DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Dzięki głosom Demokratów „postępowy” ksiądz pozostanie kapelanem Izby Reprezentantów

Dzięki głosom Demokratów „postępowy” ksiądz pozostanie kapelanem Izby Reprezentantów
Fot. You Tube / KOIN 6

Jezuita kwestionujący nauczanie Kościoła na temat ludzkiej płciowości przez kolejne dwa lata będzie kapelanem izby niższej amerykańskiego Kongresu.

 

Obowiązkiem kapelana jest inicjowanie modlitwy rozpoczynającej każdy dzień obrad. 68-letni jezuita, ksiądz Patrick Conroy formatuje jej tekst w sposób, który portal Life Site News określa jako „bezwyznaniowy”. Duchowny udziela porad zainteresowanym deputowanym, niezależnie od ich przekonań religijnych.

 

Jezuita zaszokował między innymi wywiadem wideo, opublikowanym przed czterema laty. Ksiądz Conroy nazwał katolicką doktrynę dotyczącą homoseksualizmu „ślepym zaułkiem”. Sugerując, że nauczanie katolickie jest przestarzałe, powiedział: „Mamy teraz teologię odnoszącą się do tych kwestii, a odpowiedź brzmi: geje nigdy nie mogą się w to angażować i nigdy nie mogą się pobrać”.

 

„Ale to jest teologia, która cofa się do przeszłości, wieki wstecz, kiedy rozumienie ludzkiej psychiki, ludzkiej indywidualności, ludzkiej seksualności, i wszelkie tego rodzaju rozumienie ludzkiej psychozy oraz samego człowieka, nie były tak kompletne zanim nastąpiły postępy w ich odczytaniu” – przekonywał ksiądz Conroy.

 

„Ludzkie istoty rozmnażają się płciowo, ale ludzka seksualność nie dotyczy tylko tego. To o wiele więcej, co oczywiste” – twierdził kapelan.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2019-01-15 19:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdzie w Piśmie Świętym masz napisane "Nie nazywajcie nikogo tak oprócz ziemskiego ojca"? W Piśmie jest napisane: "Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem". Czyli w Piśmie jest napisane inaczej niż głosisz. Kolejny raz dowiodłeś jak manipulujesz Pismem. Czyli kłamiesz.
ponad 1 rok temu / do Sec
 
Postęp postępuje...
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Sprawy są dwie: Jeżeli xiądz kwestionuje nauczanie Koscioła, jest to faktycznie problem. Natomiast nie można akurat mieć pretensji o to, że sformułował jakąś modlitwę którą mogą odmówić nie tylko katolicy lub nie tylko chrześcijanie.
ponad 1 rok temu / Tomek
 
do Sec. A dlaczego mamy nazywać tak ojca ziemskiego, bo Ty tak zadecydowałeś i pozwoliłeś nam używać pojęcia ojciec tylko w stosunku do Boga i ojca ziemskiego? Przecież Biblia wyraźnie mówi, że nikogo tylko Ojca w niebie mamy tak nazywać. No i trzeba wyrzucić z Biblii św. Pawła, przecież on też mówi w jednym ze swoich listów, że stał się dla wierzących ojcem przez Ewangelię. To może Paweł też się nie stosował do nakazów Jezusa? Mnie się wydaje jednak, że to ty nie bardzo wiesz o co chodzi i nie rozróżniasz co znaczy Ojciec i ojciec.
ponad 1 rok temu / Neptun
 
Ile razy mogę przypominać, że mamy jednego Ojca w niebie. Nie nazywajcie nikogo tak oprócz ziemskiego ojca i Niebieskiego. świętymi bądźcie
ponad 1 rok temu / Sec
 
Kolejny co postradał rozum, bo o wierze nie ma co mówić. I to ma być kapłan czy hochsztapler?
ponad 1 rok temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.