DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2018 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Dzieci morderców i dzieci - mordercy wracają do Niemiec

Dzieci morderców i dzieci - mordercy wracają do Niemiec
Zdjęcie ilustracyjne. Forum

Niemiecki rząd szacuje, że wkrótce do kraju wróci ponad kilkaset dzieci dżihadystów. To efekt porażek Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku i stopniowego wycofywania się części terrorystów z tamtego regionu.

 

Wkrótce do Niemiec ma przyjechać ponad 100 dzieci, które wyjechały na Bliski Wschód ze swoimi rodzicami walczącymi dla Państwa Islamskiego lub dopiero tam przyszły na świat. O sprawie poinformował dziennik „Die Welt” powołując się na odpowiedź rządu federalnego udzieloną partii Zielonych.

 

Jak wielu młodocianych dżihadystów rzeczywiście przyjedzie do RFN, nie wiadomo – rząd poinformował jedynie o „trzycyfrowej liczbie”, zapewniając przy tym, że „większość” to niemowlęta lub kilkuletnie dzieci.

 

Niemieccy Zieloni mają nadzieję, że wszystkie te dzieci uda się „na powrót włączyć do niemieckiego społeczeństwa”. Ugrupowanie domaga się od rządu opracowania szczegółowego planu przeciwdziałania dalszej radykalizacji nieletnich powracających z Bliskiego Wschodu i upublicznienia szerszych informacji na temat problemu.

 

Oprócz dzieci terrorystów Państwa Islamskiego do Niemiec wracają obecnie także żony bojowników. Jak poinformował niedawno szef niemieckiego kontrwywiadu Hans-Georg Maaßen, mimo klęsk ISIS nie zaobserwowano jeszcze wielkiej fali powrotu jego żołnierzy do RFN, ale nie sposób zaprzeczyć powrotom „kobiet, młodzieży i dzieci”.

 

Część z bojowników decydując się na kontynuowanie walki w Syrii i Iraku odsyła swoje rodziny do Niemiec, chcąc zapewnić im bezpieczeństwo w zmienionych, trudniejszych okolicznościach wojennych, wyjaśnił Maaßen.

 

Kontrwywiad ostrzega przy tym, że powracające teraz osoby mogą być bardzo niebezpieczne dla państwa niemieckiego. Przynajmniej starsze dzieci są prawdopodobnie silnie zradykalizowane. W Holandii opracowano już nieco wcześniej odpowiedni raport na temat takiego problemu, dowodząc, że Państwo Islamskie powierzało takie zadania jak zabijanie zakładników już dzieciom. Wiadomo na przykład, że czterolatek z Wielkiej Brytanii zdetonował ładunek wybuchowy pod samochodem, wysadzając w powietrze trzy osoby.

 

Niemiecki rząd szacuje, że w ciągu ostatnich lat z Niemiec wyjechało na wojnę na Bliski Wschód blisko 1000 islamistów. Z tego około dwóch trzecich to rodowici Niemcy, stąd ich dzieci mają niemieckie obywatelstwo. Kontrwywiad ocenia, że co czwarty bojownik wrócił już do kraju.

 

Pach

 

Źródła: welt.de, sueddeutsche.de


DATA: 2018-01-09 15:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chyba Jugendamt wie co ma robić?
6 miesięcy temu / ???
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.