DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

„Dżihad Jane” skazana. Chciała zabić za obrazę Mahometa

„Dżihad Jane” skazana. Chciała zabić za obrazę Mahometa
fot.REUTERS/Forum

Amerykanka używająca pseudonimu „Dżihad Jane” skazana na 10 lat za udział w nieudanym spisku. Grupa powiązana z Al-Kaidą, z którą ta współpracowała, chciała zabić szwedzkiego malarza Larsa Viksa za to, że obraził muzułmanów przedstawiając Mahometa z głową psa.

 

Kobieta z Pensylwanii, która sama nazwała się „Jihad Jane”, planowała w 2009 morderstwo Larsa Vilksa, szwedzkiego grafika i autora karykatury przedstawiającej Mahometa z psem. 50-letnia Colleen LaRose w trakcie jednego z licznych związków przeszła na islam. Wkrótce później rozpoczęła  internetową działalność angażując się w sprawę konfliktu w Palestynie i dając wirtualne dowody poparcia dla mudżahedinów. Popularyzowała nagrania przedstawiające ataki terrorystyczne, w tym na Amerykanów. Już w 2008 roku deklarowała, że chce zostać „męczenniczką” za islam. Zabójstwo szwedzkiego grafika miało „zastraszyć cały świat niewiernych”. Władze zwróciły na nią uwagę dzięki obywatelskiemu śledztwu prowadzonemu przez użytkowników jednego z prawicowych blogów. Po przesłuchaniu wyjechała do Europy chcąc sfinalizować plan zamachu. Jak się okazało, takie polecenie otrzymała od współpracownika Al-Kaidy działającego w Pakistanie.

 

W trakcie przedłużającego się procesu ustalono szczegóły dotyczące życia „Jihad Jane”. Przed przejściem na islam i zaangażowaniem w terroryzm była ofiarą przemocy (w tym seksualnej) ze strony jej biologicznego ojca, prostytuowała się popadając także w uzależnienie od narkotyków. Do konwersji doszło za sprawą muzułmanina, którego poznała będąc jeszcze w luźnym związku w roku 2007. Islamu nauczyła się online, także w Internecie przeszła odpowiednie „szkolenie” polityczne. W trakcie przedłużającego się procesu adwokat Colleen LaRose starał się wykorzystać jej przeszłość i problemy psychiczne jako uzasadnienie niższego wyroku. Głos w tej sprawie zabrała także niedoszła ofiara Jihad Jane – Lars Vilks. Mężczyzna stwierdził, że kobieta spędziła już za kratkami wystarczająco dużo czasu.

 


Źródło: bbc.co.uk/jihadwatch.org

luk, mat

 

 


DATA: 2014-01-07 08:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

to jest problem; biedna dziewczyna wykorzystywana od małej, popada coraz głębiej w grzech, a na końcu zostaje ..., no właśnie kim? jak wynika z notatki, nikomu nic nie zrobiła, tylko straszy; w ramach prewencji wydalić ją na Bliski Wschód - do swoich, niech tam sobie żyje po swojemu i zakazać wstępu do Europy, Ameryki Północnej i Australii - konsekwentnie;
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.