DZIŚ JEST:   15   STYCZNIA   2021 r.

Św. Pawła, pustelnika
Św. Arnolda Janssena
 
 
 
 

Dzień po katastrofie egipskiego samolotu trwa analiza zdjęć satelitarnych z miejsca zdarzenia. Dlaczego nie znamy analogicznych materiałów ze Smoleńska?

Dzień po katastrofie egipskiego samolotu trwa analiza zdjęć satelitarnych z miejsca zdarzenia. Dlaczego nie znamy analogicznych materiałów ze Smoleńska?
Samolot A330-200 linii EgyptAir. Żródło: Wikimedia Commons

Jak wynika ze wstępnej analizy amerykańskich zdjęć satelitarnych, na pokładzie samolotu Airbus A320 egipskich linii lotniczych EgyptAir nie doszło do wybuchu. Do takich ustaleń dotarła agencja Rautera, która powołuje się przy tym na źródła w amerykańskim wywiadzie. Polaków zainteresować musi fakt, że w kilkanaście godzin po katastrofie jest mowa o zdjęciach, które pomogą zweryfikować przebieg zdarzeń. W przypadku tragedii smoleńskiej o takich materiałach nie ma mowy, mimo iż polski samolot robił się niemal na lotnisku, a nie nad morzem.

 

Już wcześniej Departament Obrony USA twierdził, że na chwilę obecną nie ma dowodów wskazujących na eksplozję na pokładzie egipskiego Airbusa. Innego zdania są władze z Kairu. Minister lotnictwa cywilnego tego kraju skłania się do tezy, że samolot rozbił się w wyniku zamachu terrorystycznego.

 

Co ciekawe, wbrew opinii ośrodka zagranicznego będącego światowym mocarstwem dysponującym doskonałym wywiadem, Egipt - kraj liczący się jedynie lokalnie, otwarcie mówi o zamachu. To całkowite przeciwieństwo postawy władz polskich, które już 10 kwietnia 2010 roku stanowczo wykluczyły możliwość celowego działania zmierzającego do pozbawienia życia przedstawicieli polskiego życia publicznego, religijnego oraz wojskowych.

 

Strona polska niby chciała skorzystać w śledztwie smoleńskim z amerykańskich zdjęć satelitarnych. Amerykanie odpowiadali, że udostępnili nam wszystkie posiadane materiały tuż po katastrofie. Tyle, że nikt ich nie widział, a polskie instytucje wzajemnie oskarżały się o przetrzymywanie materiałów. Znamienną była też decyzja o odsunięciu od sprawy smoelńskiej prokuratora Marka Pasionka, który dopominał się o szukanie pomocy w USA.


Bez jasnej odpowiedzi pozostaje pytanie o to, ile o katatsrofie Tu-154M wiedzą Amerykanie, czy podzielili się tą wiedzą lub czy zechcą to uczynić. Warto pamiętać, że minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski podczas spotkania z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym wyraził oczekiwanie, że Stany Zjewdnoczone pomogą nam w śledztwie smoleńskim oraz wspomniał, że chcemy uzyskać wiedzę, którą na ten temat mogą mieć Amerykanie.


 

Źródło: rmf24.pl

MWł, MA  


DATA: 2016-05-20 09:35
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@wars: oczywiście, wszystko co wiesz pochodzi z pewnych źródeł. To podaj proszę te źródła (brukowców do nich raczej nie zaliczamy) :-D
ponad 4 lata temu / Stormer
 
@Stormer - widzę, że bliskowschodnia "mądrość" z ciebie bije. Na dyplomatów USA nie ma co liczyć w rozwiewaniu twoich wątpliwości bo takie rzeczy robi się tylko (pokazuje dowody) gdy jest taka potrzeba i rozkaz, ale może zrobimy tak jak w przypadku gwałtów na Bliskim Wschodzie gdzie jeżeli kobieta nie znajdzie czterech "godnych zaufania mężczyzn", którzy POTWIERDZĄ jej zeznania - uznają, że gwałtu nie było - dostarczymy ci czterech bogobojnych starozakonnych?. Tak jak @nik wspomniał z lotniska w Smoleńsku korzystali handlarze bronią min. Wiktor But którego USA od lat śledziła i w końcu wsadziła, choćby z tego powodu lotnisko było pod obserwacją to raz, a dwa każde lotnisko jest pod obserwacja krajów które maja takie możliwości, a zwłaszcza wojskowe i wiedzą to wszyscy za wyjątkiem dzieci i idiotów.
ponad 4 lata temu / wars
 
@nik: to są tylko niepotwierdzone domysły. Jeżeli nawet tak było, USA się do takiej obserwacji raczej nigdy nie przyzna.
ponad 4 lata temu / Stormer
 
Siewiernyj to nie tylko zwykłe, zrujnowane lotnisko. To - jak podawały różne media - punkt przerzutowy nielegalnego handlu bronią. Stąd też musiało być pod stałą obserwacją USA.
ponad 4 lata temu / nik
 
Bo rejony konfliktów monitoruje się na bieżąco w przeciwieństwie do nieużywanych zrujnowanych ruskich lotnisk.
ponad 4 lata temu / Stormer
 
Trzeba być naiwnym sądząc, że USA nie posiada satelitów wywiadowczych, które mogły obserwować okolice lotniska wojskowego w Smoleńsku.
ponad 4 lata temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected].pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.