DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Dziennikarskie śledztwo ujawnia szokującą prawdę o jezuickiej parafii w Nowym Jorku

Dziennikarskie śledztwo ujawnia szokującą prawdę o jezuickiej parafii w Nowym Jorku
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Zarządzany przez jezuitów kościół Świętego Franciszka Ksawerego w Nowym Jorku to klasyczny przykład postępowej parafii Zachodu. Śledztwo dziennikarskie pokazuje silne zaangażowanie parafii w lewicowy aktywizm społeczny, a także dwuznaczną co najmniej postawę wobec homoseksualizmu i medytacji zen.

 

Kościół Świętego Franciszka Ksawerego w Nowym Jorku organizuje grupy wsparcia między innymi dla katolickich lesbijek. Jak czytamy „katolicy i niekatolicy oraz niezbyt religijni – wszyscy są mile widziani! Naszą misję stanowi zapewnienie miejsca dla kobiet-gejów (ang. gay women), by zebrały się i omówiły kwestie związane z duchowością, tożsamością i wspólnotą”.

 

Z kolei w informacji o grupie dla katolików gejów czytamy, że „katoliccy geje spotykają się w pierwsze i trzecie piątki od września do czerwca w  serdecznym i afirmującym środowisku, by poruszyć kwestie życia katolickich gejów i tego, jak najlepiej przeżywać autentycznie nasze zaangażowanie na rzecz Ewangelii".

 

W parafii istnieje także grupa medytacji zen. Jej członkowie spotykają się w każdy poniedziałek o 7 wieczorem. Parafia jest też silnie zaangażowana w aktywizm społeczny. Rozpowszechnia komunikaty poparcia dla uchodźców i imigrantów, a także komunikaty ekologiczne.

 

Na czele parafii stoi jezuita Kenneth Boller. Do Towarzystwa Jezusowego należy również wikary John Mulreany.

 

W 2018 roku z powodu homoseksualnego skandalu od pracy w parafii odsunięto innego księdza. Również w 2018 roku zaproszono do niej słynnego rozmiękczacza nauki Kościoła wobec homoseksualizmu –ojca Jamesa Martina. Ponadto „katolicko”-homoseksualna

organizacja New Ways Ministry uznała ją za przyjazną wobec osób homoseksualnych.

 

Komentarz PCh24: 

 

Parafia stanowi przykład kierunku obranego postępowe parafie na Zachodzie. Pokazuje, że działania ekologiczne, antyrasistowskie, proimigracyjne stają się nieomal najważniejsze, co grozi zepchnięciem Stwórcy na dalszy plan.    

 

Kolejny problem stanowi istnienie grup parafialnych osób, których styl życia sprzeciwia się nauce Kościoła, takich jak homoseksualiści i lesbijki. Osoby te Kościół wzywa do zachowania czystości, jednak z opisu wydaje się wątpliwe czy z takim przesłaniem spotykają się w nowojorskich parafiach. Samo istnienie stałej grupy „katolickich gejów” budzi wątpliwości. Wskazuje bowiem raczej na dążenie do utrwalenia tej szkodliwej tożsamości, a nie zerwania z nią. Kontrowersje budzi samo słowo „gej” – które zostało ukute przez homoseksualną mniejszość, by przedstawić mężołożców w pozytywnym świetle.

 

 

 Źródło: sfxavier.org / fronda.pl / lifesitenews.com / komentarz pch24.pl 

mjend


DATA: 2020-09-24 15:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@szolga A jak niepełnosprawny utożsamia się ze swoim zaburzeniem? @tamiko Parafialne grupy innych grzechów a raczej innych grzeszników też byłyby dobre jeżeli osoby te postanowią zerwać ze swoim grzechem i będą tam otrzymywać odpowiedzi jak to zrobić i będą utwierdzani w walce z grzechem. Mam nadzieję, że tam uczą żyć w czystości po katolicku, a nie jest to kółko wzajemnej adoracji i utwierdzania się w grzechu.
2 miesiące temu / trooper
 
w St.Zjednoczonych runiczne znaki nie wisiały .... realizowano wtedy "Przemineło z wiatrem", powszechna fascynacja kregow żydowskich hitleryzmem tęczowy bełkot
2 miesiące temu / oko fatimy
 
Kościół katolicki już dawno wywiesił tęczową flagę,a na pewno wyższe duchowieństwo.
2 miesiące temu / Zbyszek
 
@Janek: "Jezus Chrystus...Pragnął, żebyśmy stali się częścią Jego trzody, żebyśmy przyjęli Jego naukę i praktykowali cnotę, wreszcie żebyśmy pozwolili się nauczać i prowadzić Piotrowi oraz jego następcom. Następnie, jeśli Jezus był dobry dla błądzących i grzeszników, to jednak nie respektował ich błędnych przekonań, bez względu na to, jak wydawałyby się szczere. Umiłował wszystkich, aby ich nauczać, nawracać i zbawić. Przywoływał do siebie tych, którzy się smucą i cierpią, aby ich pocieszyć, a nie po to, aby wzbudzać w nich pożądanie utopijnej równości. Wywyższył maluczkich nie w tym celu, aby obudzić w nich poczucie godności niezależnej i buntującej się przeciwko posłuszeństwu... Był równie gwałtowny, jak łagodny. Beształ, groził i karał, wiedząc i ucząc nas, że bojaźń jest często początkiem mądrości i że niekiedy wypada odciąć jakiś członek, aby uratować całe ciało" - św. Pius X, "Notre Charge Apostolique"
2 miesiące temu / M.
 
Tak sobie myślę że wkrótce będą potrzebować grup wsparcia heteroseksualni. Bo w zderzeniu ze współczesną narracją poprawności politycznej mam wrażenie że będąc osobą heteroseksualną popełniam jakieś ciężkie przestępstwo. Za czasów św. Atanazego wiarę przechowali prości ludzie. Bóg nas nie opuści choć niektórzy już zacierają ręce. Widocznie ten świat potrzebuje bolesnego oczyszczenia. W sumie to szkoda mi tych ślepców. Po lekturze Fulli Horak jeszcze bardziej szkoda...
2 miesiące temu / Babcia
 
Do Janka - Chrystus po to jadał z grzesznikami i celnikami, aby ich nawracać, a nie tylko zaspokoić głód i pogaworzyć przy winie! I wielu po tych spotkaniach się nawróciło!!! Poszukaj w Ewangeliach, a znajdziesz przykłady. Jeden celnik to nawet był jego apostołem, zwracali po wielokroć tyle ile bezprawnie pobrali myta, inni-ne schodzili-ły z drogi grzechu, szło w tysiące po spotkaniach z Chrystusem itd Kłopot był tylko z saduceuszami, faryzeuszami, uczonymi. A podobno byli, czy są ekspertami od Starego Testamentu, a nie rozpoznali Mesjasza w Chrystusie. To co się wyprawia w wielu zakonach czy parafiach na upadłym zachodzie to woła o pomstę do Pana. Moralne szambo. Zresztą jest to dokładnie opisane w Apokalipsie, więc niczemu się nie dziwię. Będzie jeszcze gorzej.
2 miesiące temu / BRAK ŹDZIWIEŃ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.