DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Dżihad nie zna granic. Czeczeńcy coraz bardziej boją się własnych dzieci

Dżihad nie zna granic. Czeczeńcy coraz bardziej boją się własnych dzieci
Źródło: pixabay.com

Strach, a nawet  panika pojawiły się po ataku z udziałem 11-letniego chłopca, który przysięgał wierność Państwu Islamskiemu. Chodzi o ostatni atak na posterunek policji i policjantów z wykorzystaniem bomby domowej roboty i zastraszaniem nożami, w którym uczestniczyli 11-latek oraz trójka jego nieletnich kuzynów, a także 18-letni sąsiad.

 

Stróże porządku uszli z życiem, a w czasie policyjnego pościgu młodzi bandyci zostali zabici. Władze w Groznym zapewniają, że będą skutecznie walczyć z „dziecięcym terroryzmem”. Mieszkańcy Czeczenii, szczególnie obszarów wiejskich, coraz mniej wierzą w skuteczność działań władz w Groznym.

 

Rodziny bliskich, którzy ze względów bezpieczeństwa chcą pozostawać anonimowi, wyznają – co dla wielu muzułmanów może być szokiem - że „dziś lepiej mieć dziewczynkę niż chłopca”. – One przynajmniej nie wpadną w szpony ISIS, które doskonale wie, jak wychować sobie nastoletnich Czeczeńców – wyznał  krewny jednego z zabitych chłopców.

 

Policja czeczeńska zdaje sobie sprawę, że zbyt tolerancyjnie potraktowała 18-letniego dziś Magometa Musaewa, werbującego nastolatków do ataków na policjantów. Latem 2017 r. służby zatrzymały Musaewa, podejrzewając go o współpracę z dżihadystami. Ku zaskoczeniu samych Czeczeńców został jednak zwolniony, bo był… nieletni.

 

– Rośnie nowe pokolenie nastoletnich dżihadystów. W społeczeństwie czeczeńskim coraz bardziej zauważalny jest ich protest. Protest, który „dojrzewał” dość długo. Dziś dzieci tych, którzy walczyli z rosyjskim okupantem, zaczynają  walczyć przeciwko Kadyrowowi, przy czym ich protest przybrał najbardziej bezmyślny i radykalny wymiar – uważa Ekaterina Sokirjanskaja z Centrum Analiz i Zapobieganiu Konfliktów.

 

Źródło: „The Telegraph”

ChS


DATA: 2018-09-28 13:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chiny, Rosja - wszędzie problem z Islamem. Bez względu na kraj, no może z wyjątkiem polskich Tatarów (choć i ci szantażują polskie władze pobraniem dotacji od Arabii Saudyjskiej na budowę meczetów, jeśli państwo polskie nie pomoże im w budowie).
ponad 1 rok temu / aaa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.