DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Dżihadyści wracają do Niemiec, by „podładować akumulatory”. Poddają się tylko nieliczni

Dżihadyści wracają do Niemiec, by „podładować akumulatory”. Poddają się tylko nieliczni
© Merlin Meuris / Reporters Reporters / GYS / Forum
#SALAFICI    #TERRORYZM    #WALKA    #ISIS    #NIEMCY    #DŻIHADYŚCI

Centrum Badań nad Terroryzmem i Ekstremizmem z Hesji przedstawiło raport nt. dżihadystów wracających do Niemiec z Syrii i Iraku. Z raportu wynika m.in., że jedna czwarta byłych dżihadystów dzieli się z niemieckimi specsłużbami informacjami o tym co działo się i co dzieje z ISIS na Bliskim Wschodzie.

 

8 procent wraca tylko po to, by przygotować się do dalszych działań oraz zaopatrzyć się w środki finansowe i broń. Aż 48 proc. dżihadystów w żaden sposób nie zmienia swoich skrajnych, islamistycznych poglądów. Chcą walczyć dalej, albo w Niemczech, albo też w każdym innym miejscu na świecie. W ocenie Centrum tylko 9 procent, na skutek rozczarowania i braku wiary w sens dalszej działalności, porzuca swoje islamistyczno-salafickie środowisko.

 

Eksperci z Centrum Badań nad Terroryzmem i Ekstremizmem w swoich badaniach oparli się na zeznaniach 764 muzułmanów w wieku 13-62 lat, którzy ulegli radykalizacji. W tej chwili 274 z nich wróciło do Niemiec. Wiadomo, że 12 proc. z tej grupy osób zostało zatrzymanych przez organa ścigania.

 

Wśród niemieckich dżihadystów niepokojący jest wzrost liczby kobiet (już 21 proc.), a także osób nieletnich (7 proc.). Aż 61 proc. wszystkich badanych przez Centrum zradykalizowanych muzułmanów urodziło się w Niemczech.

 

Jeśli chodzi o główne powody radykalizacji muzułmanów z Niemiec, w analizie Centrum na pierwszym miejscu figuruje otoczenie (54 proc.), salafickie meczety (48 proc.), propaganda w internecie (44 proc.), tzw. seminaria nt. podstaw islamu (27 proc.), a także akcje polegające na bezpłatnych rozdawaniu Koranu w niemieckich miastach (24 proc.).

 

Minister Spraw Wewnętrznych Hesji Peter Beuth podkreśla, że kwestią zdecydowanie najważniejszą są działania prewencyjne.

 

Źródo „Die Welt”

ChS






DATA: 2016-12-05 07:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszyscy walczący dla ISIS czy innych ugrupowań w Syrii, Iraku, Libii itd powinni być z automatu traktowani jak zbrodniarze wojenni!!! i tak powinni być karani. A tymczasem byli terroryści zwykle tłumaczą się,że oni byli tylko informatykami i w rzeczywistości wcale nie zabili nikogo. Tak samo słynne białe kaski z Aleppo, nominowane nawet do pokojowej nagrody Nobla. Niestety po zbadaniu sprawy okazało się, że ich członkowie to też terroryści pomagający swoim ziomkom kiedy akurat nie walczą. Uczestniczą aktywnie w masowych egzekucjach na niewinnych cywilach i złapanych żołnierzach syryjskich.
ponad 3 lata temu / ???
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.