DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Działanie na szkodę śledztwa, niedopełnienie obowiązków. Jerzy Miller odpowie za zaniedbania?

Działanie na szkodę śledztwa, niedopełnienie obowiązków. Jerzy Miller odpowie za zaniedbania?
Fot: Krystian Maj/FORUM

Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej zapowiedział, że wystąpi z doniesieniem w sprawie byłego szefa MSWiA Jerzego Millera. Polityk ten miałby odpowiadać za niedopełnienie obowiązków, a być może też za działanie na szkodę śledztwa.

 

Zdaniem ministra Antoniego Macierewicza, który gościł na antenie TVP Info, przez lata ukrywano rzeczywiste dane dotyczące śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Jerzy Miller, jako przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która wyjaśniała przyczyny katastrofy smoleńskiej, miał mieć w tym swój udział.

 

- W związku z tym wystąpię także z doniesieniem o przestępstwie, na pewno wobec pana Jerzego Millera, który jest winien na pewno niedopełnienia obowiązków, a być może także działania na szkodę śledztwa, mając informacje np. o awarii silnika, awarii generatorów, innych awarii, które doprowadziły do upadku samolotu, a ukrywając te najistotniejsze dane przed opinią publiczną i przed premierem rządu, bo rozumiem, że Donaldowi Tuskowi też tego nie powiedział - mówił szef MON.

 

Minister pytany o prace nowej podkomisji smoleńskiej przypomniał, że z dotąd przedstawionych danych wynika, że 10 kwietnia 2010 roku doszło awarii silnika, wysokościomierzy, generatora i „zamrożenia dostawy energii” już 15 metrów nad ziemią. - To są podstawowe dane, wskazujące na przebieg wydarzeń, który mógł mieć związek z eksplozją jako przyczyną tej tragedii - mówił Macierewicz.

 

Podkomisja sformułowała też nowe hipotezy, które chce przedyskutować w naukowym gronie. Taka debata miałaby się odbyć jeszcze w czerwcu na Wojskowej Akademii Technicznej.


Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2017-06-12 08:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To już nie "wybuch"?Teraz przyczyną katastrofy jest awaria silnika.Zgłosił się "naoczny świadek".Ten widział błysk.Nowy trop przyczyn katastrofy.Jakoś ciągle trwa macanie po omacku.Chyba najlepiej by było ministra oskarżyć o wyłudzanie funduszy na swoje domniemywania i pociągnąć do odpowiedzialności za to.
ponad 3 lata temu / NN
 
Za jakie zaniedbania? Wszystko wyjaśnili i udokumentowali. To już koniec Macierewicza skoro bezskutecznie szuka dziury w całym. A co z obietnicami? Gdzie jest wrak?
ponad 3 lata temu / Stormer
 
"...zamrożenia dostawy energii..." - a czy już została "odmrożona" dostawa i rekonstrukcja wraku samolotu? Czy nadal stąpamy po kruchym lodzie domysłów, budując sobie co jakiś czas kolejnego bałwana ku uciesze rozhisteryzowano-cynicznej gawiedzi?
ponad 3 lata temu / Pierre_
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.