DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Dziś liczenie wiernych w kościołach

Dziś liczenie wiernych w kościołach
Krystian Maj/FORUM

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych. W tym roku odbywają się 20 października.

 

W ubiegłym roku policzono, że 40 proc. katolików w Polsce praktykuje w niedzielę (dominicantes), natomiast 16,2 proc. przyjmuje Komunię św. (communicantes). W ostatnich latach systematycznie spada liczba uczęszczających do kościoła w niedzielę. W 1980 r., od kiedy prowadzone są statystyki, wynosiła 51 proc. Z kolei w 1982 r. aż 57 proc. katolików przyszło na niedzielną Mszę św. Od tego czasu Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC, który zajmuje się badaniami, obserwuje coraz gorsze wyniki.


Napawa jednak optymizmem fakt, że coraz więcej osób przyjmuje Komunię św. Podczas gdy w 1980 r. liczba ta wynosiła 7,8 proc., to w przeciągu 33 lat wzrosła o 8,4 pkt. proc.Źródło: iskk.pl

KRajDATA: 2013-10-18 09:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

brak danych o dzieciach i młodzieży - a ich brak na mszach pokazuje, że niszczenie przez państwo, a po drodze przez te ohydne państwowe szkolnictwo, zaczyna przynosić skutki; wiem, że są parafie, gdzie młodzieży jeszcze dość dużo chodzi w niedzielę na mszę, ale są i takie gdzie ich nie uświadczysz; smutne to ...
ponad 6 lat temu / jaro
 
Ja "zmieniłem" parafię bo na kazaniach można było usnąć ple ple ple , komunia na stojąco itp itd.W "nowej" parafii ksiądz nazywa grzechy po imieniu aż się słuchać chce i komunia przyjmowana i na klęcząco i na stojąco.
ponad 6 lat temu / cynik
 
do @Robert. Masz rację.
ponad 6 lat temu / ja
 
Bzdura! Bzdura! Bzdura! Ani media, ani skandale rozdmuchane nie wpływają na uczestnictwo osób wierzących we Mszy Świętej. Kapłani tak samo jak wierni są tylko ludźmi grzesznymi. Idąc do kościoła nie idziesz do ludzi czy idealnego księdza o dobrym PR-rze lecz do Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Jeśli medialna nagonka i skandale zniechęciły człowieka do uczęszczania na niedzielną Mszę to ten człowiek już dawno był NIEWIERZĄCY A od grzechów kapłanów i wiernych są spowiednicy a nie antykościelne mendia
ponad 6 lat temu / Robert
 
Myślę ,że ze względu na sytuację jaka dzieje się w kościele oraz rozgłos w mediach na msze będzie uczęszczać coraz mniej ludzi.Ponieważ ludzie się zrazili.Życzę jak najwyższych wskaźników !
ponad 6 lat temu / monia4
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.