DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2020 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Dzieci odebrane rodzicom prowadzą głodówkę

Dzieci odebrane rodzicom prowadzą głodówkę
I, Padraic Ryan [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or CC-BY-SA-2.5-ca (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/ca/deed.en)], via Wikimedia Commons

Władze kanadyjskiego stanu Ontario zabrały siódemkę dzieci pochodzących z rodziny należącej do ultra-ortodoksyjnej wspólnoty żydowskiej Lev Tahor („Czyste serce”). Dzieci wszczęły protest głodowy, który trwa już kilka dni, piątka z nich trafiła już do szpitala w Toronto. Protestują też inni członkowie grupy, którzy podkreślają, że to przypadek prześladowania ze względu na pochodzenie.


Członkowie grupy Lev Tahor przywdziali w ramach protestu żółte Gwiazdy Dawida, przypominające o tych, które niemieccy narodowi socjaliści nakazali nosić Żydom. - Jeśli ktoś chce mnie nienawidzić ponieważ jestem Żydem, to jego sprawa - powiedział  w rozmowie z CBC News Joel Helbrans, jeden z członków 200 osobowej grupy. Lev Tahor porównuje działania władz do porwania dzieci podkreślając, że oskarżenia wynikają z niechęci wobec ich przekonań religijnych i nie mają faktycznego uzasadnienia.


Przedstawiciele Lev Tahor są oskarżani o złe traktowanie dzieci: przymuszanie 14-letnich dziewcząt do zawierania małżeństw, bicie, brak dbałości o higienę i edukację niepełnoletnich. Członkowie wspólnoty odrzucają zarzuty wskazując, że nie zostały one udowodnione w sądzie.


Jak informuje Peter Baklinski na łamach lifesitenews.com, w ostatnim miesiącu sędzia z Ontario nakazał, by 13 dzieci z dwóch rodzin zostało skierowanych do opieki zastępczej. Rodzice złożyli apelację, a jednocześnie zaczęli uciekać z Kanady. Jednej z rodzin udało się uciec aż do Trynidadu, gdzie zostali jednak zatrzymani i nakazano im powrót do Kanady. To właśnie temu małżeństwu odebrano w ostatnich dniach siódemkę dzieci. Druga rodzina przebywa obecnie na emigracji w Gwatemali.


Grupa jest odizolowana, co – jak podkreślają jej przedstawiciele - wynika z odmowy uczestnictwa w obowiązkowym w Ontario kursie religii i etyki. Członkowie Lev Tahor mieszkają w Chatham-Kent w Ontario, przestrzegają ścisłych reguł obyczajowych i moralnych dotyczących m.in. jedzenia, edukacji czy ubioru. Grupa została założona przez Shlomo Helbransa – obywatela Izraela i syjonistę, który kilka lat spędził w więzieniu oskarżony o porwanie.Źródło: lifesitenews.com

Mjend


DATA: 2014-03-14 11:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@jaro Bardzo proszę o odczepienie się od rodzin zastępczych. Masz pojęcie ile dzieci w Domach Dziecka ma nieuregulowany status prawny? Ile rodziców zostało pozbawionych praw do opieki, co skutkuje tym, że dziecko ląduje w Domu Dziecka, a jednocześnie nie jest pozbawionych praw rodzicielskich co znaczy,że dziecko nie może zostać adoptowane? Prosty przykład - ojciec w więzieniu, matka chora psychicznie. Gdyby nie rodzicielstwo zastępcze to dziecko musiało by całe swoje życie spędzić w Domu Dziecka. Dzieci z taką sytuacją prawną jest mnóstwo i stąd potrzebne jest rodzicielstwo zastępcze. Sugerowanie, że osoby, które poświęcają się by pomóc dziecko by wychowywało się w pełnej rodzinie, robią to tylko dla pieniędzy, jest wyjątkowo obraźliwie. I FYI nie wiem w jakim mieście/gminie mieszkasz, ale ja mieszkam w dość bogatej i to nie jest 2000 na dziecko, a 600zl. Powodzenia w zbiciu na tym majątku
ponad 5 lat temu / Matylda
 
Ciekawe, że tak narzekają na przepisy czy kulturę Kanady, a uciekajądo Gwatemali lub Trynidasdu, zamiast do siebie - Izraela, gdzie z pewnością nikt by im nie zabraniał praktykowania.
ponad 5 lat temu / ee
 
Odbieranie dzieci rodzicom to barbarzyństwo gorsze od aborcji i eutanazji.Brak jednak organizacji walczących z tym barbarzyństwem.
ponad 5 lat temu / cynik
 
na "pocieszenie" można dodać, że w Polsce też już tak jest; u nas odbiera się dzieci bo są za grube, za chude, za biedne w ogóle, za to, że są biedne ale mają dobre wyniki w szkole, za umiejętność opiekowania się przez starsze rodzeństwo młodszymi, a w tym czasie rodzice idą np. do sklepu, urzędu itp., za to, że pani urzędniczka ma takie widzenia i majaki, za to, że można zamiast dołożyć rodzicom 300 zł jakowejś pomocy, odbiera się je i daje do rodziny zastępczej, która z tego tytułu otrzymuje od państwa pomoc 2.000 zł na miesiąc - to jest dopiero interes, za to, a właściwie dlatego, że właśnie na cudzych dzieciach robi się najlepsze interesy!!! to pokazuje,że najwyższy czas skończyć z tę całą złodziejską i bandycką pomocą społeczną natychmiast, od ręki, bez żadnych warunków wstępnych, zstępnych i innych
ponad 5 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.