DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Dziurawa ochrona prezydenta RP. BOR pomyliło opony i źle dobrało opcje transportu

Dziurawa ochrona prezydenta RP. BOR pomyliło opony i źle dobrało opcje transportu
fot. youtube.com
#PREZYDENT    #WYPADEK    #BOR    #DUDA    #A4    #OPONY    #LIMUZYNA    #WYBUCH OPONY

W dniu wypadku drogowego prezydenta Andrzeja Dudy, jego ochrona miała popełnić szereg błędów. Uszkodzenie opony w limuzynie nie było przypadkiem. Do pojazdu wprawdzie zakupiono wcześniej nowe opony, ale założono je do innego samochodu.


„W pancernym bmw, którym jeździł Andrzej Duda, założono w połowie lutego wycofaną z użytku oponę” – podtrzymuje „Rzeczpospolita”. To ta opona wystrzeliła 4 marca na autostradzie A4 i doprowadziła do niebezpiecznego incydentu z udziałem Andrzeja Dudy.

 

Według ustaleń dziennika, BOR kupiło nowe opony, ale zostały one założone do innego pojazdu. To nie jedyny błąd jaki popełniło Biuro. Głowa państwa powinna bowiem przewieźć do Karpacza śmigłowcem, a nie pancernym samochodem. Także sama jazda po autostradzie była zbyt szybka i zbagatelizowano sygnały o niskim ciśnieniu w kołach. Powodem pośpiechu miało być godzinne opóźnienie.

 

„Wstępne wnioski z realizowanych w Biurze Ochrony Rządu czynności dały podstawę do wszczęcia postępowań dyscyplinarnych wobec funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, odpowiedzialnych za nieprawidłowości w ramach obsługi transportowej, jak również stanowiły przesłanki rozwiązywania umów o pracę z pracownikami naruszającymi podstawowe obowiązki pracownicze” – poinformowało BOR w odpowiedzi na doniesienia dziennika.

 

Płk Andrzej Pawlikowski złożył też zawiadomienie w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy Biura i narażenia prezydenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Szczegółów wniosku nie ujawniono. Kilka dni wcześniej płk Pawlikowski za wypadek odpowiedzialnością obarczał swych poprzedników w BOR: generałów Mariana Janickiego i Krzysztofa Klimka, zarzucając im wprowadzenie instrukcji eksploatacyjnych niezgodnych z zaleceniami producenta.


Tymczasem według „Rz”, BOR zakupiło w lutym br. nowy komplet opon do samochodu prezydenta. Opon jednak nie wzmieniono. Prawdopodobnie założono je do innego samochodu, który nie miał zimowych opon.

 


Źródło: rp.pl

MADATA: 2016-03-21 10:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

sledztwo trwa w najlepsze.Wnioski wypłyna w odpowiednim dla PI czasie. A tymczasem na A4 zaczynają się obchody, uroczystosci zwiazane ze szczęsliwym zakonczeniem wypadku prezydenta. Są już znicze,psalmy i będzie tablica oraz pomnik "Pęknietej Opony"- oraz miesięcznice
ponad 4 lata temu / akcent
 
Znowu słyszymy te same argumenty o "niedbałości" poprzedniej ekipy. Ale jaki sens one mają? PiS ględził w kółko o "sowieckim samolocie,oszczędnościach"... Teraz mówi dokładnie to samo o samochodzie Prezydenta ale nie dopatrzył...zmiany ochroniarzy. Idiotyczne wyjaśnienia- groteskowe. A przecież wiadomo, że "wypadki drogowe" to-podobnie jak "samobójstwa"- ulubiona metoda działania agentów.
ponad 4 lata temu / Jerzy
 
Dlaczego Putin nie ma jeszcze takich problemów. Bo odpowiedzialni za takie sprawy są w obozach pracy na Syberii. Tak czy inaczej Duda dostał ostrzeżenie. Kogo tam obchodzi kto to osobiście zrobił.
ponad 4 lata temu / Leo
 
Lepiej w ogóle nic nie pisać i odmówić modlitwę o rozum dla dziennikarzy pch24.
ponad 4 lata temu / stif
 
Absolutnie nie wierzę w te wyjaśnienia. To pierwsze ostrzeżenie od WSI, które słusznie myśli, że PiS chce im uniemożliwić pasożytowanie na całej Polsce.
ponad 4 lata temu / Robokopo
 
Najgorsze jest to, że ważne osoby każdą rozmowę zaczynają od: "to wina poprzedników ". Z reguły kończą tak samo by potwierdzić słuszność tego stwierdzenia. Po tylu latach takiego klepania bzdur stało się to nudne. Może od kandydatów na ważne funkcje powinno się wymagać podania wskaźnika IQ?
ponad 4 lata temu / nurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.