DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Echa rzymskiego marszu dla życia

Echa rzymskiego marszu dla życia
#POLSKA    #TFP    #WŁOCHY    #RZYM    #WATYKAN    #MARSZ DLA ŻYCIA    #SKCH

Dziennikarzy agencji CNA zaskoczyło, iż wśród uczestników Marszu Życia, który przeszedł 13 maja ulicami Rzymu, dominowali przede wszystkim młodzi ludzie. Podkreślono, iż liczne były delegacje z Polski, Ameryki, Niemiec, Francji i Węgier. Co jednak najistotniejsze, demonstracja w obronie godności życia ludzkiego zaszokowała przyzwyczajonych przecież do różnych manifestacji Rzymian. 


- Nigdy nie widziałem czegoś podobnego w Rzymie, stolicy chrześcijaństwa, mieście Papieża, do którego pielgrzymują katolicy z całego świata – przekonywał jeden z organizatorów marszu Juan Miguel Montes.

Marsz bardzo podobał się amerykańskiemu kardynałowi Raymondowi L. Burke’owi, który przewodniczył grupie kapłanów, biorących udział w wydarzeniu. – Marsze dla życia pełnią bardzo ważną funkcję – mówił hierarcha. - Przede wszystkim dają świadectwo o nienaruszalności godności życia ludzkiego, a po drugie - mają obudzić sumienia innych, by otworzyli oczy na to, co się dzieje – dodawał. Kardynał był zadowolony z faktu, iż „taka inicjatywa w końcu dotarła do Rzymu”.

 

Prefekt Sygnatury Rzymskiej wyraził nadzieję, że liczba uczestników marszu będzie rosnąć z roku na rok, a sam marsz stanie się ważnym wydarzeniem we Włoszech. Powołano się na przykład USA, w którym to marsze dla życia na stałe wpisały się w krajobraz i przysługują się przywróceniu poszanowania godności życia ludzkiego.

 

Marsz dla Życia odbył się w Rzymie po raz pierwszy. We Włoszech  po raz drugi - pierwszy zorganizowano w ubiegłym roku, w północnej części kraju, w mieście  Desenzano nad jeziorem Garda. Włochów zdumiała liczba i wiek uczestników – obserwowali wszak przemarsz głównie młodych ludzi, opowiadających się przeciwko „kulturze śmierci”.


Tegoroczna inicjatywa zgromadziła barwną mozaikę przedstawicieli 150 stowarzyszeń różnych narodowości. Seminarzysta Garrett Nelson z Montany, który brał udział w marszu wraz z innymi rówieśnikami z Papieskiego Kolegium  Północnoamerykańskiego w Rzymie, zwrócił uwagę, że marsz miał charakter bardziej uniwersalny, ze względu na liczne reprezentacje z innych państw.

 

W marszu brało udział wiele zakonnic i zakonników. Wsparli go również obrońcy życia z całej Polski, Niemcy, USA, Francji i Węgier. Agencja podkreśliła, że szczególnie barwną reprezentację wystawili Polacy, niosący ogromne flagi i transparenty. W marszu brali udział nawet tybetańscy buddyści, protestujący przeciwko przymusowej aborcji w swojej ojczyźnie.

 

Wg współorganizatora wydarzenia, Juana Montesa, w marszu uczestniczyli przede wszystkim młodzi ludzie. Zauważył, iż mogłoby się wydawać – ze względu na masowo wprowadzane w krajach zachodnich przepisy pro aborcyjne, przedstawiane jako modne i liberlane – akurat to pokolenie masowo występować będzie przeciwko życiu, a za aborcją, edukacją seksualną, szerzeniem antykoncepcji itp. Tymczasem młodzi ludzie dali świadectwo, że jest dokładnie odwrotnie.

 

Dzień przed marszem uczelnia Papal Athenaeum Regina Apostolorum zorganizowała długi kongres pod hasłem: „Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”. Po kongresie, kardynał Burke prowadził adorację eucharystyczną w Bazylice Matki Bożej Większej.

 

Wg lidera organizacji Famiglia Domani, profesora Roberto De Mattei, marsz był niezwykle ważny, ponieważ „po raz pierwszy we Włoszech, od czasu uchwalenia w 1978 r. ustawy aborcyjnej, doszło do tak ważnej demonstracji w obronie życia i przeciw aborcji”. Od 1978 r. w tym kraju uśmiercono co najmniej pięć milionów dzieci poczętych.


Marsze dla Życia w Rzymie najprawdopodobniej odbywać się będą co roku 25 marca, kiedy obchodzone jest Święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie.

 

 

Źródło: CNA, AS.

Zobacz również film z Narodowego Marszu dla Życia w Rzymie

 


DATA: 2012-05-17 17:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ile osób brało w tym udział? Nie ma takiej informacji ;)
ponad 8 lat temu / Piotr
 
Byłem.Wspaniały marsz.Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie polska 100 metrowa flaga niesiona przez młodzież ze Szczecina.
ponad 8 lat temu / dzialyn
 
Byłam i niosłam transparent. Dziekuję .
ponad 8 lat temu / B.M.
 
No i co komuszki. A ilu młodych było na waszych marszach?
ponad 8 lat temu / bubu64
 
Ciekawi mnie tylko, ilu było manifestujących, bo tej informacji źródła zapomniały podać. Czyżby tak niewielu? :(
ponad 8 lat temu / Augustino
 
Dobrze, że była reprezentacja z Polski. Tak powinno być! Oprócz osób , ktore się na to wybierają prywatnie, czasem przypadkowo, trzeba jeździć i pokazywać, że o życie ludzie się troszczą w całej Europie.
ponad 8 lat temu / Erasmusowicz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.