DZIŚ JEST:   26   LISTOPADA   2020 r.

Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
 
 
 
 

„Dzieci nasze nie są wasze!” - manifestacja w obronie rodziny

„Dzieci nasze nie są wasze!” - manifestacja w obronie rodziny

Kilkaset osób przeszło ulicami Krakowa manifestując przeciwko totalitarnej polityce państwa odbierającego dzieci rodzicom. To społeczny protest wobec absurdalnej ale i dramatycznej sytuacji do jakiej państwo doprowadziło rodzinę Bajkowskich.

 

Na początku marca informowaliśmy na PCh24.pl o decyzji władz, które nakazały policji odebranie dzieci - 13-letniego Krzysztofa i 10-letniego Piotra - państwu Bajkowskim. Przypomnijmy, że rodzice z własnej woli zgłosili się do Krakowskiego Instytutu Psychologii, dostrzegając problemy z nauką swoich dzieci. W „nagrodę” te wylądowały w domu dziecka  zabrane tam prosto ze szkoły. Najbardziej bulwersuje fakt, że nie ma dowodów potwierdzających jakiekolwiek nieprawidłowości. Równocześnie dzieci są zadbane, uczą się bardzo dobrze, wychowawcy wyrazili o nich i o ich rodzicach pozytywną opinię. Nie ma też żadnych danych świadczących o tym, by zdrowie, bezpieczeństwo czy edukacja dzieci były zagrożone. Mimo tego dzieci trafiły do domu dziecka.  

 

To właśnie skłoniło kilkuset mieszkańców Krakowa do gestu solidarności z rodziną Bajkowskich. Zorganizowano przemarsz z placu Nowaka – Jeziorańskiego na Dworzec Główny – w manifestacji brały udział młode rodziny z dziećmi. Niesiono transparenty z hasłami nawołującymi urzędników do „zostawienia dzieci w spokoju”. Uczestnikom marszu towarzyszyły okrzyki: „Dzieci nasze nie są wasze”, „Miejsce dzieci jest w rodzinie” czy „Mama, tata to jest siła”.


- Chcemy wskazać problem i okazać wsparcie rodzinie Bajkowskich, ale nie tylko im. Chcemy pokazać, że ich los obchodzi całkiem dużą grupę społeczeństwa i wierzymy, że takimi inicjatywami możemy coś zmienić. Środki, które zostały zastosowane wobec rodziny Bajkowskich, naszym zdaniem są niewspółmierne do sytuacji. Doszło do zwalczania rzekomej przemocy przemocą większą niż zarzucono tej rodzinie – powiedział jeden z organizatorów demonstracji Grzegorz Mika.

 

Uczestnicy manifestacji żywiołowo reagowali na słowa liderów protestu, na twarzach zebranych na krakowskim Rynku widać było ogromną złość. - Państwo dobre we wszystkim jest dobre w niczym. I tak jest w Polsce. Coraz bardziej totalitarny system nie pozwala nam wychowywać własnych dzieci – mówił pan Grzegorz, jeden z protestujących. – Dziś Bajkowscy a jutro być może my – wtrąciła Pani Eliza, jego żona. – Nigdy nie wiadomo, co spodoba się urzędnikowi, a co nie. Może będzie to sposób ubierania dziecka a może to, że mówi pacierz w szkole. Nam już kiedyś dyrektorka na to zwróciła uwagę! Jesteśmy tu więc, bo boimy się wszechwładzy państwa. Wara od naszych dzieci – dodała.

 

- Żyjemy w świecie, w którym pediatrzy próbują przekonywać, że ważniejsze od dobra dziecka jest prawo par homoseksualnych do posiadania potomstwa. Z drugiej strony troska o „dobro dziecka” jest wystarczającym powodem, by odebrać dzieci kochającym rodzicom, bo są „niezaradni wychowawczo” czy „nadmiernie religijni” - pisała na PCh24.pl o tej bulwersującej sprawie psycholog Bogna Białecka.

 

Dramatowi rodziny Bajkowskich obiecali „przyjrzeć się” minister sprawiedliwości Jarosław Gowin oraz rzecznik praw dziecka.

 

 

PCh24.pl


DATA: 2013-03-18 08:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Norwegii to normalka że dzieci przechodzą z rąk do rąk, widze że i w Krakowie komuś żuciło się na mózg...
ponad 7 lat temu / Piotr
 
oby było jak najmniej takich dysproporcji jak rodzina z Krakowa i z Bartoszyc. W 2 sprawach tak diametralnie różne działanie. W Krakowie mamy wszechwładzę państwa, natomiast w Bartoszycach nie moc państwa. Czyżby wyróżnikiem miał być stosunek do wiary?
ponad 7 lat temu / ljr
 
Ta manifestacja powinna być również zrobiona pod domem sędziny i urzędników, którzy do tego się przyczynili. Trzeba wyrobić pewien schemat działania - nagłośnić wśród sąsiadów takich kanalii, napiętnować personalnie. To poskutkuje inaczej to zlekceważą.
ponad 7 lat temu / Andrzej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.