DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2019 r.

Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

Dziennikarz TOK FM zszokowany „Klątwą”: tak rodzi się faszyzm, tak rodzi się hitleryzm

Dziennikarz TOK FM zszokowany „Klątwą”: tak rodzi się faszyzm, tak rodzi się hitleryzm
By Polimerek (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Hitlerowskie przedstawienie oparte całkowicie na zasadzie: nienawidź i czyń co chcesz, nienawiść cię wyzwoli, w nienawiści jest wyzwoleńczy potencjał – tak właśnie Jan Wróbel, redaktor radia TOK FM ocenił spektakl „Klątwa”. Jego zdaniem zachwyt lewicy nad przedstawieniem jest niezrozumiały.

 

Oklaskiwany przez liberalno-lewicowe media bluźnierczy spektakl „Klątwa” spotkał się z krytyką z niespodziewanej strony. Przedstawianie oburzyło Jan Wróbla, redaktora TOK FM. Dziennikarz nie pozostawia na twórcach suchej nitki i wytyka im posługiwanie się nienawiścią.

 

– Muszę przyznać, że tak się poczułem, że gdybym chciał młodzież szkolną, ale i starsze osoby, zaprowadzić, żeby wytłumaczyć, jak się rodzi faszyzm, jak się rodzi hitleryzm, to właśnie trzeba iść na „Klątwę” – podkreślił Jan Wróbel na antenie TOK FM. Jak dodał, jest to „hitlerowskie przedstawienie oparte całkowicie na zasadzie: nienawidź i czyń co chcesz, nienawiść cię wyzwoli, w nienawiści jest wyzwoleńczy potencjał.

 

Redaktor odniósł się również do reakcji lewicy na spektakl – pełnej uznania. Zdaniem redaktora, pochwały płyną też od przedstawicieli „Polski tolerancyjnej”, „demo-lewicy”, czy „szlachetnych i miłych ludzi”, którzy ze łzami w oczach oklaskują tych „młodych Hitlerków”.

 

– Dawno nie byłem tak przejęty, może w mniejszym stopniu tym ohydnym przedstawieniem, ale tą afirmacją płynącą od sporej części widowni. Nie, w żadnej mierze, nie ma dla tego poparcia – dodał Jan Wróbel.

 


Źródło: wpolityce.pl

MA
 


DATA: 2017-03-01 09:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Każda świadoma i dobrowolna odmienność od ocen prawdziwych zasługuje na pogardę. A NN od dawna świadomie i dobrowolnie zachwala tutaj chamstwo posługując się "trzecią kategorią prawdy". I jest tutaj od dawna dobrze w tym znany.
ponad 2 lata temu / do NN
 
Niektórzy,tu się produkujący,w każdej odmienności od ocen pozytywnych,a w ich mniemaniu tylko takim ocenom powinny podlegać akceptacji,gdy ktoś ocenia inaczej,to w tym przypadku podlega pogardzie.Uważają,że tylko oni mają rację.Bez emocji!Bo w filozofii góralskiej,prawda ma trzy kategorie.Trzeba je poznać i zrozumieć.Brać pod uwagę w swoich ocenach, a szczególnie,gdy się ocenia innych,nieznanych.
ponad 2 lata temu / NN
 
ma pan calkowita racje....ci ludzie z tak zwanej totalnej opozycji skladaja sie w 100% z nienawisci, uczucia, ktore ich zgubi...bo my z nimi bedziemy postepowac pokojowo...az oni sami "zjedza swoj ogon"
ponad 2 lata temu / romek
 
ma pan calkowita racje....ci ludzie z tak zwanej totalnej opozycji skladaja sie w 100% z nienawisci, uczucia, ktore ich zgubi...bo my z nimi bedziemy postepowac pokojowo...az oni sami "zjedza swoj ogon"
ponad 2 lata temu / romek
 
Zdaje się że Pan Wróbel długo nie popracuje w tym radiu.
ponad 2 lata temu / bjs
 
Kto by pomyślał, że dziennikarz lewicowej stacji potrafi zdobyć się na szczere wyrażenie ludzkich uczuć. Spektakl "Klątwa" nie ma nic wspólnego ze sztuką - to jest prymitywna i prostacka, przestępcza prowokacja. Aktorzy biorący udział w tym wielki g... narażają się na wielkie niebezpieczeństwa duchowe.
ponad 2 lata temu / magg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.