DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Dziennikarze „Faktu” piszą pod swoich mocodawców? Kwestionują prawdę o niemieckiej agresji 1 IX 1939

Dziennikarze „Faktu” piszą pod swoich mocodawców? Kwestionują prawdę o niemieckiej agresji 1 IX 1939
Wehrmacht przekracza granicę Polski – łamanie szlabanu granicznego (niemieckie propagandowe zdjęcie pozowane, wykonane 14 września). By Hans Sönnke [Public domain], via Wikimedia Commons

Dziennik „Fakt”, którego właścicielem jest niemiecko-szwajcarski koncern Rignier Axel Springer postanowił niuansować fakt, że agresji na Polaków dokonali niemieccy żołnierze, przy poparciu większości społeczeństwa – podaje portal telewizjarepublika.pl.

 

Popularny dziennik odniósł się do działań szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Klaudiusza Pobudzina, który wydał specjalną instrukcję przypominającą dziennikarzom TVP, w jaki sposób powinni mówić o II wojnie światowej. Zauważył w niej, że w opisie zdarzeń z 1 września, dziennikarze powinni mówić o Niemcach, jako agresorach, nie zaś nazistach.

 

Słuszna uwaga Pobudzina nie spodobała się jednak dziennikowi „Fakt”. W jego opinii, owszem, to Niemcy napadli na Polskę, ale byli to chyba jacyś specyficzni Niemcy. „Tak, to Niemcy wywołali II wojnę światową, ale nie wolno zapominać, jacy to byli Niemcy! A byli to niemieccy nacjonaliści, naziści i faszyści, zwolennicy ideologii, zakładającej, że jeden naród może być lepszy od drugiego” – można było przeczytać w pierwszej wersji tekstu opublikowanego przez „Fakt”, o czym poinformował portal telewizjarepublika.pl.

 

Mowa o pierwszej wersji, bo „Fakt” miał zmienić treść tekstu na stronach internetowych, usuwając kontrowersyjny fragment. „Po analizie redakcyjnej, postanowiliśmy go zmodyfikować. Usunęliśmy z niego wpisy anonimowych internautów z Twittera i komentarz odnoszący się do politycznej interpretacji historii” – wyjaśniła redakcja.

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

ged


DATA: 2017-09-04 06:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To pewnie i drugiej wojny światowej nie było?
ponad 2 lata temu / panda
 
ROK 2017,MAMY POLSKĘ PISOWSKĄ I WEDŁUG WAS 100% POLAKÓW POPIERA TAKI STAN RZECZY???? ODNIEŚ TO SOBIE DO NIEMIEC LAT TRZYDZIESTYCH I BĘDZIESZ MIAŁ ODPOWIEDŻ DZIENNIKARZYNO.
ponad 2 lata temu / no nick
 
Ktoś może wie o jakiś masowych protestach społecznych w Niemczech w 1938 lub 39 przeciwko wojnie?
ponad 2 lata temu / ???
 
Przemówienie Hitlera wygłoszone na odprawie dowódców w Obersalzbergu, 22 sierpnia 1939 (Dokument Norymberski nr 798-PS): "Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni? Dżyngis-Chan rzucił na śmierć miliony kobiet i dzieci świadomie i z lekkim sercem ? historia widzi w nim tylko wielkiego założyciela państw. Obecnie tylko na wschodzie umieściłem oddziały SS Totenkopf, dając im rozkaz nieugiętego i bezlitosnego zabijania kobiet i dzieci polskiego pochodzenia i polskiej mowy, bo tylko tą drogą zdobyć możemy potrzebną nam przestrzeń życiową."
ponad 2 lata temu / Jurek
 
Pamiętajcie drodzy internauci: NIEMCY BYLI PIERWSZYMI OFIARAMI NAZISTÓW. To hasło rozwala system. Inna manipulacja to pomijanie faktu, że naziści mieli w nazwie "narodowi SOCJALISCI". Wygodniej nazywać ich nacjonalizmami. Ja osobiście nie widzę nic złego w przedkładaniu interesu Polaków nad interesami innych narodów. Taki nacjonalizm powinien być w Polsce kanonem postępowania a nie powodem do wstydu.
ponad 2 lata temu / Hmmm
 
Każde dziecko wie, że Niemcy już nie napadli na Polskę, tylko tak samo jak sowiety WKROCZYŁY,a to dlatego że są AD 2017 przyjacielami Wielkiego Wodza RaSSiji Wladimira Wladimirowicza.
ponad 2 lata temu / Janusz z Kolonii
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.