DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Dżihadyści w Hagia Sofii: symbole terrorystycznych bojówek i okrzyki „Allahu Akbar”

Dżihadyści w Hagia Sofii: symbole terrorystycznych bojówek i okrzyki „Allahu Akbar”
fot. pixabay
#HAGIA SOPHIA    #ISLAM    #TURCJA    #DŻIHAD    #ISIS    #TALIBOWIE    #ERDOGAN

Islamscy ekstremiści dokonali znaczącej prowokacji. Grupa mężczyzn weszła do Hagia Sofii prezentując flagę terrorystów. „Przekształcenie Hagia Sofii stanowiło motywacyjny odzew Bractwa Muzułmańskiego dla islamskich ekstremistów i terrorystów na całym świecie” - ocenia Noor Dahri, dyrektor antyterrorystycznego think-tanku z Wielkiej Brytanii.

 

Nagranie przedstawiające mężczyzn prezentujących wewnątrz świątyni flagę kojarzoną z islamskim terroryzmem zostało opublikowane w Internecie. Mężczyźni trzymający flagę krzyczą „Allahu Akbar” i prezentują uniesione palce wskazujące, symbolizujące pośród terrorystów walkę z niewiernymi i apostatami; gest często prezentowany przez dżihadystów z Państwa Islamskiego.

 

Noor Dahri zidentyfikował prezentowaną flagę jako znak rozpoznawczy afgańskich talibów, potwierdza to tradycyjny afgański strój noszony przez niektórych mężczyzn uwiecznionych na nagraniu. Inni komentatorzy wskazują, że to raczej flaga Dżajsz al-Muhadżirin wa-al-Ansar – grupy terrorystycznej aktywnej w trakcie wojny w Syrii, w przeszłości współpracującej z ISIS. Należący do niej dżihadyści brali udział m.in. w walkach o Aleppo.

 

Gratulacje z powodu przekształcenia Hagia Sofii w meczet złożyli Erdoğanowi m.in. przedstawiciele Hamasu i Bractwa Muzułmańskiego. Rzecznik Hamasu w oficjalnym komunikacie stwierdził, że chwila w której w murach dawnej świątyni rozbrzmiały islamskie modły stanowi powód do dumy dla „wszystkich muzułmanów”, atakując przy okazji wszystkich współwyznawców, którzy nie podzielają tego punktu widzenia. Zadowolenie z decyzji tureckiego prezydenta wyraził także prezydent Palestyny Mahmud Abbas.

 

Odnosząc się do światowych reakcji Erdoğan stwierdził, że przekształcenie muzeum w meczet było   słuszną decyzją, bo tego właśnie chcieć miał naród. - Tak, jak to miało miejsce w przypadku Syrii, tak też postąpiliśmy w Libii; w każdym przypadku postępować będziemy na sprawiedliwej drodze prowadzącej do budowy wielkiej i silnej Turcji – podkreślił.

 

Źródło: greekcitytimes.com, orthodoxtimes.com

mat


DATA: 2020-08-07 11:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Aha, zgadzam się z Tobą całkowicie, omijajmy Turcję. Ale jak patrzę na fotkę, to widzę meczet plus minarety. To Turcja. Czy w Polsce wyrażasz zgodę na budowę meczetu np. w Warszawie i nawoływanie muezzina na modlitwę?
1 miesiąc temu / ewenement
 
Grisza 67 - nie znasz historii. Stambuł to nie Turcja, a Grecja. Napadli na Grecję i na Armenię.
1 miesiąc temu / gfh
 
Napisane konkretnie i bez ściemniań. Żeby nasz epidiaskop tak potrafił.
1 miesiąc temu / 43534
 
@ Grisza 67: Mołodiec, prawdu skazał. Żal, szto nie pisał po ruski. Zdjes eto można!
1 miesiąc temu / Jan
 
Reaktywacja świątyni Mądrości Bożej jako meczetu jest zjawiskiem symbolicznym. Agresywny dżihad, obecny dotąd w Turcji w sposób zawoalowany, osiągnął poziom MASY KRYTYCZNEJ, koniecznej dla zainicjowania potężnej eksplozji. Ta BOMBA może być rozbrojona jedynie przez Wszechmogącego Boga. W nim nasza nadzieja!
1 miesiąc temu / Jan
 
Islamisci, terrorysci, dzihadysci, muzulmanie, mahometanie to jedno I to samo. Wiara Islamu wymaga 5 filarow. Jednym z nich jest wiara w dzien sadu, kiedy beda zabijac zydow I chrzescijan. Zdziwia sie
1 miesiąc temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.