DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2019 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Dzień Dziecka? Proś Boga o wybaczenie za grzech aborcji!

Dzień Dziecka? Proś Boga o wybaczenie za grzech aborcji!
fot.woraput / sxc.hu

Modlitwa ekspiacyjna za grzech aborcji – to propozycja Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski na Dzień Dziecka, który w tym roku przypada w pierwszy piątek miesiąca.

 

Komisja zaleca, by modlitwę odmówić we wszystkich kościołach, w pierwszy piątek miesiąca czerwca, który jest także Światowym Dniem Dziecka.

 

Członkowie Komisji chcą w ten sposób wynagrodzić Bogu modlitwą grzech aborcji, który nieustannie dokonywany jest w Polsce, mimo formalnego jej zakazu. Przypomnijmy, że ustawa penalizująca zabijanie nienarodzonych dopuszcza morderstwo tych niewinnych istot w trzech przypadkach.

 

Ponadto członkowie Komisji pragną zwrócić uwagę, iż od dłuższego czasu w parlamencie tkwi projekt ustawy likwidujący eugeniczną przesłankę do wykonania aborcji. Mimo, iż rządzące ugrupowanie potrafi uchwalić najbardziej nawet skomplikowane ustawy w kilka godzin, blokuje prawo mające lepiej chronić nienarodzone życie.

 

- Miesiąc temu wysłaliśmy do Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny pismo w trybie dostępu do informacji publicznej, w którym zapytaliśmy, na jakim etapie są prace nad projektem „Zatrzymaj aborcję”. Otrzymaliśmy informację, że komisja wydłużyła sobie czas na odpowiedź na nasze pismo do dwóch miesięcy, czyli do maksymalnego czasu, jaki daje ustawa o dostępie do informacji publicznej – powiedziała w rozmowie z PCh24.pl Kaja Godek, która walczy o przegłosowanie ustawy przez parlament.

 

Aborcja eugeniczna jest w Polsce najczęściej dokonywanym aktem zbrodni na nienarodzonych dzieciach. Szacuje się, że w jej wyniku co 8 godzin zabijane jest dziecko, tylko dlatego że – w opinii lekarza – nie spełniło odpowiednich warunków zdrowotnych, by móc przyjść na świat.

 

Poniżej publikujemy treść modlitwy przebłagalnej za grzech aborcji. Została ona rozesłania do wszystkich proboszczów w Polsce. Jeśli ktoś nie będzie w stanie pojawić się 1 czerwca w Kościele, zachęcamy do odmówienia modlitwy w domu.

 

Modlitwa ekspiacyjna za grzech aborcji do odmówienia w czasie nabożeństwa pierwszopiątkowego

 

Światowy Dzień Dziecka, 1 czerwca 2018r.

 

Boże Wszechmogący, w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci!

 

[W dniu, w którym świat obchodzi święto Dziecka,] pragniemy Ci podziękować za każde dziecko, które jest błogosławieństwem i darem od Ciebie, Boga Miłości i Boga Życia i z całego serca przeprosić, że często ten dar i błogosławieństwo Twoje odrzucamy.

 

Przepraszamy za ojców, którzy odrzucili odpowiedzialność za swoje poczęte potomstwo

 

i pozwolili dokonać aborcji lub nawet do niej nakłaniali, za to, że nie wspierali matek swoich dzieci i nie walczyli o zachowanie życia swojego potomstwa!

 

Przepraszamy za kobiety, które odrzuciły powołanie do bycia kochającą mamą,

 

a wybrały piętno śmierci!

 

Przepraszamy za tych wszystkich, którzy wywierali presję ku podjęciu tragicznego wyboru śmierci, i którzy nie wspierali kobiet w wychowaniu dzieci!

 

Przepraszamy za lekarzy i pracowników służby zdrowia, którzy zamiast ratować każde życie ludzkie, nawet te najmniejsze, neutralnie podchodzą do wyborów między życiem i śmiercią lub stają się szafarzami śmierci!

 

Przepraszamy za polityków stanowiących prawo, którzy bardziej słuchają ludzi niż Ciebie (por. Dz 5, 29) i kompromisowo traktują ludzkie życie tolerując niesprawiedliwe prawo,

 

które nie broni życia każdego człowieka!

 

Przepraszamy za ludzi nauki i osoby kształtujące opinię publiczną, które deprecjonują wartość życia ludzkiego stawiając wyżej wartość wyboru planów życiowych!

 

Przepraszamy za wszystkich, którzy przyczyniają się w jakikolwiek sposób do nastania bezdusznej cywilizacji śmierci!

 

Przepraszamy za wszystkich, którzy nic nie uczynili, aby obronić najbardziej bezbronne, jeszcze nienarodzone dzieci, które same bronić się nie mogą!

 

Nade wszystko przepraszamy za nas samych, że świadectwo naszego życia nie przyciąga innych do Chrystusa i wypełniania Jego wezwania: „to co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40)!

 

Maryjo, Królowo Polski i Bogarodzico, która w pełni przyjęłaś dar Dziecięcia w swoim łonie (por. Łk 1, 26-38), wyproś nam u swego Syna Jezusa Chrystusa łaskę przebaczenia grzechów naszych popełnionych przeciwko dzieciom nienarodzonym!

 

Boże Miłosierdzia, położyłeś przed nami "życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo" (Pwt 30, 19 i Pwt 30, 15).

 

Błagamy, nie odbieraj nam Swojego błogosławieństwa!

 

Błagamy, by Twoje słowo z Księgi Ezechiela stało się w nas ciałem: "I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała. Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali" (Ez 36, 26n)!

 

Duchu Święty, Duchu Pocieszycielu, Duchu Prawdy, prowadź nas ku poszanowaniu godności każdego dziecka, które od poczęcia Bóg powołał do istnienia ku Swojej chwale! Dodaj nam odwagi i mądrości, byśmy zawsze wybierali życie, a nie śmierć, byśmy stale kroczyli drogami sprawiedliwości i miłości, zgodnie z wolą naszego Stwórcy. Amen.

 

 

Źródło: niedziela.pl

ged


DATA: 2018-05-27 23:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przeglądam teraz anglojezyczne kanaly- bbc, skynews itd- po tym piekielnym referendum w Irlandii. I co sie dowiaduje? Teraz dzień za dniem, godzina za godzina WBIJANIE ludziom do głowy, ze teraz czas na Irlandie Północna. Kazde wydanie newsów. Byla Irlandia ale teraz czas na cala wyspe. Potem pewnie najlepiej będzie, ze na cala Europe i na cały swiat. I wtedy będzie jedna wielka kraina szczęśliwości. Bedzie można aborcje choćby w budce telefonicznej zrobić. I wtedy swiat będzie pełen radości, bo przeciez jest to TFU! 'prawo czlowieka'.
7 miesięcy temu / szczery
 
Biskupi powinni pierwsi publicznie odprawić zadośćuczynienie za aborcje i za Pis który nie chce jej zakazać!
7 miesięcy temu / bisp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.