DZIŚ JEST:   26   LISTOPADA   2020 r.

Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
 
 
 
 

Dziecko jako towar, macierzyństwo jako usługa - oto oferta targów dla par LGBT w Paryżu

Dziecko jako towar, macierzyństwo jako usługa - oto oferta targów dla par LGBT w Paryżu
Fot. Pixabay

Biznesmani trudniący się surogacją i in vitro zorganizowali w Paryżu „salon wystawienniczy” o nazwie „Desir d’enfant”, na którym można zapoznać się z ofertą różnych form „macierzyństwa zastępczego”.

 

Targi płodności i rodzicielstwa zostały otwarte w sobotę 5 września w Paryżu i koncentrowały się na „rozrodczości wspomaganej”, czyli in vitro oraz na „macierzyństwie zastępczym”, czyli wynajmowaniu kobiet do rodzenia dzieci m.in. parom homoseksualnym, co jest wyraźnym wyjściem naprzeciw żądaniom lobby LGTB.

 

We Francji od dłuższego czasu trwają prace nad legalizacją projektu „In vitro dla wszystkich”, czyli m.in. dla tzw. par LGBT.

 

Praktyka surogacji jest z kolei we Francji jeszcze nielegalna, ale jak widać, nie przeszkadza to w antycypacji tego postulatu.

 

Wśród „wystawców” paryskich targów jest kilka klinik i ośrodków „wspomaganej prokreacji medycznej” z Hiszpanii, Ukrainy, USA czy Kanady, z których część praktykuje surogację w swoich krajach.

 

Podczas wideokonferencji, jaka miała miejsce w czasie inauguracji salonu niektóre amerykańskie firmy, jak np. IARC Surrogacy, niemal wprost kierowały swoją ofertę „załatwiania dzieci” przez surogację Francuzom, głównie tzw. parom LGBT, które z natury rzeczy dzieci posiadać nie mogą. IARC reklamuje się wsparciem „homorodzicielstwa” m.in. asystą w języku francuskim „od początku do końca programu”. Surogację a adopcję oferują też firmy z Ukrainy. Zahamowań moralnych nie mają też „kliniki płodności” z Hiszpanii czy Czech.

 

Na salonie swoje oferty mieli, co prawda nawet dietetycy specjalizujący się w... niepłodności, ale także stowarzyszenia wspierające i załatwiające adopcje zagraniczne. Przynajmniej dwóch wystawców oferowało wprost nielegalną we Francji opcję „macierzyństwa zastępczego” (surogację). Chodzi o CReATe Fertility Centre w Toronto i Feskov Human Reproduction Group z siedzibą na Ukrainie. Pozostałe firmy przyozdobiły jeszcze swoje oferty w „listki figowe” pewnych niedopowiedzeń.

 

Zajmujące się sprzedażą dzieci firmy twierdzą, że mają wypracowane własne kodeksy „etyczne. Na przykład w Kanadzie „matki zastępcze robią to na zasadzie dobrowolności”. Muszą już urodzić wcześniej dzieci, mieć określony poziom dochodów, odbywać regularne wizyty psychiatryczne” itd. Jest to zwykłe mydlenie oczu, bo podstawową motywacją surogatek są pieniądze. Kobieta staje się inkubatorem, a wszystko to dla przyjemności tzw. par LGBT. Pod uwagę nie jest też brane dobro dziecka, którego dzieciństwo od początku narażone jest na dewiacje.

 

Tymczasem przedstawiciele nowego biznesu bezczelnie zachwalają swoje oferty, m.in. tym, że „legalizacja macierzyństwa zastępczego we Francji umożliwiłaby nadzorowanie tej praktyki”. Argument tyle warty jak to, że np. legalizacja przestępstw kradzieży pozwoliłaby ucywilizować taki proceder.

 

Handel dziećmi to interes intratny. Obecnie dziecko urodzone z „macierzyństwa zastępczego” w klinice w Toronto kosztuje około 100 000 euro. Stand ukraińskiej kliniki Feskov reklamuje się hasłem: „Genetycznie zdrowe dziecko to najlepsza realizacja gwarantowanego zapłodnienia in vitro”. Ta klinika oferuje także surogację, ale oficjalnie „tylko dla par LGBT”. Na Ukrainie kobiety wynajmujące swoje brzuchy są znacznie tańsze i w ubogim kraju łatwiej je znaleźć. Pewnie dlatego firma z tego kraju wycenia dziecko z surogacji „tylko” na około 49 000 euro. W ofercie jest jednak także „programu gwarantowany” z formułą VIP za 59 000 euro.

 

Na targach „Desir d’enfant” uczestnicy byli atakowani również ofertami w rodzaju „Znajdź swojego ulubionego dawcę”, „Najnowsza technologia gwarantem zdrowego dziecka”, „Szczęście rodzicielskie dla tych, którzy stracili nadzieję”… Wszystko to „okraszono” zdjęciami uśmiechniętych dzieci i kolorowymi balonikami.

 

Były to pierwsze takie targi we Francji, ale biorąc pod uwagę intratność „biznesu prokreacji”, zapewne nie ostatnie. To początek nowego niewolnictwa i targi kupczenia przyszłością dzieci planowanych z góry do wychowywania bez rodziny.

 

Warto zwrócić uwagę, że stowarzyszenie „Juristes pour enfance” złożyło skargę do sądu, w której domagało się odwołania wydarzenia, ponieważ „stanowił ono poważne i ewidentnie nielegalne naruszenie prawa do poszanowania godności osoby ludzkiej”. Sędzia bez wysłuchiwania stron, uznała, że chodzi tu o praktyki, które odbywają się poza jurysdykcją Francji. Stowarzyszenie retorycznie jednak pytało, czy godność Ukrainki lub Kanadyjki jest inna? Czy oferta handlowa w postaci pakietu obejmującego dziecko wybranej płci z gwarancją dobrego zdrowia jest do przyjęcia we Francji, jeśli tylko owo zamówienie i adopcja będzie odbywać się poza granicami kraju?

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2020-09-07 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ani jako towar ani jako usługa ale tez nie jako bezmyślna hodowla
2 miesiące temu / werty
 
dyktatura sędziowska. Teraz sądy będą rządziły.
2 miesiące temu / grimm
 
A w Polsce dzieci służą jako dodatkowe pieniądze na alkohol i różne ulgi, też przedmiotowe traktowanie i nikt na to uwagi nie zwraca
2 miesiące temu / Anonimm
 
Co na to ich Macron z pierwszą damą?
2 miesiące temu / Remik
 
Nie rozumiem jak taki handel ludźmi może odbywać się zgodnie z prawem
2 miesiące temu / Kolo
 
No przecież, lewacy z greta thunberg, Miley Cyrus mówią że dzieci produkuja za dużo CO2 I trzeba zmniejsza populację. No proszę dla lgbt trzeba zrobić wyjątek. Jakies rozdwojenie jaźni, podwójne standardy.
2 miesiące temu / Ahmedabad
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.