DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Edukacja domowa sprzyja powołaniom. Pokazują to amerykańskie badania

Edukacja domowa sprzyja powołaniom. Pokazują to amerykańskie badania
fot. Lukasz Zarzycki/Echo Dnia/Forum

W Cetrum ds. Badań nad Apostolatem Uniwersytetu Georgetown przeprowadzono badania wykazujące, że wśród dzieci kształconych w systemie edukacji domowej jest później cztery razy więcej powołań niż wśród tych kształconych w instytucjach katolickich.

 

Badania wykazały, że edukacja domowa sprzyja powołaniom. Prawie jeden na dziesięciu kleryków w seminariach USA jest absolwentem takiego systemu edukacji. Mimo że w ten sposób uczy się zaledwie 100 tys. dzieci to właśnie w takim systemie warunki do odkrycia powołania są lepsze. Jest to o tyle szokujące, że do szkół katolickich uczęszcza blisko 2 miliony uczniów.

 

Jeżeli zatem dziecko uczy się w domu, ma cztery razy większą szansę na zostanie w przyszłości księdzem niż dziecko edukowane w katolickiej szkole.

 

Badania potwierdzają prywatne doświadczenia ks. JD Jaffe, dyrektora ds. powołań w diecezji Arlington. W wywiadzie dla magazynu „Seton” przyznał, że znaczna część seminarzystów uczona była w domu.

 

W 2013 r. abp. Edwin O’Brien z Baltimore powiedział, że „nie ma lepszego miejsca dla odkrycia nowych powołań niż system edukacji domowej”.  

 

Źródło: catholicherald.co.uk

PR

 

 

Zobacz także:

 

"Duch rodzinny"

 

Duch rodzinny

Czytaj także:
DATA: 2018-04-11 14:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przepraszam, ale powiedzmy sobie jasno: tam, gdzie wstąpienie w szeregi duchowieństwa oznacza dobrobyt i "lekkość bytu" nieosiągalna innymi sposobami w danej społeczności, tam nie ma mowy o żadnych "powołaniach", tylko o wyrachowanej interesowności.Zbyt dobrze znamy to z naszego podwórka.
ponad 2 lata temu / jol
 
Dzisiejsze szkoły katolickie, zwłaszcza w USA to kpina z naszej wiary. Katolicyzm jest tak przeniknięty zgnilizną lewactwa, że nie jest w stanie wzbudzać powołań. Tylko zdrowe wychowanie w duchu konserwatyzmu i tradycyjnego katolicyzmu może ochronić przed zwątpieniem i utrata wiary, która jest niezbędna do usłyszenia w sobie Bożego wezwania.
ponad 2 lata temu / Iw
 
Powiem przewrotnie, że lepiej wyniki takich badań utrzymywać w tajemnicy. Patrząc na niechęć rządzących do edukacji domowej, pewnie to będzie kolejny argument by ograniczyć wolność w sferze albo "dostosować polskie prawo do dyrektyw unijnych". Tak na poważnie: jakoś mnie to nie dziwi. Pan Bóg na pewno powołuje pracowników do swojej winnicy, ale ci nie mają szans usłyszeć tego cichego szeptu w zgiełku świata, który wszak w szkole wcale nie ucicha, a czasem wręcz wdziera się natrętnie tam, gdzie normalnie by nie dotarł - poprzez przymus szkolny. Dobrze, że w Polsce edukacja domowa nadal jest prawnie dopuszczalna.
ponad 2 lata temu / Gan
 
Moim zdaniem pozorna zaleznosc. Powiedzialbym raczej, ze to konserwatywni rodzice czesciej decyduja sie na edukacje domowa swoich dzieci. A w konserwatywnych rodzinach czesciej rodza sie powolania.
ponad 2 lata temu / Ar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.