DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Dzwonnica w Nursji gotowa. Stowarzyszenie im. Ks. Skargi wsparło odbudowę

Dzwonnica w Nursji gotowa. Stowarzyszenie im. Ks. Skargi wsparło odbudowę
Fot. PCh24.pl

Dzwonnica klasztoru Świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja 2020 r. w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.

 

Święty Benedykt z Nursji znany był z wielkiej czci dla Krzyża Świętego. To dzięki Jego regule zakonnej, opartej na modlitwie i pracy, na naszym kontynencie rozkwitła wiara chrześcijańska, a on sam został nazwany Patronem Europy.

 

Polscy katolicy zainspirowani Jego postacią, uczestnicy akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego, otrzymali pakiet, którego głównym elementem był krzyżowy medalik świętego Benedykta. To jeden z najstarszych i najbardziej czczonych medalików w historii Kościoła katolickiego.

 

W przesyłce znalazła się także broszura o tym wyjątkowym świętym i Jego kulcie, poświęcony wizerunek Benedykta wraz z egzorcyzmem w języku polskim i łacińskim, a także karta na podziękowania i prośby do Patrona Europy.

 

 

Inicjatywa Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi odbiła się szerokim echem. Dzięki intensywnej, wielokanałowej promocji  i propagowaniu kultu świętego Benedykta, wspomniane pakiety trafiły do ponad 284 000 osób. Wielu spośród nich zdecydowało się na finansowe wsparcie przedsięwzięcia. Pozwoliło to na przeznaczenie przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wkładu finansowego do dzieła odbudowy XVI-wiecznego kościoła, zniszczonego podczas trzęsienia ziemi, które nawiedziło Nursję w 2016 roku. Dzięki wsparciu Darczyńców z Polski możliwa jest renowacja świątyni, fasady i dzwonnicy. I co najważniejsze – dzwonnica jest już gotowa!

 

Kolejna Msza Święta za wszystkich uczestników akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego, odbędzie się w Nursji, w klasztorze św. Benedykta 24 października 2020 roku o godzinie 10.00.

 

Aby dołączyć do tej akcji i otrzymać wymienione upominki, wystarczyć odwiedzić stronę internetową swietybenedykt.org i wypełnić formularz zamówieniowy.

 

SKCh

 


DATA: 2020-06-01 07:51
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzwon to ważna rzecz, może i najważniejsza w tych czasach, bo odstrasza demony, taki mały znak, a dużo mówi.
7 miesięcy temu / axe
 
Byłam w Nursji jakiś czas po trzęsieniu ziemi. Bardzo smutny widok, kościół w ruinie. Co ciekawe, na placu nietknięta figura św. Benedykta.
7 miesięcy temu / Mela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.