

 

Źródło: lifesitenews.com

malk

 

Przeczytaj także:

Będą gorszyć Twoje dziecko! Celebryci w służbie seksualizacji

 

 

 

 


DATA: 2017-11-15 08:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Tabu " Lekarze przyznają, że nie da się własnej płci pozostawić poza gabinetem, towarzyszą im wrażenia na bodźce, na co, jak wiadomo mężczyźni z natury są szczególnie uwrażliwieni." - to po co wybrali taki zawód, skoro nie umieją patrzeć na stoją kobietę inaczej niż na obiekt seksualny? Skoro mają z tym problem, żeby poskromić swoje żądze, to trzeba było zostać andrologiem ("ginekolog" dla mezczyzn) albo zupełnie innym specjalistą
7 miesięcy temu / Malgosia
 
@Tabu: mężczyzna-ginekolog a wiara i cnota czystości. wydaje mi się, że to o czym mówisz dotyczy tylko części ludzi. Nie wątpię w to, że zdarzają się mężowie zazdrośni jeśli kobietę bada lekarz(nie tylko ginekolog, czasem trzeba się np. do badania płuc rozebrać ze stanika), ale nie przesadzajmy. Jeśli jakiś lekarz-mężczyzna nie potrafi sobie poradzić z popędem w stronę pacjentki to powinien zmienić zawód. Przez wieki kobiety chodziły do mężczyzn-lekarzy (innych nie było) i jakoś sobie obie strony z tym radziły. PS. Jako kobieta chodzę do ginekologa-kobiety ponieważ jestem osobą bardzo wstydliwa. Ale mam znajome, które chodzą tylko do ginekologów-mężczyzn ponieważ uważają, że są delikatniejsi w trakcie badań. Kwestia gusty (czy jak to nazwać). Dobrze, że mamy wybór.
7 miesięcy temu / Kasai
 
Jeśli chodzi o kwestię czystości - tak bardzo ważną dla nas, katolików - widzę ogromny temat tabu: "mężczyzna-ginekolog-katolik". Czy ginekolog jest zawodem dla mężczyzny-katolika? Uważam, że nie. Gdy się mówi w kręgach katolickich o tym zawodzie, podkreślany jest jedynie aspekt "pro-life", a przecież lekarz-ginekolog to nie jest dobrotliwy "tatuś" dla dzidziusiów. Codzienna praca ginekologa polega na przekraczaniu granic intymności kobiety, jest to badanie ręcznie jej narządów rodnych i piersi. Lekarze przyznają, że nie da się własnej płci pozostawić poza gabinetem, towarzyszą im wrażenia na bodźce, na co, jak wiadomo mężczyźni z natury są szczególnie uwrażliwieni. Na anglojęzycznych stronach chrześcijańskich pisze się o tym problemie. Jest to niewątpliwie problem, ponieważ wybór ginekologa-mężczyzny przez kobiety sprawia, że ich mężowie są zazdrośni, rozpadają się nawet małżeństwa. Wiele kobiet, dla których ważna jest czystość, wybiera tylko kobiety-ginekolożki.
7 miesięcy temu / Tabu: mężczyzna-ginekolog a wiara i cnota czystości.
 
Mów bajkę,mów bajkę,mów jeszcze.Ja bajki tak lubię ogromnie!
7 miesięcy temu / ktoś
 
Tysiące lat ludzie się rozmnażali aż tu nagle przyszło lewactwo i chce uczyć ojca dzieci robić. Żenada
7 miesięcy temu / Piotr
 
Bardzo dobrze, że o tym się pisze. "Edukacja" seksualna to nic innego, jak pogarda do ludzkiego ciała i człowieka w ogóle, choćby dlatego, że wcale nie poprzestaje na czymś tak "niewinnym" jak "zabezpieczanie się" itp. (co może nie każdy jeszcze wie), ale prowadzi do stworzenia z człowieka zlep mięśni bez duszy, rozumu i uczuć. Takie też podejście do istot ludzkich mają ci, którzy całą tę "edukację" tworzą i popularyzują - i nie chodzi tu o niedawne gwiazdy i celebrytki.
7 miesięcy temu / Eulalia
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.