DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Dzień dziecka przed Ministerstwem Zdrowia – będzie protest 1 czerwca

Dzień dziecka przed Ministerstwem Zdrowia – będzie protest 1 czerwca
fot.kopfjager/wikimedia.commons/Creative licencja

Resort zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia działają metodą prób i błędów. Chcemy z tym skończyć – mówią rodzice chorych dzieci i apelują o przybycie w dniu 1 czerwca pod siedzibę Ministerstwa Zdrowia. Protest ma być okazją do połączenia sił różnych środowisk pacjentów w celu wywarcia nacisku społecznego na polityków i urzędników, aby w sposób odpowiedzialny podejmowali decyzje dotyczące służby zdrowia.

 

Inicjatorem wiecu jest Akcja Społeczna – 1czerwca.pl, założona przez Piotra Piotrowskiego. Jak czytamy na stronie 1czerwca.pl, w 2012 roku po wejściu Ustawy Refundacyjnej pojawiły się przepisy, które stały się w wielu przypadkach dramatem dzieci i ich rodziców, oraz barierą nie do pokonania. Barierą, która zamiast pomagać w dostępie do leczenia sprawia, że dziecko pomimo że znajduję się pod opieką specjalisty zostało pozbawione dostępu do refundowanych leków, z dnia na dzień z tygodnia na tydzień przestaje chodzić, biegać, widzieć. Jak to możliwe w cywilizowanym kraju, w środku Europy? W kraju którego konstytucja gwarantuje szczególną opiekę dzieciom i osobom niepełnosprawnym…


Przykładów jest wiele a jeden z nich opisuje sam Piotrowski: Rodzice, robiąc zapasy w grudniu za cyklosporynę płacili od 3 do 8 zł za opakowanie wystarczające na 25 dni. Dzisiaj muszą zapłacić 460 zł, metotrexatu w aptekach brak, a „refundowany” zamiennik kosztuje 46 zł (w grudniu niecałe 10 zł), sulfasarazin 68 zł, kiedy w grudniu płaciło się za niego 19 zł…

 

Wnioski nasuwają się same. Rząd rękami ministra zdrowia wyciągnął wiele mln zł wprost z kieszeni chorych pacjentów oraz rodziców opiekujących się chorymi dziećmi. Obecna sytuacja z lekami refundowanymi prowadzi do tego, iż wielu pacjentów musi stać się kalekami, osobami niepełnosprawnymi i skazanymi na pomoc innych. Przeciwko temu oraz wielu innym nieprawidłowościom, istniejącym w służbie zdrowia będą protestować uczestnicy wspomnianej akcji społecznej.

 

Początek protestu 1 czerwca o godz. 12:00 pod budynkiem Ministerstwa Zdrowia.Źródło: akcjespołeczne.pl

ged


DATA: 2012-05-14 14:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.