DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Dżihadyści nie zostali pokonani. Państwo Islamskie ma ogromne środki na terroryzm

Dżihadyści nie zostali pokonani. Państwo Islamskie ma ogromne środki na terroryzm
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Reuters / FBI / Handout via Reuters / Forum

„Wbrew deklaracjom prezydenta USA Donalda Trumpa o ostatecznym zwycięstwie nad Państwem Islamskim (IS) ta dżihadystyczna organizacja znów rośnie w siłę i nic nie wskazuje na to, by miała przestać stanowić zagrożenie”, informuje „New York Times”.

 

Amerykański dziennik konsultował się w tej sprawie z przedstawicielami wojska i wywiadu USA i Iraku. Ze zdobytych informacji wynika, że po zmniejszeniu liczebności sił USA w Syrii na obecnym etapie „siły amerykańskie i międzynarodowe są w stanie jedynie powstrzymywać IS i trzymać (jej bojowników) z dala od miast”.

 

„Nie ma obaw, że Państwo Islamskie odbije swoje dawne terytorium (...), jednak grupa ta zdołała zmobilizować 18 tys. aktywnych jeszcze bojowników w Iraku i Syrii. Te uśpione komórki i grupy uderzeniowe dokonywały już ataków snajperskich, organizowały zasadzki, porwania i zamachy na siły bezpieczeństwa i lokalnych przywódców”, pisze gazeta.

 

To jednak nie wszystko. Wiele wskazuje na to, że IS nadal dysponuje majątkiem szacowanym na 400 mln dolarów, który stale się zwiększa dzięki czemu istnieje możliwość finansowania przez dżihadystów kolejnych operacji o charakterze terrorystycznym na całym świecie.

 

Kolejnym faktem przemawiającym za ciągłym zagrożeniem ze strony bojowników Państwa Islamskiego są, zdaniem dziennika, dane amerykańskiego lotnictwa o liczbie pocisków rakietowych i bomb wykorzystanych w atakach na cele w Iraku i Syrii, z których wynika, że w czerwcu amerykańskie samoloty bojowe wykorzystały ich 135, czyli ponad dwa razy więcej niż jeszcze w maju.

 

Wszystko to pokazuje „rosnące znów w siłę Państwo Islamskie nie tylko w Iraku i Syrii, ale też w postaci filii od Afryki Zachodniej po Synaj”. Zagraża to interesom USA i ich sojuszników w czasie, gdy „administracja Trumpa redukuje liczebność sił USA w Syrii, a na Bliskim Wschodzie przenosi uwagę na zbliżającą się konfrontację z Iranem” – podsumowuje „New York Times”.

 

Źródło: „New York Times” / rmf24.pl

TK


DATA: 2019-08-20 17:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

USA i Izrael wspólnie zwalczaja swoich wrogów przyczyniając się do powstania Isis które potem także staje się zagrożeniem dla nich. Jako sojusznicy i przedstawiciele cywilizacji zachodniej nie bardzo walczą z cywilizacją która ich otacza i powoli nas także. A tamci z cywilizacją zachodnią już walczą. Jedni i drudzy mogliby sobie odpuścić.
10 miesięcy temu / A
 
Wszystkie kraje islamskie pomagają temu zbrodniczemu tworowi, wszyscy muzułmanie. Kiedy wreszcie zrozumiecie że szykują nam rzeź? Kiedy pozbędziecie się złudzeń o pokojowej koegzystencji? Gdy wam łby poucinają? Bo co? Na razie w Polsce grzeczni? Pieniążki rozdawali w Zakopanym? Za głupotę zapłacicie krwią swoją i przyszłych pokoleń. Taki będzie finał gościnności dla antychrystów.
10 miesięcy temu / Jacek
 
A czy to nie jest tak, że Amerykanie szykując się do wojny z Iranem dalsze prowadzenie wojny w Syrii przeciwko Assadowi powierzają "państwu islamskiemu"? Dlatego siły IS rosną i przybywa im pieniędzy.
10 miesięcy temu / TZ.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.