DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” przeprasza za nieprawdziwy „cytat” Marine Le Pen

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” przeprasza za nieprawdziwy „cytat” Marine Le Pen

- Wszelkiego rodzaju sugestie, że my chcemy sami czy z panią Marine Le Pen, z którą mamy tyle wspólnego mniej więcej, co z panem Putinem, wyprowadzać Polskę z UE, są po prostu oszustwem, manipulacją i niczym więcejpowiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS, w odpowiedzi na nieprawdziwe informacje opublikowane przez dziennik „Rzeczpospolita”.


W publikacji Jędrzeja Bieleckiego „Le Pen chce sojuszu z PiS” znalazło się rzekome stwierdzenie Marine Le Pen: „Jeżeli wygram, podejmę współpracę z Kaczyńskim w demontażu Unii (Europejskiej)”. Słowa te miały paść w rozmowie kandydatki na prezydenta Francji z ramienia Frontu Narodowego z dziennikarzami. W opublikowanym nagraniu ze spotkania nie znajduje się jednak żadna tego typu wypowiedź Le Pen.

 

Artykuł wywołał burzę. Dziennikarze biorący udział w spotkaniu z Marine Le Pen przekonywali, że zacytowane przez Bieleckiego słowa nie padły, co potwierdziło nagranie z konferencji udostępnione PAP przez Aleksandrę Rybińską.

 

Szefowa Frontu Narodowego przyznała, że wyobraża sobie debatę z liderem PiS na temat problemów dzisiejszej UE dotyczącą kwestii wolności i suwerenności każdego z krajów Wspólnoty. Po raz kolejny przedstawiła również swoje plany dotyczące polityki europejskiej, m.in. zapowiedź przeprowadzenia referendum w sprawie członkostwa Francji w UE po 6 miesiącach po ewentualnym przejęciu przez nią i jej ugrupowanie władzy.

 

Le Pen zapowiedziała również szerokie negocjacje z UE dotyczące „czterech suwerenności”: terytorialnej (dotyczącej ochrony granic), ekonomicznej (umożliwiającej prowadzenie polityki „inteligentnego protekcjonizmu”), walutowej (umożliwiającej przywrócenie waluty narodowej) oraz prawno-legislacyjnej (suwerenności parlamentu). W jej opinii tego typu działania spotkają się z aprobatą wielu krajów UE, które „cierpią tak samo jak Francja”.

 

- Bez odzyskania tych czterech suwerenności nie będę mogła nic zrobić. Jeśli Francuzi nie będą sobie życzyli opuszczenia UE, nic z mojego projektu nie będzie mogło być wdrożone, więc moje pozostawanie na urzędzie niczemu nie będzie służyło – zaznaczyła.

 

Jędrzej Bielecki przyznał wprawdzie, że nie użył dosłownego cytatu, a jedynie jego omówienie, ale nie wycofuje się z treści opublikowanych w artykułe.

 


Źródła: gość.pl, naszdziennik.pl

TK


DATA: 2017-03-14 10:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale rzecz poszła w świat.Przylepka nie da się już odkleić,choćby nie wiem co się robiło.Zawsze takie kaczki dziennikarskie pozostawiają trwałą plamę,nie do usunięcia.To jest metodą,odkrywania prawdy i rozeznania kulis działania.Teraz tylko trzeba drążyć temat,a tego jak sądzę nie da się uniknąć.Bo sam obwiniony do tego,jakby dążył,nadając kaczce rozgłosu usprawiedliwiając się.
ponad 3 lata temu / NN
 
nie tylko przeprosiny ale dodatkowo dotkliwa milionowa kara finasowa dla wydawnictwa
ponad 3 lata temu / Sylwester
 
Bielecki przyznaje, że słowa, które on przypisał Le Pen nie padły podczas jej wystąpienia, ale z treści jej wystąpienia wynika, że ona chce rozwalić UE, co jest ewidentnym kłamstwem. Le Pen chce wrócić do systemu, jaki obowiązywał w EWG, czyli do suwerenności państw i ograniczyć UE do zniesienia barier celnych oraz swobody podróżowania między krajami, które są członkami tej wspólnoty.
ponad 3 lata temu / Gość Janek
 
Zasadne jest tu zacytowanie klasyka: Nie wierzę w niezdementowane informacje. - Aleksander Michajłowicz Gorczakow (ros. ????????? ?????????? ????????; 1798?1883) ? rosyjski polityk. Dotyczy to tak Jarka K., jak i tow. J. Bieleckiego.
ponad 3 lata temu / wmo
 
A kto jeszcze wierzy w to co podają tzw. media ??????
ponad 3 lata temu / Elżbieta
 
... nie wycofuje się z treści opublikowanych w artykułe... Szanowny redaktorze ow cytat przeczy krzyczacemu tytuowi.Jesli sie nie wycofuje tz. ze i NIE PRZEPRASZA!
ponad 3 lata temu / potato
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.