DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czy to jest zgodne z naszą tradyją aby w dniu 27 grudnia, po RADOSNEJ NOWINIE O NARODZINACH JEZUSA rozpatrywać w kościele Jego MĘKĘ I UKRZYŻOWANIE ? Moim zdaniem RADOSC Z OKAZJI ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA POWINNA TRWAĆ CO NAJMNIEJ DO TRZECH KRÓLI
7 miesięcy temu / Romuald lat 87
 
"Nie można zachowywać doktryny bez jej rozwoju" Papież Franciszek, Dogmaty i tradycja nie są potrzebne do zbawienia wszak "Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę", którą to łaskę podobnie jak wiarę Bóg daje i odbiera wg własnego uznania, często by nas wzmacniać (Hiob), a nie tylko jak ty twierdzisz przez same grzechy. Samo "chodzenie" może wystarczyć wszak taki chodzący może być poruszony kazaniem i to go pchnie do zmian i głębszej wiary, wszak nieznane są ścieżki Pana. Co do ofiarowaniu wszystkiego pojedynczemu człowiekowi to ?A tak wiedz, że Pan, Bóg twój, jest Bogiem, Bogiem wiernym, który do tysiącznego pokolenia dochowuje przymierza i okazuje łaskę tym, którzy Go miłują i strzegą jego przykazań.? (V Księga Mojżeszowa 7, 9), a więc warto myśleć o przyszłych pokoleniach. Rodzice tylko pokazują drogę wiary i nie mogą ograniczać wolnej woli dziecka nawet jeśli dziecko nie wierzy, cytujac5 Tischner "Ateizm często pokazuje nam, że wierzymy nie w Boga prawdziwego, a w bożk
ponad 1 rok temu / Janek do Iskierka
 
A jaki młodzi dostają przekaz od tych co powinni świecić przykładem, no jaki????? Przypomnijcie sobie trafne i dosadne stwierdzenie ks. Tischnera.....
ponad 1 rok temu / pytanko
 
Warto zreflektować jaki jest związek przyczynowy pomiędzy CZYSTOŚCIĄ WIARY a porzucaniem wiary przez starych czy młodych. Czystość wiary określa NAUKA Kościoła Katolickiego, DOKTRYNA, Tradycja. Jest to określenie CONSTANS. Natomiast porzucenie ŁASKI następuje z wolnej woli człowieka na którą oddziałuje skłonność do grzechu [lenistwo, pycha,głupota,.], środowisko życia i rodziny. Nadto, wielu chodzących do kościoła uważa, że ma WIARĘ bo >chodzi< nie pogłębiając swojej relacji z Panem Bogiem i WIEDZY o Nauce Kościoła Katolickiego. W takim przypadku ich perspektywy mają BŁĘDNE i FAŁSZYWE założenia. Zatem >MASKOWANIE< JEST PO STRONIE człowieka, który nie szuka Prawdy lub NIE JEST WIERNY TEMU CO naucza Kościół Święty o Panu Bogu. Martwienie się CAŁYM >NAJMŁODSZYM POKOLENIEM< i światem jest UŁUDĄ / pokusą. Nasz Pan ofiarował człowiekowi WSZYSTKO. Człowiekowi a nie masie / POKOLENIOM. To rodzice będą odpowiadać za zaniedbania w przekazie WIARY swoim dzieciom.
ponad 1 rok temu / iskierka > Janka
 
problem jest tylko taki że najważniejsi hierarchowie kościelni uważają że wszystkie religie świata sa równe i dobre i należy się z nimi jednać i z nimi razem się modlić.A tu przecież chodzi aby ich nawracać ,aby uwierzyli z Jezusa Chrystusa.czy to takie trudne do zrozumienia.
ponad 1 rok temu / kolo
 
Nie bredź. Jak padanie przed Obrazem błogosławionej, wiernej służebnicy Boga, może Boga ograniczać? Porównam do reakcji chemicznej, może chociaż to zrozumiesz. Obraz jest jak katalizator. Wspomaga reakcję, a nie ogranicza ją.
ponad 1 rok temu / do Sec
 
@Iw - mężczyźni nic nie muszą, a tym bardziej "podnieść Kościół z kolan" jak piszesz. Paradoksalnie - właśnie na mszy trydenckiej klęczy się praktycznie non stop i mężczyznom tam uczestniczącym taka postawa bynajmniej nie przeszkadza - tak wynika z moich obserwacji. Problem mszy posoborowych leży głębiej i tzw. "ckliwy sentymentalizm babski" ma z tym niewiele wspólnego.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
@ Bardzo madry tekst. Kiedy w Polsce ktoś chce się zmienić, narodzić na nowo, większość powie mu by poszedł do Częstochowy. Bóg jest Jeden w Trójcy i jest wokół nas. Kiedy padasz przed obrazem ograniczasz Boga. A On jest potężny i niewyobrażalny dla nas. Wystarczy popatrzeć na dzieło Jego mocy. Świat.
ponad 1 rok temu / Sec
 
@Ewa - u nas np. nie przeważają młodzi, więcej jest osób w średnim wieku i starszych. Ale cieszy, że wśród młodych przeważają mężczyźni. Bo to oni muszą wreszcie podnieść Kościół z kolan, uczunić go na powrót Kościołem wojującym, a przede wszystkim muszą go zdefeminizować. Oczywiście nie mam na myśli pozbywania się z Kościoła kobiet, ale raczej przywrócić prymat rozumu nad emocjami i uczuciami, bo katolicyzm jest religią rozumną i nie ma tu miejsca na ckliwy "babski" sentymentalizm, który właściwie wymiótł mężczyzn z Kościołów i zamienił Msze w ckliwe przedstawienia z oprawa muzyczną rodem z dansingów (na zwykłych Mszach) lub na młodzieżowych z muzyką oazową-harcerską. Kto się dobrze bawi zostaje, reszta omija szerokim łukiem. I w istocie zostają same gorliwe oazowiczki-charyzmatyczki, babcie i kilku zniewieściałych mężczyzn, którzy, o zgrozo, przejęli od kobiet ten sentymentalny sposób "przeżywania" wiary.
ponad 1 rok temu / Iw
 
Musisz wiedzieć że Ten co ciebie stworzył widzi WSZYSTKO, masz Jemu podziękować życiem. Matka Boża, papież, biskupi, kapłani mówiąc twardą prawdę chcą nas uchronić przed Jego możliwym gniewem.
ponad 1 rok temu / Dor
 
Szkoda, że takich nie podnoszą do godności kardynalskiej
ponad 1 rok temu / prezbiter z malopolski
 
Piszesz Janku: Mówienie o czystości wiary w perspektywie jej całkowitego porzucenia przez najmłodsze pokolenie jest próbą maskowania rzeczywistych problemów Kościoła.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
@Do Ewa - mówię o mszach trydenckich a nie "dużych miastach". Z tego co mi wiadomo, to na wsiach i w małych miasteczkach raczej nie odprawiają mszy trydenckich. Poza tym, nie w każdym dużym mieście jest odprawiana msza trydencka, a mimo to młodzi przeważają liczebnie starsze pokolenie na tych mszach.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Deo gratias! A kiedy takie biskupie głosy w Polsce...
ponad 1 rok temu / katolik
 
@Do Gdzie wiara - skoro my taką karę ponosimy to co z Rosją, Niemcami, Stanami, UK i Francją ? tam wiara w Boga jest większa ?. Chyba, że my obrywamy dlatego, że kogo bardziej kocha od tego bardziej wymaga ? - nie widzę innej odp. na Twoje pytanie.
ponad 1 rok temu / Pytanie
 
O jakim zaniku wiary piszecie? Przeciez w tym kraju wiary nie ma od pokoleń. Dlaczego ten kraj jest tak bity, z powodu obfitosci wiary? Nie, ale z powodu nieposluszwnstwa wobec Boga. Pismo o tym wyraźnie mówi... Podobnie bylo z Zydami.
ponad 1 rok temu / Gdzie Wiara
 
A jednak mimo tylu słów, pism,dowodzenia przez wieki,cudami,a nawet ukazywaniem się postaci boskich i świętych nie wszyscy chcą tę wiarę uznać za odpowiednią dla ich przekonań duchowych istnienia Boga chrześcijańskie.Zaangażowania środków materialnych i ludzi.Coraz więcej jest wątpiących niż przekonanych do niej.Jak daje się zauważyć nawet ci którzy kiedyś wyznawali wiarę katolicką od niej odchodzą.Postęp cywilizacyjny techniki użytkowej oraz inna filozofia bytowania powoduje zanikanie w życiu psychicznym człowieka potrzeby istnienia Boga,ucieczkę od dociekania istnienia rzeczy niedowiedzionych materialnie.To jest ewolucja cywilizacyjna,która swoją siłą zmienia intelekt człowieka na bardziej przydatny do zmian bytowania na Ziemi.Usuwa przesądy.
ponad 1 rok temu / nn
 
Mówisz o duzych miast typu Poznań czy Kraków, ale Polska to również małe miasta. Moja parafia miasto ~40 tys. mieszkańców ostatnio po wizycie duszpasterskiej podano statystykę i co niedzielę do kościoła przychodzi 20% parafian, także nie mówmy, że jest dobrze jak nie jest.
ponad 1 rok temu / Do Ewa
 
Piszesz Janku: Mówienie o czystości wiary w perspektywie jej całkowitego porzucenia przez najmłodsze pokolenie jest próbą maskowania rzeczywistych problemów Kościoła.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Piękna i bardzo ważna nauka na ten czas po deklaracji ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich! Dziękuję Redakcji!
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
@Janek - zanik wiary u młodych jest pojęciem względnym. Na mszach trydenckich jest - o dziwo! - więcej młodych jak starszych wiekiem wiernych.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Dane o wierzących poniżej 40-ego roku życia są nie ubłagane, Polska podlega procesom zaniku wiary. Mówienie o czystości wiary w perspektywie jej całkowitego porzucenia przez najmłodsze pokolenie, jest próbą maskowania rzeczywistych problemów Kościoła.
ponad 1 rok temu / Janek
 
Wspaniała, klarowna nauka. Deo gratias!
ponad 1 rok temu / Ioannes
 
Według księży piszących zalecenia dla spowiedników, największym zagrożeniem kościoła w Polsce jest... panteizm! Nie szaran, nie ateiści, ale panteizm. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego szacuje procent osób regularnie chodzących na msze święte na okolo 35! To najniżej po II wojnie. Co poszło nie tak? Otóż odcięci od korzeni, młodzi ludzie szukają własnego boga w przyrodzie.
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
Księże Biskupie, Bogu niech będą dzięki za te słowa prawdy i krystalicznej czystości wiary!
ponad 1 rok temu / Nick
 
Trzeba założyć Komitet Obrony Ewangelii. Pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / [email protected]
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.