DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Dziesięciu wiernych lub 1700 turystów. Antykatolickie standardy w Sagrada Familia

Dziesięciu wiernych lub 1700 turystów. Antykatolickie standardy w Sagrada Familia
Sagrada Familia, Fot. Rafal Wojczal / FORUM

Władze Katalonii postanowiły ukarać archidiecezję Barcelony za przekroczenie limitu 10 osób na Mszy św. w intencji ofiar pandemii koronawirusa, która została odprawiona w ubiegłą niedzielę w bazylice Sagrada Familia. Jednocześnie zaapelowano do duchownych, aby zgodzili się na… otwarcie bazyliki dla turystów tak, aby jednorazowo mogło przebywać w świątyni 1700 osób. Sprawę relacjonuje na łamach serwisu radiomaryja.pl ojciec Marek Raczkiewicz CSsR.

 

Podczas homilii ks. kard. Juan José Omella zaapelował do „rządzących i polityków, aby połączyli siły”, ponieważ nadszedł „czas, aby wyciągnąć rękę i mieć na uwadze dobro wspólne”.

 

Już kilka godzin po Mszy Świętej prezydent katalońskiego Generalitatu, zapowiedział karę dla archidiecezji za złamanie przepisów sanitarnych. Barcelońska kuria określiła decyzję jako „niesprawiedliwą i dyskryminującą”, ponieważ zrobiono wszystko, aby „zachować standardy sanitarne wymagane dla przestrzeni zamkniętych”, m.in. wiernym przed wejściem do świątyni zmierzono temperaturę i nakazano założenie maseczek ochronnych.

 

Ponadto w ciągu najbliższych dni archidiecezja Barcelony podejmie „odpowiednie działania prawne przeciwko arbitralności i bezbronności, na jakie są narażone prawo do wolności religijnej i prawo do wolności kultu, chronione konstytucyjnie”.

 

„Paradoksem jest bowiem fakt, że limit dla turystów w bazylice Sagrada Familia, która została otwarta na prośbę władz regionalnych, wynosi 50 proc., czyli 1700 osób. Jednak na Mszy św. nie może być więcej niż 10 osób”, podkreśla o. Raczkiewicz.

 

Niektórzy w postawie władz katalońskich widzą zemstę polityczną. Ks. kard. Juan José Omella „nie podniósł ani razu głosu, aby potępić represję, w jakiej żyje Katalonia”, powiedział Quim Torra, jeden ze zwolenników separacji tego regionu Hiszpanii.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK


DATA: 2020-07-29 12:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kościół musiał niedawno zapłacić prawie 40 mln euro, bo budowa Sagrada Familia jest nielegalna wg hiszpańskich przepisów. Teraz dalszy ciąg szykan.
1 miesiąc temu / mack
 
Proponowałbym wpuszczanie do kościoła również po 10 turystów. Spadek dochodów z turystyki być może pomógłby władzom przemyśleć swoje decyzje.
1 miesiąc temu / W.
 
W działaniach władz widać jak na dłoni o co chodzi w tej "PANDEMII", 10 wiernych na Mszy św. i 1700 turystów. Mądremu DOŚĆ. Pozdrawiam
1 miesiąc temu / Christof
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.