DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Dzięki interwencji Ordo Iuris, dzieci pozostały pod opieką swoich rodziców

Dzięki interwencji Ordo Iuris, dzieci pozostały pod opieką swoich rodziców
Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zachował pełnię władzy rodzicielskiej państwu Pawlakom reprezentowanym przez prawników z Instytutu Ordo Iuris. Rodzicom czwórki dzieci groziło jej ograniczenie, którego chciał Ośrodek Pomocy Społecznej. Sąd stwierdził, że dobro dzieci nie jest w żaden sposób zagrożone.

 

Postępowanie mające na celu ograniczenie władzy rodzicielskiej państwu Pawlakom zostało wszczęte na wniosek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który przy okazji zwrócenia się przez małżeństwo o wsparcie, zainteresował się ich sytuacją mieszkaniową. Rodzina przeżywała trudne chwile związane z niedostatkiem materialnym, a także pożarem domu.

 

Niestety, kiedy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał informację o braku pozwolenia na odbudowę budynku, w którym zamieszkiwali, zawiadomił sąd inicjując tym samym postępowanie w przedmiocie władzy rodzicielskiej. Prawnicy Instytutu Ordo Iuris przedstawili obszerny materiał dowodowy świadczący o tym, że w przypadku rodziny Pawlaków nie sposób mówić o istnieniu zagrożenia dobra dzieci. Rodzice, mimo wielu trudności, zapewniają małoletnim odpowiednie warunki bytowe i zaspokajają ich potrzeby emocjonalne.

 

Sąd stwierdził, że dobro dzieci nie jest w żaden sposób zagrożone oraz nie ma przesłanek uzasadniających ingerencję w funkcjonowanie rodziny. Co więcej, nie potwierdził się kierowany do rodziców zarzut niewłaściwego kształtowania rozwoju społecznego dzieci. Dowodem na to miała być edukacja domowa najstarszej córki. Od września bowiem dwójka starszych dzieci realizuje swój obowiązek szkolny oraz przedszkolny w placówce oświatowej.

 

Wcześniej rodzice zdecydowali się na domowe nauczanie z uwagi na kwestie organizacyjne oraz finansowe. Zmiana formy kształcenia była od początku zamierzona przez rodziców, którzy chcieli poczekać, aż dwójka dzieci będzie w wieku umożliwiającym realizowanie obowiązkowej edukacji. Z uwagi na to Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zakończył postępowanie, zachowując pełną władzę rodzicielską rodzicom czwórki dzieci.

 

„Rodzina z ogromną ulgą przyjęła informację o tym, że to koniec absurdu urzędniczego, jaki niewątpliwie stanowiło postępowanie w przedmiocie władzy rodzicielskiej z uwagi na samowolę budowlaną. Państwo Pawlakowie wychowują swoje dzieci w sposób wzorowy. Zapewniają im edukację i wspólnie spędzają czas. Odznacza ich wyjątkowo silna więź emocjonalna. Biorąc to pod uwagę, nie istniał żaden obiektywny dowód na życiową niezaradność, czy zaniedbanie obowiązków opiekuńczo-wychowawczych, które by uzasadniały ingerencję sądu we władzę rodzicielską nad małoletnimi” – powiedziała mec. Magdalena Majkowska z Ordo Iuris.

 

 

Źródło: Ordo Iuris

WMa

 

 


DATA: 2018-09-14 18:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozumiem z tego, że dla "naszego" państwa każdy kto nie posyła do szkoly w ramach edukacji domowej jest podejrzany.
10 miesięcy temu / PK
 
Co to za banda urzędnicza antypolska,ale trzeba ich pozwalniac może szukali już miejsca dla dzieci za kasę
10 miesięcy temu / Roman
 
Kolejny przykład na to,że Ordo Iuris musi być albo zdelegalizowane, albo trzeba poważnie ograniczyć możność jego funkcjonowania. Instytut kolejny raz miesza się do różnorakich spraw,kwestionując, podważając autorytet władzy. W normalnym państwie ta instytucja byłaby już dawno zdelegalizowana,ale nie w Polsce. Jak można pozwolić by instytucja z zewnątrz kwestionowała prawomocne wyroki sędziów? Tutaj nie jest ważne jaka opcja jest przy władzy, nie można pozwolić,żeby instytucja z zewnątrz podważała wyroki sądów, bo w ten sposób można wiele rzeczy zmanipulować.
10 miesięcy temu / ollek
 
chwała Ordo Iuris !!! kolejny dowód na to że tzw. Dobra Zmiana to lipa,,,
10 miesięcy temu / antykosmita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.