DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Dzień z życia Ojca Świętego

Dzień z życia Ojca Świętego

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda dzień z życia Papieża? Czy Papież ma lekkie i wygodne życie? Każdy z nas na pewno ma różne wyobrażenia na ten temat. Rozwiejmy te liczne wątpliwości.

 

Papież każdego dnia podejmuje ogromny wysiłek. Zarówno Jan Paweł II jak i Benedykt XVI rozpoczynali swój dzień bardzo wcześnie. Już kilka minut po godzinie 5.00 Papież jest gotów do wypełniania swoich obowiązków. Po krótkiej modlitwie prywatnej, o godzinie 7.00, Ojciec Święty sprawuje Mszę Świętą w swojej osobistej kaplicy. Może w niej uczestniczyć każdy, kto otrzyma indywidualne zaproszenie. Najczęściej jednak są to najbliżsi współpracownicy.

 

O godzinie 8.00 rozpoczyna się śniadanie, które często zamienia się w spotkanie robocze, podczas którego omawiane są różne bieżące sprawy. Po posiłku, Papież udaje się zazwyczaj do swego prywatnego gabinetu, gdzie pracuje do godziny 11.00. W tej części dnia skupia się głównie na śledzeniu wydarzeń na świecie, korespondencji a także raportach, przygotowanych przez współpracowników.

 

Następnym punktem w codziennym planie zajęć Ojca Świętego są poranne audiencje, które przeważnie trwają w godzinach 11.00 - 13.00.

 

Po ich zakończeniu przychodzi czas na posiłek. Obiad serwowany jest zazwyczaj około godziny 13.30. Papież wedle uznania, może ten czas spędzić w wąskim gronie lub w towarzystwie gości. Podobnie jak śniadanie, obiad również może przerodzić się w spotkanie robocze, na którym podejmuje się dyskusję na temat różnych bieżących spraw. Ciekawostką jest, że w papieskim jadłospisie dominuje kuchnia śródziemnomorska.

 

Po obiedzie, Papież ma chwilę wytchnienia i czasu dla siebie. Udaje się do swojego apartamentu na popołudniowy odpoczynek, który kończy około 15.30. Wówczas wraca do gabinetu, gdzie czeka na Niego praca nad homiliami, przemówieniami, a także innymi dokumentami. Ten czas poświęca również na pisanie licznych książek i encyklik. Papież musi również znaleźć czas na późno popołudniowe spotkanie ze swoimi najbliższymi sekretarzami. Po zakończeniu spotkania, Namiestnik Chrystusa skupia się na modlitwie i rozważaniach, które zawsze towarzyszą mu podczas spacerów.

 

Następnym punktem dnia jest kolacja, którą służba papieska podaje około godziny 19. Wieczorny posiłek jest okazją do odrobiny relaksu i wytchnienia po ciężkim dniu pracy. Po kolacji Papież wraca do swego gabinetu, gdzie dokańcza rozpoczęte obowiązki. Po zakończeniu wszelkich prac Ojciec Święty udaje się do kaplicy na wieczorną modlitwę. Swój dzień kończy po godzinie 23, gdy większość mieszkańców Rzymu już śpi.

 

Jak widać wbrew wyobrażeniom wielu osób, Ojciec Święty prowadzi bardzo aktywny tryb życia. Należy również pamiętać o sędziwym wieku Papieża, a także o obowiązkach jakimi są krajowe wyjazdy, a przede wszystkim zagraniczne pielgrzymki, które zawsze trwają co najmniej kilka dni.

 

Pamiętajmy w naszej codziennej modlitwie o Papieżu Franciszku i módlmy się do Boga, aby obdarzył go zdrowiem i siłami potrzebnymi do codziennej posługi.

 

 

Paweł Ozdoba


DATA: 2013-04-08 16:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Złośliwa - może czytałaś go właśnie tutaj na PCH. Zauważ, że tekst był opublikowany na początku kwietnia, a teraz chyba odświeżony ;)
ponad 6 lat temu / jaca
 
Mam wrażenie, że ten tekst już gdzieś kiedyś czytałam. Teraz tylko pojawiły się wstawki o Franciszku.
ponad 6 lat temu / Złośliwa
 
Papież musi być wytrwały!
ponad 7 lat temu / muszyna
 
Lubię tego papieża, sympatyczny się wydaje! :)
ponad 7 lat temu / JOT.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.