DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Dzihadyści grożą papieżowi. Czy to zapowiedź kolejnych zamachów?

Dzihadyści grożą papieżowi. Czy to zapowiedź kolejnych zamachów?
fot. Giuseppe Ciccia/Pacific Press via ZUMA Wire/FORUM

Grupa powiązana z tzw. Państwem Islamskim (ISIS) opublikowała plakat propagandowy przedstawiający ścięcie głowy papieża Franciszka.

 

Wizerunek, którego portal catholicherald.co.uk postanowił nie pokazywać, przedstawia dżihadystę stojącego ponad torsem więźnia w pomarańczowym kombinezonie trzymającego głowę papieża.

 

Terrorysta uwidoczniony jest na tle zniszczonych budynków. Obok głowy Ojca Świętego jest napisane: „Jorge Mario Bergoglio”.

 

The Middle East Media Research Institute (Instytut Badań Mediów na Bliskim Wschodzie) donosi, że wizerunek zamieściła Wafa Media Foundation, sieć propagandowa mająca związki z ISIS. Pojawił się on kilka dni po tym, jak grupa upowszechniła plakat przedstawiający mężczyznę jadącego samochodem w kierunku bazyliki św. Piotra w Rzymie, grożąc atakiem terrorystycznym w okresie Bożego Narodzenia.

 

Analitycy ostrzegają przed nasileniem zamachów „samotnych wilków” w Europie, gdy samozwańcze Państwo Islamskie upadnie w Iraku i Syrii. Można się ich spodziewać w okresie świąt Bożego Narodzenia. W grudniu ubiegłego roku terrorysta powiązany z ISIS wjechał ciężarówką w jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie, zabijając 11 osób i raniąc 56.

 

W tym roku, w dzień Wszystkich Świętych papież Franciszek modlił się za ofiary niedawnych ataków na całym świecie, mówiąc: „Prosimy Pana, aby nawrócił serca terrorystów i uwolnił świat od nienawiści, i morderczej głupoty, która wykorzystuje imię Boga, szerząc śmierć”.

 

Źródło: catholicherald.co.uk

AS

 

 


DATA: 2017-11-23 10:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ olej na wzburzone wody Dziękuję bardzo za te słowa. Stąd też nierzadko nawet lubię, gdy ktoś się ze mną nie zgadza, ponieważ wtedy zawsze można sobie na dany temat podyskutować. Oczywiście, jak tutaj słusznie stwierdzasz, jeśli opieramy się na faktach choćby w stopniu minimalnym. W komentarzach czuć spory pluralizm, mogę się nie zgadzać z różnymi głosami, ale przecież nie jestem żadną wyrocznią, co najwyżej napiszę jakieś refleksje od siebie. Z teologią nie mam nic wspólnego, jeśli już, to jako samouk, wykształcenie mam bardziej biologiczne. Ewentualnie jakaś żyłka filozoficzna, bo znam wielu filozofów, prowadziliśmy wiele dyskusji. A co do Czytelnika abc, to akurat absolutnie nie uważam żeby niezgadzanie się ze mną było tu jakimś wykroczeniem, niech to sobie będzie w sferze tej konkretnej dyskusji i tego konkretnego tematu, nic więcej. Sam jestem młody i na początku drogi. Może młodszy od niego (mam 25 lat), też bym samego siebie określił jako zapalczywego ;)
ponad 2 lata temu / incuss
 
Zdradzę może mały sekret- to nie jest żaden mój teologiczny wymysł, że wspominam o sprawiedliwości i miłosierdziu w jednym zdaniu, tak więc niekoniecznie kieruj to pytanie do mnie. W ogóle, to dość ciekawa sprawa, mianowicie dość rzadko mawiam tu całkowicie własnym tekstem, prawie wcale. Wiesz, kazałeś mi uzasadnić moje słowa, więc to zrobiłem, żaden problem, nawet mnie to na swój sposób cieszy, bo możemy o tym porozmawiać, czemu by nie? Ponieważ zdążyłeś w tym czasie poczynić mi bardzo rozliczne zarzuty, a dochodzą kolejne, no to Ci odpowiadam, chociaż może i nie powinienem, bo to już się powoli robi po prostu nużące, nawet w jakimś sensie smutne. Czym jest ocena urzędu i jego sprawowania (a nie człowieka, to tak przy okazji), a czym rzucenie kamieniem? Przecież to jakaś marna manipulacja, zaczynam tracić cierpliwość. I to na podstawie logicznych argumentów, faktów, z którymi nawet nie podejmujesz polemiki, bo nie sposób. Jest zamęt teologiczny i polityczny? Jest.
ponad 2 lata temu / incuss
 
Czy jest to groźne dla wiernych Kościoła Katolickiego? Jest. Czy wymienione przeze mnie sytuacje są przejawem autentycznego miłosierdzia lub pokory? No nie bardzo. Czy papież (lub jakikolwiek inny katolik) może stwierdzić, że Magisterium nie porusza tego tematu? Nie może. Czy je ignoruje? Tak, w tej kwestii niestety tak. Czy jest to przejawem umyślnego czynienia zła? NIE WIEM (i podkreślałem to nawet), oby nie. Dlatego w pewien sposób nie dziwię się, że temat musiał przejść na mnie i na sugerowanie jakim to ja nie jestem paskudnym człowiekiem i że niczego nie rozumiem. Co do widzenia miłosierdzia, no to powiedzmy, że posiadam to szczęście, że czasem je widuje naocznie, a jeszcze częściej doświadczam. Dysputa? Ładne słowo, tym razem z Twojej strony. Jeśli nawet, to Ty ją wywołałeś, dlatego nie bardzo rozumiem oburzenia. Zresztą, chyba po to jest tu sekcja komentarzy. Z mojej strony tyle, szkoda mi trochę czasu na takie wymiany.
ponad 2 lata temu / incuss
 
@incuss tłumaczysz jak na miedzy,dajesz jasne przykłady i co?Nico!Nie wygrasz tej polemiki z kimś kto nie ma przeciw Twoim racjom żadnych konkretnych argumentów.To walka z wiatrakiem.Ale jedno trzeba przyznać-potrafisz zainteresować swoimi wpisami i dają one asumpt do poszukiwań i przemyśleń.Można się nie zgadzać,można spierać,ale trzeba mieć jakieś "za i przeciw",a tu jako kontrargument występuje zarzut głównego teologa(co nie zmienia faktu,że myślę iż masz z teologią dużo wspólnego),albo schematyczny i itd.abc jest taki zapalczywy,bo ktoś wyraża sprzeciw dla jego okrągłych zdań i na dodatek potrafi go uzasadnić.Taka zapalczywość jest cechą ludzi młodych,którzy są na początku zdobywania wiedzy.Jeśli abc będzie mądry spożytkuje tę zapalczywość na szukanie też innych ciekawych dróg.Natomiast jeśli siądzie na obecnych laurach może skończyć się na biciu piany.Życzę mu by poszukiwanie wiedzy stało się dla niego jasną i prostą ścieżką do Boga,Jezusa,Ducha Św. i Maryi.
ponad 2 lata temu / olej na wzburzone wody
 
Dlaczego dokladasz wyraz sprawiedliwosc ? Chcesz prowadzic dysputy telologiczne? Jestes zbyt definicyjny i masz manie pouczania i nauczania. Skandaliczny dlatego ze ty bys moze rzucil kamieniem...bo takie jest prawo, zwyczaj. Na tym polega skandalicznosc i milosierdzie ktore ty prowdopodobnie nie widzisz. Ladnie piszesz tylko czy to rozumiesz co piszesz oceniajac papieza Franciszka. Jestes na tym portalu glownym teologiem ?
ponad 2 lata temu / abc
 
Co za obelga, "jesteś zbyt logiczny" ;) Miłosierdzie wynika z faktu, że Bóg pragnie Zbawienia każdego grzesznika, a to z kolei prowadzi nas oczywiście do tego, że w sposób absolutnie doskonały kocha każdego człowieka, co w samo w sobie jest sprawą dość oczywistą, ponieważ miłosierdzie jest wyrazem miłości. W Bogu nie ma żadnej sprzeczności czy żadnej "skandaliczności", gdyż miłosierdzie Boga dopełnia i urzeczywistnia to, że Bóg jest miłością. Można nawet powiedzieć, że gdyby Bóg nie był miłosierny, to nie mógłby być nieskończenie dobry, a więc nie mógłby być Bogiem w rozumieniu katolickim. Miłosierdzie i sprawiedliwość to nie jest żadne "ying/yang", bo to samo w sobie było by jakąś świadomą lub nieświadomą poganizacją Boga. A nie chcę tu niczego sugerować, ale swego czasu zrobił to Luter. To nie dwie sprzeczności istniejące w Bogu, gdyż jedno nie wyklucza drugiego, a może nawet i jedno nie istnieje bez drugiego. Bóg jest doskonałą sprawiedliwością i miłosierdziem.
ponad 2 lata temu / incuss
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.